Únor 2009

Robert Plant, Alison Krauss CNN Interview

18. února 2009 v 19:09 | Robka a Jirka |  Info
O čem Robert s Alison hovoří, si můžete v originále přečíst zde.
Podívejte se na zkrácený záznam interview z 6. 2. 2009, prolínají se tam hezky záběry Roberta s Alison nyní a Roberta za dob Led Zeppelin.


Robert Plant & Jimmy Page - City Don't Cry

16. února 2009 v 20:50 | Jirka |  Robert Plant & Jimmy Page


Projížděl jsem blog a zjistil jsem, že oficiální videa z youtube.com vážně nefachčí. Proto jsem musel nějaké videa smazat. Ale zato tento blog obohatím o nové video - Robert Plant & Jimmy Page - City Don't Cry z DVD No Quarter (Maroko).

Valentýn

14. února 2009 v 17:59 | Robka |  Píšu vám
Dneska máme svátek zamilovaných, Valentýna. Já ho teda nijak neslavím, ale dneska jsem poslouchala rádio Hey a dostala jsem od nich k Valentýnu recept na zítřejší oběd. Jmenuje se to Kuře poctivé rockerky. Už ten název je velmi zajímavý. Líbilo se mi taky, jak ten moderátor říkal, co si myslí o Valentýnu, jak to někteří lidi odsuzujou jako americký svátek . A že kytku pro svou drahou polovičku klidně koupí, kdy je napadne. Ale ono je to normálně nenapadne, že? Takže ten Valentýn je k něčemu dobrý. Aspoň se obchodníkům zvednou tržby a lidi se budou mít zas o něco radši. No ale zpět k tomu receptu. Já jsem se rozhodla, že ho tady dám, pro inspiraci, když to na tom rádiu tak vychvalovali.
Kuře poctivé rockerky: 1 kuře, 4 vejce, 5-6 větších brambor, česnek, kmín, sůl, pepř, majoránka, 3 housky, cibule, trošku mléka, uzená slanina, sádlo
Postup: bramborové těsto: nastrouháme brambory, vymačkáme z nich vodu, přidáme 2 vejce, sůl, kmín, majoránku, česnek a zamícháme.
těsto z housek: 3 housky nakrájíme, polijeme troškou mléka, přidáme 2 vejce, mezitím si osmažíme cibuli a slaninu a smícháme dohromady.
Obě těsta smícháme a dáme do sádlem vymazaného pekáče. Kuře rozpůlíme, osolíme a přitlačíme do směsi v pekáči kůží dolů. Pak už jen pečeme..
Já jsem shodou okolností koupila kuře, tak to zítra budu dělat. No a k Valentýnu se to taky hodí, když láska prochází žaludkem....

Foto z Grammy

11. února 2009 v 17:30 | Robka |  Fotky
Krásná fotka, co? Já bych chtěla být na jejím místě..ach

Robert s Alison získali Grammy

9. února 2009 v 16:40 | Robka a Jirka |  Ocenění

V noci na pondělí byly v Los Angeles předány hudební ceny Grammy. Nejlepší deskou roku se stalo společné album Raising Sand bývalého zpěváka Led Zeppelin Roberta Planta a country zpěvačky Alison Kraussové. Oba byli oceněni celkem pětkrát, např. za nahrávku roku Please Read The Letter, za nejlepší vokální spolupráci v popu (Rich Woman) nebo nejlepší spolupráci v country (Killing the Blues). Několik Grammy dostali také Lil' Wayne a skupina Coldplay.

PŘEHLED HLAVNÍCH CEN:

Deska roku: Raising Sand (Robert Plant a Alison Kraussová)
Nahrávka roku: Please Read the Letter (Robert Plant a Alison Kraussová)
Píseň roku: Viva La Vida (Coldplay)
Objev roku: Adele
Zpěvačka roku (pop): Adele
Zpěvák roku (pop): John Mayer
9. 2. 2009 04:22

"Jsem ohromen," okomentoval to Robert Plant, "ale je to dobrý způsob jak strávit neděli."
Rapper Lil' Wayne si odnesl ceny za nejlepší rapovou píseň Lollipop, album Tha Carter III, cenu pro nejlepšího rapového zpěváka a cenu za spolupráci na písni Swagga Like Us. Skupina Coldplay získala gramofónky za píseň roku a stejnojmenné rockové album roku Viva La Vida a také ocenění jako popová skupina roku.
***
Robka: Stydím se za to, že jsem takový skeptik, doufala jsem v to, ale moc nevěřila. Moc jim to přeju, protože si myslím, že takových umělců, jako je Robert je málo a nevím o nikom, kdo by si to víc zasloužil. Těším se na jeho další spolupráci s Alison a další ceny. Na závěr ještě: pobavilo mě prohlášení Roberta , je vidět, že má dobrý smysl pro humor:)

Scott Matthews - Wasp In A Jar

2. února 2009 v 21:00 | Robka |  Folk rock


Tak jsem se rozhodla, že založím rubriku Scottu Matthewsovi. Jak jsem už tady psala, že u nás tohle teď pořád hraje, díky naší Lucii, tak jsem si o tomhle zpěvákovi zjistila nějaké informace. Kromě toho, že ho u nás skoro nikdo nezná(v Bontonlandu na mě koukali jako na blázna, když jsem se ptala po jeho albu Passing Stranger), je to Angličan, jeho hudba je hodně ovlivněna například i Led Zeppelin a tohle album je jeho debut, který vyšel v roce 2006. Robert Plant o tomhle albu prohlásil, že je to nejlepší, co za loňský rok slyšel a to už je hodně dobré hodnocení, co? Myslím , že stojí za to si tohle poslechnout a pokud by snad někdo chtěl jeho album, tak stáhnout se to nedá, ale koupit za zhruba 400,- Kč + poštovné se to dá na audio3.cz