Srpen 2008

Womex Awards 2008

30. srpna 2008 v 15:19 | Robka a Jirka |  Ocenění
Vydavatelství Rounder Records vyhrálo Womex Top Label Award 2008 v závislosti na úspěchu prodeje alba Raising Sand. Top Label Award se začala udělovat v roce 2006 a vždy vybírá 20 nejlepších hudebních vydavatelství. Výběr provedlo 50 rádiových moderátorů z 25 zemí. Womex udělil cenu také Justinu Adamsovi (kytarista Strange Sensation, mimo jiné)a Juldehu Camarovi. Jejich album Soul Science bylo jmenováno jedním z 20 nejlepších CD World Music.

Led Zeppelin se zavřeli do studia, ale bez Planta

28. srpna 2008 v 17:09 | Robka |  Led Zeppelin Info
Londýn - Prosincový koncert po takřka dvacetileté pauze zřejmě nabudil klasiky hardrocku natolik, že se trio instrumentalistů stáhlo do studia, aby začalo pracovat na novém materiálu.
Kytarista Jimmy Page, basák John Paul Jones a bubeník Jason Bonham už absolvovali několik nahrávacích sessions a skladby z nich vzešlé by prý mohly být základem nového alba. Alespoň tak to okomentoval v rozhovoru detroitskému rozhlasu 94.7 WCSX o generaci mladší Bonham.
"V tuto chvíli jen vím, že se úžasně bavím tím, že můžu jammovat s těmi dvěma úžasnými muzikanty a pracovat s nimi na novém materiálu," řekl syn původního bubeníka Led Zeppelin Johna, který svého otce v comebackové sestavě nahradil.

Plant a Krauss - umístili se v žebříčku top 10 songů

28. srpna 2008 v 16:24 | Robka a Jirka |  Ocenění
Steve z Sounding Plumbline vyhlásil žebříček top 10 songů za léto 2008. Umístily se na něm i dvě písničky z nového alba od Roberta Planta a Alison Krauss - Raising Sand. Please Read the Letter a Polly Come Home. Please Read the Letter se umístila na prvním místě a na čtvrtém místě se umístila Polly Come Home.
Steve mluvil k písničce Polly Come Home:
"Tato píseň, nejpomalejší z alba, je krásná, ale smutná. Téměř biblické dunění basových bubnů poskytuje jediný spád. Plantovy vokály v textech jsou jemné a strašně smutné. Když se Alison Krauss připojuje do zpěvu, osamělost se rozvíjí do vzduchu jako hortenzie nebo prvosenka, květiny, které kvetou jen krátce v noci a přestanou hned, když se rozední."
***
    zdroj - přeloženo © Jirka a Robka - plant.blog.cz    
Marc Cohn chválí Raising Sand

26. srpna 2008 v 17:04 | Robka a Jirka |  Info
Článek vyšel 22.srpna 2008 na stránkách zde. © Jirka a Robka - plant.blog.cz
Grammy oceněný skladatel Marc Cohn byl dotázán, kdo z umělců podle něj posunul hranice populární hudby víc než kdokoli jiný. Odpověděl: "Řekl bych, že snímek Roberta Planta, který vyšel loni byl nejlepší (Raising Sand). Bylo to skvěle zahrané, napsané a zaznamenané. Na tomto albu hrál i jeden z mých bývalých bubeníků, který na něm odvedl fantastickou práci."

Olympiáda

23. srpna 2008 v 21:44 | Robka |  Led Zeppelin Info
Jimmy Page zahraje na Olympiádě
 Na internetu se objevily informace o závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her v Pekingu. Na něm by totiž měl vystoupit mimo jiné Jimmy Page a společně s Leonou Lewis, tak symbolicky přebrat štafetu pořádajících zemí a přivést ji do Velké Británie. Jaký song byl pro tak slavnostní moment vybrán a jestli jsou informace pravdivé zatím není jisté, dozvíme se to ale nejpozději 24. srpna, kdy závěrečný ceremoniál proběhne.
Ooohhhh Jimmy...

Robert Plant slaví 60té narozeniny + přání

20. srpna 2008 v 0:01 | Robka |  60.narozeniny
Robert Anthony Plant se narodil 20. 8. 1948 ve West Bromwich v hrabství Staffordshire a vyrůstal v západní části Midlands ve venkovském městečku Kidderminster. Když mu bylo patnáct, začal rozvíjet své hudební zájmy a hrál s různými skupinami. Jeho rodiče ho v této zálibě příliš nepodporovali, chtěli, aby se věnoval studiu a našel si seriózní zaměstnání. Robert, přes počáteční neúspěchy a střídání různých skupin, v roce 1966 dostal nabídku od společnosti CBS Records, která hledala nové talenty, aby nahrál tři singly s kapelou Listen. Vydání singlu You Better Run byl bohužel propadák a nahrávka nevzbudila pozornost ani u fanoušků, kupujících si desky.
Robert z toho byl znechucený, ale nevzdal se. V roce 1967 ho CBS Records požádala, aby nahrál s Listen zbývající dva singly. Byl v tom ovšem háček-CBS vybrala skladby, které měl nahrát, sama a jedna z nich, Our Song, byla přearanžovaná italská balada, ke které někdo napsal anglický text. Robert byl tehdy z této skladby v rozpacích a ukázalo se, že jeho tušení bylo správné- deska se singlem se špatně prodávala a ani rozsáhlá kampaň na její podporu nebyla úspěšná.
Robertovi se vidina hudební kariéry rozplývala a tehdy se podřídil naléhání rodičů a začal navštěvovat účetnický kurz. Po dvou týdnech ho ovšem opustil a naplno se vrátil k muzice. Hrál v té době s partou Band of Joy, kde se spřátelil s Johnem Bonhamem. Kapela ovšem neměla valný úspěch. Sice se hodně snažili, ale nikdy se jim nepodařilo získat nahrávací kontrakt. Nakonec se rozpadli.
V roce 1967 Robert pracoval na stavbě, rozléval asfalt na West Bromwich High Street a za vydělané peníze si kupoval alba svých oblíbenců Moby Grape, Buffalo Springfield a Love. Touha prorazit ve světě hudby ho však neopustila. Dal sám sobě čas do svých dvaceti, pokud by do této doby neprorazil, asi by se nikdy nestal zpěvákem.
Došlo ovšem k tomu, že na sklonku léta 1968 dával jistý Jimmy Page dohromady novou kapelu a potřeboval zpěváka. Samozřejmě Planta neznal, ale dostal doporučení, že by se na něj měl podívat. Plant tehdy měl koncert v pedagogické škole nedaleko Birminghamu a Jimmy byl jím okamžitě nadšen. Později prohlásil, že mu Robert se svým hlasem připadal jako gymnastický šampion, mohl s ním dělat cokoli a vždycky to znělo fantasticky. Po koncertě ho pozval k sobě domů. Robert byl samozřejmě šťastný, že ho Page oslovil a uvědomoval si, že tohle by mohl být zásadní zlom v jeho životě. Page s Plantem si velmi dobře porozuměli, nejen po stránce hudební, ale i po lidské stránce měli mnoho společného. Od začátku mezi nimi fungovala jakási zvláštní telepatie, Robert si například u Jimmyho doma vytáhl všechna alba, která mu jeho hostitel chtěl pustit.
Na místo bubeníka v nové kapele doporučil Robert Jimmymu svého starého kámoše Johna Bonhama a ten po krátkém váhání(byl zrovna na turné) souhlasil. Page přizval ještě Johna Paula Jonese, kterého znal z dřívějších dob a kapela byla na světě. Tak začala skvělá kariéra Roberta Planta jako zpěváka jedné z největších kapel v dějinách - Led Zeppelin. Jeho hlas se stal poznávacím znamením této skupiny, každý ze čtyř muzikantů byl fenomenální a tohle spojení jim zaručilo celosvětový úspěch.
Nahráli společně deset alb, ale v roce 1980 se rozpadli. John Bonham, zvaný Bonzo, se opilý zadusil zvratky v domě Jimmyho Page. Tomuto předcházely ještě také četné tragédie Robertova osobního života- v roce 1975 měl dopravní nehodu na Rhodu, při níž se vážně zranil on i jeho manželka Maureen a v roce 1977 mu zemřel pětiletý syn Karac. V roce 1980 se zhroutil i jeho profesní život, jako zpěváka Led Zeppelin.
Nějaký čas zůstal v ústraní se svou rodinou a přáteli, ale pomalu se probouzela jeho touha zpívat a tak v roce 1981 dal dohromady kapelu, se kterou koncertoval v malých klubech v Anglii, přesně jako v dobách svých začátků. V roce 1982 vydává své první sólové (a velmi úspěšné) album Picture at Eleven, které mu také musel ohodnotit Jimmy Page - člověk, jehož úsudku vždy důvěřoval.
Od té doby Robert vydal už deset sólových alb, kromě nich také dvě alba s Jimmym Pagem a také hostoval na jeho projektu Outrider. Jeho kariéra je velmi úspěšná.
Je to bez všech pochybností jeden z nejlepších rockových zpěváků světa - ne-li nejlepší. Ale to je věc vkusu, pro mě je ovšem Robert Plant na vrcholu žebříčku a jeho hudba a hudba Led Zeppelin mě fascinuje už hezkou řádku let. Stala se už takovou mou drogou; poslouchám ji, když je mi smutno, nebo mám problémy a vždycky mi pomohla. Byla bych šťastná, kdyby Robert na svém turné navštívil Českou republiku. Samozřejmě se těším na to, že vydá určitě ještě nějakou desku.
Měla jsem možnost( a obrovské štěstí) vidět koncert Roberta Planta 2x a můžu bez přehánění říct, že strčí do kapsy mnohem mladší muzikanty. Energie z něj doslova sálá a dokáže neskutečně pozitivně nabít.
Přeji mu, aby mu nadšení a elán vydržely ještě hodně dlouho a aby nás, fanoušky, potěšil ještě nějakou pěknou deskou. Všechno nejlepší!!!!!!!!
Copyright © Robka - plant.blog.cz

VZKAZNÍK

19. srpna 2008 v 17:10
→ Vzkazník ←
◘ Stránky festivalu Colours of Ostrava
Zde SE PODÍVEJTE NA FOTKY ROBERTA PLANTA Z KONCERTU V TULSE
Recenzi na Band of Joy na RockZone si přečtěte tady
◘ Rozhovor s Robertem Plantem si můžete poslechnout tady.
BBC - Radio 2 tady si můžete poslechnout více než hodinu a půl trvající záznam z koncertu Roberta Planta a Band of Joy.
◘ Robert Plant na Facebooku.
◘ Robert Plant vzpomíná na doby, kdy se jako Zeppelin setkal s králem rock&rollu Elvisem. Na video se podívejte tady.
◘ Na facebooku se objevily ukázky z živého alba Live From The Artist Den: Season Three. Najdete mezi nimi House of Cards Roberta Planta s kapelou Band of Joy a také Buddyho Millera (také s BoJ) a jeho Somewhere Trouble Don't Go.

***
Robert Plant zdraví Ostravu!!!

Plantova důstojnost není na prodej

18. srpna 2008 v 18:10 | Robka a Jirka |  Články
Přečtěte si, že Robert PLant nepodlehl nátlaku fanoušků, a odmítl návrat Led Zeppelin, i když by to bylo pro něj finančně velmi výnosné.


C'mon Everybody/Somethin' Else

16. srpna 2008 v 13:30 | Jirka |  Led Zeppelin videa
Úžasné písničky z DVD z roku 1970. Původem nejsou jejich, ale jsou skvělé i tak a dokonce si myslím, že lepší než originál...Jinak tato písnička se hrávala jako přídavek na koncertech..:)

Led Zeppelin 0.2

15. srpna 2008 v 19:24 | Jirka |  Led Zeppelin
Jimmy s Robertem v autě. Jimmy tam vypadá legračně....
Rok 1979
Dobrá póza. Jimmy tam má super obleček...
"Tak co Jimmy, zazpíváme si?"
Červené tepláky, nebo kalhoty? :?))

Jimmy Page dostal doktorát

15. srpna 2008 v 18:59 | Robka a Jirka |  Jimmy Page sólo
Tak se nám opět rozrostly řady rockových doktorů. Nedávno dostal čestný doktorát např. Paul McCartney a nyní se této cti dostalo jeho krajanovi. Čestným doktorem Univerzity v Surrey se stal v pátek kytarista Led Zeppelin Jimmy Page. Ten ze samé radosti věnoval škole hned několik vlastnoručně podepsaných kytar.