Kdo je Alison Krauss?

24. července 2008 v 15:28 | Robka |  Kolegové muzikanti
Američanka Alison Krauss se narodila 23. července 1971 a hudbě se věnuje od útlého dětství. Už v osmi letech se jako houslistka zúčastnila soutěže mladých talentů v Illinois, v deseti měla vlastní kapelu s bluegrassovým repertoárem, o dva roky později získala titul Nejslibnější houslista Středozápadu, ve čtrnácti spoluúčinkovala na albu Different Strokes, a dva roky nato vydala sólový debut Too Late To Cry. Deska se setkala s velmi vřelým přijetím a společně s dalšími nahrávkami se zasloužila o novou vlnu zájmu o bluegrass.

V roce 1990 vydala desku I've Got That Old Feeling, která se stala dalším významným milníkem v Alisonině kariéře. Získala s ní Grammy v kategorii Best Bluegrass Recording a její skupina Union Station, v níž zpočátku hrál i její bratr Victor, se stala stabilně fungujícím tělesem, stavícím repertoár na původních skladbách, tradičních bluegrassových písních i předělávek hudby jiných žánrů do bluegrassové podoby. Od té doby Alison Krauss patří mezi americkou countryovou špičku a její nové desky se pravidelně umisťovaly v žebříčcích. I když nikdy nezapírala své bluegrassové kořeny, na svých deskách se pouštěla různými směry a udržovala žádoucí pestrost, která jí pomohla i úspěchům i v popových hitparádách.
Roku 1995 už rekapitulovala na albu Now That I've Found You: A Collection, kterého se prodalo víc než milion. Vedle sólových desek, které si udržují stabilní úroveň a jejichž úspěch postupně ještě dál rostl, zná publikum zpěvačku i s několika spoluprací. Bylo to třeba album Down The Old Plank Road irských Chieftains, kde zpívala píseň Molly Bán, nebo soundtrack k filmu O Brother, Where Art Thou?, který opět přitáhl pozornost publika k tradiční hudbě.
Zdroj: TADY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama