1.den

13. července 2009 v 18:10 | Robka a Jirka
Takže vám tady dávám takovou menší reportáž celého festivalu Colours of Ostrava 2009, kterou jsem stvořila, doufám, že si to aspoň někdo z vás přečte.
První koncert - Tent - Svjata Vatra(Estonsko-Ukrajina)
Ve stanu na Slezskoostravském hradě, zvaném Tent, se konal koncert, pro nás první a rozjezdový, kde jsme se perfektně odvázali a zatančili si v tom velkém množství lidí, kteří se do relativně malého stanu dokázali narvat. Při poslechu muziky, kde zní ruská garmoška, dudy nebo duduk, což je hoboji příbuzný arménský lidový nástroj, jsme si tak trochu(kdovíproč nás to s Jirkou napadlo) zavzpomínali na loňský koncert Gogolů, což samozřejmě nejde srovnávat, ale ta muzika místy zněla tak, že nám to prostě připoměla.
Druhý koncert byl Michael Nyman, skladatel hudby k mnoha filmům(známý je například oskarový snímek Piano). Tak na tenhle komorní koncert jsem byla fakt zvědavá. Musím se přiznat, že jsem Nymanovu hudbu neznala, přesto mě překvapil svou precizností a trochu nás uklidnil po předchozím divokém nářezu v Tentu. Koncert se konal na hlavní stage na hradě a trval skoro dvě hodiny. Dvě hodiny vážné hudby, kterou já moc neposlouchám, ale na koncertě to má úplně jinou atmosféru.
Další na řadě byli Tata Boys a Ahn trio, což jsou tři hudebnice původem z Koree, které hrají na piano, housle a cello. Ve spojení s Tata boys to bylo docela překvapení, vystoupili na hlavní stage, ale bohužel jsme koncert neviděli celý, protože jsme se potřebovli trochu občerstvit. Větší část koncertu jsme z povzdálí sledovali. Nechtěla bych hodnotit Tata boys, jejichž texty nejsou zrovna nejduchaplnější, ale hudebně byli dobří a ve spojení s třemi výbornými hudebnicemi zněli zajímavě. Přesto tento koncert nepatří k těm nejlepším, které jsem letos viděla.
Můj bratr Hynek, který letos šel s námi, chtěl po Tata boys jít domů, ale já jsem se koukla do brožurky s programem a zjistila, že v Tentu hrají Terl Bryant a Red Drum(což jsou bubeníci z Anglie, Terl Bryant v současnosti vystupuje s různými umělci, mimo jiné taky s Johnem Paulem Jonesem z Led Zeppelin). To rozhodlo, že půjdem na bubny. Hynek fňukal, že ho to asi nebude bavit. Já jsem zas prohlašovala, že miluju bubny. No a musím říct, že tohle vystoupení pro mě byl dlouho vrchol celého festivalu. Tak strhující podívanou jsem nezažila.Hynek s Jirkou na tom byli podobně.Když to na pódiu rozpálilo pět skvěle sehraných bubeníků a do toho ještě pronášeli jakési magické zaklínání spolu s osvětlením a tím, jak jsme byli blízko pódia, byli jsem rázem někde úplně jinde. Tohle vystoupení mě teprve pořádně nakoplo a vzbudilo to pravé nadšení. Domů jsme odcházeli plni dojmů a už jsme se nemohli dočkat dalšího dne.

Videa dodáme, jakmile vyřešíme problém s uploadem na youtube.com.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hynek Hynek | 13. července 2009 v 20:03 | Reagovat

:-D

2 Robka Robka | 13. července 2009 v 20:10 | Reagovat

Ty se moc nesměj:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama