Duben 2009

Knebworth a spol.

29. dubna 2009 v 18:40 | Robka |  Píšu vám
Tak a už mi to přišlo!!! Knebworth 1990 a Ian Gillan One Eye to Moroccco. Už jsem se hned musela podívat na to DVD, ve třetí části je ukázka koncertu Roberta Planta, jsou tam songy Hurting Kind - z alba Manic Nirvana, Tall Cool One- z Now and Zen(skvělá koncertní záležitost, zejména Jirka ji uvítal)Wearing and Tearing z alba Coda(Led Zeppelin), tohle naživo Zeppelíni nikdy nehráli a tady ta písnička vyzní naprosto dokonale, Jimmy Page hraje na kytaru a duch Led Zeppelin je téměř hmatatelný, a Rock and Roll, opět s Pagem, samozřejmě, písnička pochází z legendárního alba LZ IV, je to krásné, úžasné, ach jo!!!
Jinak jsem ještě chtěla zmínit vystoupení Roberta na Womadu s Justinem Adamsem a Juldehem Camarou, bylo to prý famózní, škoda, že videa z Youtube už nefungují(jen některá), takže jsem z toho viděla asi jen tři úryvky, ale vypadalo to opravdu velice slibně.

Nákupní horečka

24. dubna 2009 v 18:59 | Robka |  Píšu vám

Takže opět po delší době jsem se rozhodla vyplodit nějaký článek na blog. To, že jsem tu teď byla jen velmi málo, není způsobeno tím, že bych snad o tento blog ztratila zájem, ale moje dcera Lucie se učí na zkoušky a okupuje komp a Jirka zase ve volných chvílích hraje hry, takže nemám moc příležitostí se tu dostat. A taky přiznávám, že se toho moc nového neděje(myslím, co se týká Roberta). Ale zase se pár věcí událo, které by stály za zmínku, tak jsem opět tady...
V prvé řadě se musím zmínit o Luciině výletu do Anglie, kam jsem ji poslala vybavenou seznamem alb, která jsem chtěla koupit. Bohužel mi nic nepřivezla, a tak jsem se musela poohlédnout po českých internetových obchodech ,až jsem narazila na cd.net, kde jsem si včera objednala DVD Knebworth 1990, kde vystupoval mimo jiné i Robert( stojí úžasných 199,- Kč) a taky novou sólovku Iana Gillana (zpěváka Deep Purple). Ještě se mi (teda spíš Jirkovi) podařilo stáhnout Festival in the Desert, jako cd, což vřele doporučuji všem, kteří milují world music, má to skvělou atmosféru, moc bych to chtěla vidět jako DVD a určitě si to koupím, až budu mít nějaké penízky nazbyt..je to opravdu nádhera(samozřejmě tam hraje i Robert, jak jinak).
Jinak jsem si teď udělala radost(za málo peněz hodně muziky) i tím, že jsem si koupila časopis Report, u kterého vyšlo jako příloha skvělé DVD Live at Montreux. Pokud máte rádi třeba Deep Purple, Yes, Korn nebo Santanu, určitě doporučuji, cena je příjemná- 79,- Kč a ještě k tomu máte super časopis. Taky jsem si dokonce koupila DVD Rolling Stones(sice já moc tyhle chlápky nemusím, ale zajímalo mě to) vyšlo to jako příloha Blesku, to mě těší, že vychází hudební tituly za pár korun, ale na druhou stranu jsou ty dvd zapráskané reklamou, což už tak úžasné není..
Takže jak vidíte, utrácím a utrácím, ale já tu muziku tak miluju, že si nemůžu pomoct..Ještě bych se chtěla zmínit o novém albu Justina Adamse a Juldeha Camary, které by mělo vyjít v květnu a bude snad ke slyšení i na netu, stačí když si kliknete na manicnirvanu na novinky, tam je odkaz, a taky ještě jsem zaregistrovala informaci o tom, že by měla vyjít knížka o Led Zeppelin v češtině, je to o jejich hudbě, žádné drby.. mělo by to být taky nějak v květnu, ještě to upřesním, až budu vědět něco víc, jak jste si jistě domysleli, budu ji shánět..:)))
No a ještě jsem pro vás připravila malou ukázku z alba Festival in the Desert, já se toho nemůžu nabažit, mám to v mp3 a poslouchám to pořád dokola..hlavně poránu, když kolem sebe vidíte ty naštvané obličeje v tramvaji to nakopne a povzbudí a pohladí a zahřeje jééééé..to jsem se ale rozepsala, no tak se s vámi loučím, pro dnešek čau

Nekončící cesta Roberta Planta

20. dubna 2009 v 21:30 | Robka a Jirka |  Info
Stephen Dalton, který píše pro The National Newspaper, dostihl Roberta Planta, Justina Adamse, Juldeh Camaru, Martyna Barkera a Billyho Fullera v Real World studios, kde nacvičovali své vystoupení na Womad. Článek pojednává o tom, jak společně zlepšovali své výkony. Dalton svůj článek ukončil takto:

Může zklamat miliony fanoušků Led Zeppelin tím, že neuskuteční turné, ale na Plantově výkonu je něco obdivuhodného - dá do toho všechno a peníze čeká až potom. Nyní pokračuje v menším cestování, inspiruje se hudbou z celého světa, bere ji jako dlouhou cestu objevů, při které sdílí její zážitky i s jinými kulturami. Womad je jen malý krůček nekonečné cesty.

"Tohle je tak vzrušující" říká Plant. "I bez jakékoli produkce nebo něčeho podobného. Hudba vychází ze mě. A jak to tak pokračuje, je stále méně slovních potyček a je více zážitků, je to pro mě povzbuzující. Tohle je další okamžik mé dlouhé cesty."


Robert na festivalu Womad

14. dubna 2009 v 21:05 | Robka |  Info

VIDEO

Robert Plant se objeví na festivalu Womad Abu Dhabi, společně s Justinem Adansem a Juldehem Camarou 25. 4. 2009. Robert prostě dělá věci, které chce dělat a jsou pro něj zajímavé. Bude to zcela určitě zážitek, vidět a slyšet takovou jedinečnou kombinaci. Já k tomu mám jednu poznámku: chtěla bych to vidět, třeba alespoň jako záznam, ale kvalitní.. Nebo naživo, to by bylo nejkvalitnější, ach jo:))

Raising Sand v rádiu

4. dubna 2009 v 10:47 | Robka |  Info
V rádiu by se 9. dubna 2009 mělo objevit album Roberta Planta a Alison Krauss Raising Sand. Stanice Vltava, v noci ze středy na čtvrtek, mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Reprízy ve stejnou dobu o deset dní později, v noci ze soboty na neděli. Náplní každého pořadu je album s úvodním komentářem. world.freemusic.cz - to je adresa, na kterou se můžete podívat, a myslím, že těch zajímavých pořadů je tam víc než dost, jen to vysílají opravdu v nevhodnou dobu, kdo bude vstávat ve tři, aby si to poslechl? Je to dobrá volba pro ty, co trpí nespavostí, nebo mají noční..