Listopad 2008

Zemřel bubeník Pagea a Planta

29. listopadu 2008 v 15:54 | Jirka |  R. I. P.
V pondělí 24. listopadu zemřel bubeník Jimmyho Pagea a Roberta Planta Michael Lee (vl.jm. Michael Gary Pearson). Co bylo příčinou smrti teprve 39letého muzikanta zatím nebylo zveřejněno. Lee krom Pagea a Planta hrát třeba s Aerosmith, Guns N'Roses nebo ZZ Top. S Plantem začal hrát v roce 1993 a to na albu Fate Of Nations. Lee byl také spoluautorem všech skladeb na albu Walking Into Clarksdale, které v roce 1998 vydali Page a Plant společně.

Literatura

27. listopadu 2008 v 20:14

Beletrie
Hudební


Country Music Awards

13. listopadu 2008 v 19:19 | Robka |  Ocenění
Robert Plant a Alison Krauss získali ocenění CMA v kategorii hudební událost roku.

Anketa v časopisu Rolling Stone

12. listopadu 2008 v 20:49 | Robka |  Info
Časopis Rolling Stone vydává seznam 100 nejlepších zpěváků rockové éry:
1. Aretha Franklin
2. Ray Charles
3. Elvis Presley
4. Sam Cooke
5. John Lennon
6. Marvin Gaye
7. Bob Dylan
8. Otis Redding
9. Stevie Wonder
10. James Brown
11. Paul Mc Cartney
12.Little Richards
15.Robert Plant
16. Mick Jagger
17. Tina Turner
Teda já bych ho dala výš...

Reakce na prohlášení Johna Paula Jonese

3. listopadu 2008 v 22:05 | Robka a Jirka |  Info

Redaktor Manic Nirvana.com, HiBob napsal velice pěknou recenzi na prohlášení Johna Paula.

Opravdu nemám ve zvyku komentovat Zeppeliny. Nezajímám se o to a nemá to nic společného s Robertovou sólovou dráhou. Jenomže jsem četl prohlášení, které jsem musel okomentovat.
"Už nechce hrát hlučnou hudbu," vysvětlil Jones. "My ano. Miluju akustickou muziku, ale to neznamená, že nemohu hrát pořádně nahlas."
Jak naprosto blahosklonný může být....
Je "hlasitá hudba" to, čemu se říká dobrá hudba? Stěží. Suďme podle skutečností, že Raising Sand je platinové album s vícenásobnými cenami. Myslím, že více lidí je názoru, že nejen "hlasitá" hudba je dobrá. A to je to, John Paul Johnes zjevně vůbec neslyšel Raising Sand (nebo možná od Roberta nic neslyšel), protože to je stěží akustické album.
Roberta nic nezastaví. Má nárok dělat to, co se do jeho sólové dráhy hodí a hlavně to, co se mu líbí. Právě tak stejně John Paul Jones pracoval s různorodými muzikanty, např. Sarinem Watkinsonem (Nickel Creek - bluegrassově založená skupina), Diamanda Galás, Foo Fighters a další. Robert má také vybráno. V poslední době začal spolupracovat s Alison Krauss. V Robertově úředním prohlášení snad znělo něco v tom smyslu, že triu přeje plno úspěchů do jejich "nového projektu". Ale co oni? Ani "ň" z jejich strany. Zdá se mi to trochu dětinské pokračovat a snižovat Robertovu hudbu na málo kvalitní, protože co ONI dělají , je správné. Kdyby všichni produkovali stejnou hudbu, bylo by to ubohé.
Robert nepotřebuje peníze. Pravidelně se objevuje na UK'S Rich List. Vždy poukazoval na to, že nedělá svou hudbu pro peníze. Podívejte se na Robertův úspěch: během své sólové kariéry získal 3 zlatá alba, 3 platinová alba, jedno 3x platinové album, 5 prvních singlů. Tento rok získal platinové album, ocenění Grammy, CMT ocenění a TEC ocenění. Byl nominován na Merkury Prize. Je nominován pro ocenění lidové hudby a o albu Raising Sand bude uvažováno jako o albu roku. Pokud Jimmy Page, John Paul Jones a Jason Bonham chtějí jít do nového projektu, mají co dělat. Ačkoli by bylo nevhodné nazývat to Led Zeppelin. Ale proč by bylo nevychované, pokud se Robert odmítá projektu zůčastnit? Robert má za sebou dlouhou a úspěšnou sólovou kariéru, která trvá víc než dvakrát tak dlouho, jako jeho působení v Led Zeppelin. Jeho talent překračuje hudební hranice a je stejně doma v "hlasité hudbě", jako v rocku, blues, atd. Cokoli si vybere, v tom je obecně úspěšný. Tak mluvte o vašem obchodu a dělejte jakékoliv projekty, které si vyberete, právě tak, jako Robert dělá ty své. Ale nezlehčujte svými prohlášeními to, co dělá Robert Plant.

Přeloženo © plant.blog.cz