4.den

14. července 2009 v 22:40 | Robka a Jirka
Poslední den jsme už byli notně zničení. Teda mluvím hlavně za sebe, musela jsem si namasírovat nohy, abych to rozchodila. Ale čekal nás ten nejlepší den celých letošních Colours, jen nám radost trochu kalilo pomyšlení, že dneškem to všechno končí. Ale všeho dočasu...
Tento den byl trochu volnější, měli jsme v plánu "jen" tři koncerty a já jsem se taky chtěla podívat na Barvy, kde koncertovali Los Remedios Y La Chiri(SK/CZ). Jsou to hudebníci ze Slovenska a flamencová tanečnice La Chiri, Jana Haluková(mimo jiné je i lektorkou flamenca). Jejich hudba je inspirována latinskoamerickými rytmy i jazzem a v současnosti úspěšně účinkují v muzikále Carmen s Lucií Bílou.
Tanečnice byla výborná, ale hudba nás příliš nenadchla. Taky přišlo málo lidí, protože bylo brzy a udělalo se konečně hezky, tak lidi dali přednost povalování na trávě a popíjení pivka . Za chvíli jsme to vzdali a šli na hrad. Tam si Jirka chtěl koupit konečně nějaký suvenýr, a tak se šlo vybírat. Nakonec si koupil píšťalku a já pěkné náušničky, a pak jsme se jen tak procházeli areálem, protože právě hráli Mňága a Žďorp. Jejich jednoduchá hudba mě neoslovuje, ale bylo vidět, že v publiku měli spoustu fanoušků.
Náš první velký koncert toho dne byl Mamady Keita & Sewa Kan, což jsou bubeníci až z Guiney. Sestava je složená z dvanácti členů a svými posunky a zajímavými pohyby nás mile překvapili. Dokonce se nám jeden z bubeníků předváděl, takže jsme to všechno nafotili a notočili.

Jejich pohyb nelze ostře zachytit...

Originálně naše...
Celý dojem ještě umocňovaly tři tanečnice a zpěvačky, které tančily do divokých afrických rytmů djembé a taky jsme se museli smát, když se jedna z tanečnic pokoušela laškovat s ochrankou pod pódiem(bezúspěšně).Myslím, že hodně překvapující byla atmosféra, která se během vystoupení vytvořila v publiku. Určitě to překvapilo i samotné hudebníky, možná, že tak vřelou reakci na své vystoupení ani nečekali. Po koncertě jsem byla z jejich hudby nadšena, a tak jsme s Jirkou dali dohromady prachy a koupili si jejich živé album.
Pak měl vystopit David Byrne, další z velkých letošních taháků. Byrne přijel do Ostravy v rámci turné k novému albu "Everything That Happes Will Happen Today", které nahrál ve spolupráci s Brianem Enem. Vystupoval s velkou kapelou, včetně jednoho tanečníka a dvou tanečnic, které předváděly skvěle choreograficky provedené představení.
Po příjezdu do Ostravy, si celý areál COO projel na kole...
Před odchodem si stačil natočit publikum.....


Originálně naše...

Všechno bylo do detailu promyšleno a sladěno, včetně oblečení všech členů souboru(vystupovali všichni v bílém). Špičkový výkon všech, Byrne dokonce tančil i s kytarou. Byl to asi ten nejlepší koncert z letošních Colours, náš dojem ještě umocnilo to, že jsme byli u pódia a viděli tak všechno z první ruky.
Poslední umělec, vystupující na festivalu, byl Maceo Parker z USA. Je to saxofonista, zpěvák a showman, který hrál po boku mnoha legendárních umělců(Jamese Browna, Raye Charlese, nebo třeba George Clintona).


Originálně naše...

V roce 2007 vydal Maceo Parker dvojalbum "Roots And Grooves" natočené na turné s prestižním jazzovým bigbandem WDR Big Bandem z Kolína nad Rýnem. Hlásí se tu k Ray Charlesovi, potvrzuje své dominantní postavení na funkové scéně, uvádí rapujícího syna Coreyho a bezezbytku naplňuje životní motto: učinit lidi šťastnější. Kdo jeho koncert, trvající bezmála dvě hodiny, zažil, může to jen potvrdit. Parker si publikum podmanil svým sympatickým projevem, vtípky a perfektní atmosférou, kterou společně s publikem vytvořil. Skvělá tečka letošního ročníku. Lidi ještě dobrých deset minut po koncertě ječeli a vyvolávali Parkera zpět na scénu. Ale bohužel všechno krásné jednou končí a to se týká i Colours. Pro nás to byl nezapomenutelný čtyřdenní maraton, ze kterého budeme čerpat ještě dlouho. Colours jsou pro nás dovolená i vánoční dáreček dohromady, protože lístky na něj si dáváme pod stromeček. Už teď se těším na další ročník! Ještě bych chtěla zmínit, že při tom obrovském množství lidí na festivalu, byli téměř všichni pozitivní a taky slušní(opilce téměř nebylo vidět, já jsem teda žádného nepotkala), taky ochranka se letos polepšila a byla na nás mimořádně hodná. A ještě bych chtěla říct, že za tohle všechno vděčíme především neúnavné ředitelce Zlatě Holušové, která pro nás každoročně(samozřejmě se štábem)festival chystá(taky díky ní jsme v roce 2006 viděli Planta a já doufám, že se ještě vrátí). Taky nás potěšilo, když jsme se od Zlaty při ukončení festivalu dozvěděli, že všichni vystupující nás, publikum hrozně chválí, prý jsme byli diamantoví:)) No prostě kdo tam nebyl, ten o hodně přišel!!
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hynek Hynek | 14. července 2009 v 23:42 | Reagovat

Taková jedna perlička z koncertu Davida Byrna,vzpomínám si,jak někdo v davu vykřikl "you are fucking good"  Byrne to slyšel,pobaveně se usmál a řekl "Oh,thank you"

2 Hynek Hynek | 14. července 2009 v 23:47 | Reagovat

Ano,všechno bylo perfektní,až na ty krátké kalhoty "havlovky" u doprovodného zpěváka

3 Robka a Jirka Robka a Jirka | 15. července 2009 v 0:08 | Reagovat

To bylo schválně, oni byli oblečení ve stylu 80tých let a to se nosilo:))

4 Robka a Jirka Robka a Jirka | 15. července 2009 v 0:26 | Reagovat

1 - Jo, to bylo dobré

5 o´sharková o´sharková | Web | 15. července 2009 v 18:11 | Reagovat

Začínám litovat že jsme se s rodinou nevydali.Třeba D.Byrne toho mám ráda,a ti barevní černoušci vypadají úžasně :-)))

6 Robka a Jirka Robka a Jirka | 15. července 2009 v 19:43 | Reagovat

Já ty lístky kupuju, a ještě ani nevím, kdo tam bude, ale vím, že kvalita toho fesťáku je vysoká a vždycky si tam najdeš to, co tě zaujme:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama