Robert Plant o Led Zeppelin

23. července 2008 v 13:58 | Robka |  Info
ROBERT PLANT o Led Zeppelin 13/02/08
text: redakce

Poprvé od dnes už legendárního loňského londýnského koncertu Led Zeppelin (10.12. 2007) se v médiích objevil komentář od jednoho z hlavních protagonistů - zpěváka Roberta Planta. Plant poskytl ráno po vystoupení rozhovor časopisu Esquire. Na adresu své bývalé kapely řekl, že byla stejně dobrá, jako když byli Led Zeppelin před lety v nejlepší formě: "Bylo to rozechvělé, spontánní, nervózní, pompézní, trošku sebestředné - zkrátka přesně takové, jako byli Led Zeppelin vždycky. Včera večer to byla ryzí, nefalšovaná záležitost."
Plant si byl evidentně vědom výjimečnosti okamžiku. A přitom si dokázal užívat nejen hudbu samotnou, ale i její zasazení v čase a prostoru: "Nejsme žádný rychlokvašený šmejd, který se dere do hiparád jako určitý druh utišujícího léku pro střední generaci. Bylo to velmi decentní a přitom vzrušující."
Na takový výjimečný okamžik se lidé připravují různě. Někdo v partě, někdo v davu, někdo o samotě: "Den předem jsme odehráli dvě písně při zvukové zkoušce a byl to slušnej nářez. Ale včera (tj. 10. 12. 2007) jsem měl potřebu být úplně, naprosto v klidu. Nechtělo se mi s nikým mluvit. Jenom jsem polehával v pokoji se staženými závěsy a pořád jsem si dokola opakoval: Kdybys byl v Mali, nic takového by se ti nedělo."
Celý koncert byl zjevně i pro interprety taková síla, že některé vzpomínky na něj jsou zastřené, jakoby v mlze: "Uprostřed všeho toho dění neustále probleskovalo množství drobných flashbacků, které jsem vůbec neočekával. Ani jsem neuměl je naplno uchopit, prostě tam jen tak byly. Přišlo mi to fakt skvělý: to trio starých chlápků, namačkaných kolem Johnova (Bonhamova) syna."
Na zákonitou otázku, jak to vypadá se světovým turné Led Zeppelin, odpovídá Plant stále jednoznačně - záporně. Chce se plně soustředit na spolupráci s Alison Krauss: "Opravdu s radostí jsem si zahrál se svými přáteli (tj. Led Zeppelin) a jsme si díky tomu o mnoho bližší. Ale ta odpovědnost, osudová velikost celé té věci... je to úplně něco jiného než to, co dělám s Alison."
Ani závěr interview zatím fanouškům velké naděje neskýtá: "Včera se mi zpívalo jako za starých časů, možná i líp. Jako zpěvák jsem se dostal do zajímavých poloh. Ale s Alison je to o něčem jiném. Je to prostě ničím nekalená pohoda. A to mě teď přitahuje."
Zdroj: tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama