Prosinec 2009

Perníková dílna

6. prosince 2009 v 13:19 | Jirka |  Naše fotky a výtvory
Nic jiného už nebude, tak se nezapomeňte podívat na všechny perníky, které prostě musí zdobit náš živý stromeček. O srdíčka a další perníčky se postarala naše Lucka. O koníčky, hvězdičky, zvonečky a strom, který bylo velice obtížné postavit, se postarala Robka. A o co jsem se postaral já, na to se můžete podívat na poslední fotografii. Chaloupky zde nejsou zachyceny, protože jste je všechny již viděli v minulém článku. Doufám, že se vám z těchto fotek nebude točit hlava jako mi, a preciznost oceníte, i když ta moje není na jedničku :-)

Víkendová písnička - The Cure - Pictures of You

5. prosince 2009 v 14:19 | Robka |  Rock
The Cure - Pictures of You
Dneska si dáme písničku z alba Disintegration z roku 1990. The Cure si vždycky ráda poslechnu, a proto si myslím, že i vy byste od nich měli něco znát. Snad se vám bude líbit :)
The Cure je anglická skupina založená v roce 1976 zpěvákem a kytaristou Robertem Smithem pod názvem Easy Cure.Tato skupina je označována za nevlivnější kapelu 80.let. Její hudbu lze charakterizovat melancholickým nábojem.
Ještě bych dodala jako takovou zajímavost, že kytarista Porl Thompson (původně právě The Cure), byl členem kapely Strange Sensation v době nahrávání alba Dreamland.

Robert Plant 0.3

4. prosince 2009 v 20:10 | Robka |  Fotky
Tak pro dnešek pár obrázků. Nebudu to komentovat, protože si myslím, že to nepotřebují. Ale mám jednu otázku: schválně, jestli poznáte, kdo je s Robertem na první fotce:-)


Ship of Fools

2. prosince 2009 v 18:29 | Robka |  80. léta

Ship Of Fools - Now and Zen (1988)

Tohle je krásná balada z velmi dobrého alba Now and Zen . Kytara je dokonalá a když se to spojí s Robertovým zpěvem...je to prostě lahůdka. A videoklip se mi líbí, protože je jednoduchý a přitom efektní.
A ještě tady dám jednu živou verzi, která by mohla být naprosto dokonalá, kdyby měla lepší zvuk. Ale i tak stojí za poslech. Robertovi to tam zpívá perfektně a kapela hraje na sto procent:-)

Ship of Fools - Toronto 1988

Prosincový Rock & Pop

1. prosince 2009 v 19:49 | Robka |  Píšu vám


Ahoj, lidi, zdravím vás v novém měsíci, už tady máme prosinec. A to znamená co? To znamená, že vyšlo nové číslo časopisu Rock & Pop, které bylo věnováno Led Zeppelin. Dneska jsem si ho hned dopoledne koupila a tak trochu jsem doufala, že tam bude nějaký pěkný plakát. Škoda, nebyl, ale rozhovor s Nealem Prestonem, předním fotografem Led Zeppelin, mě potěšil. Moc zajímavý článek, ve kterém jsem se dozvěděla ještě dost věcí o jeho práci, o tom, jak vznikaly jednotlivé fotky, o jeho vztazích s kapelou, a tak podobně. Pak taky samozřejmě je tam spousta pěkných snímků. A co je v tomto čísle zajímavé, je to, že pokud si předplatíte Rock & Pop co nejdřív, můžete získat unikátní knížku o Led Zeppelin (škoda, že nepíšou jakou, protože jich letos vyšlo víc).
A taky mě potěšilo, že nepíšou o tom, jak by se Led Zeppelin měli dát dohromady, což mě celkem štvalo v předchozích letech(po jejich prosincovém koncertu v roce 2007). Tehdy mě totiž namíchlo, když právě ve zmiňovaném časopise někdo napsal, že kdyby nedošlo k setkání Page s Plantem, byl by Plant nejspíš řidičem náklaďáku a na prosincovém koncertě by byl jako divák. Doslova tam bylo napsáno: "Znáte přece ty opilé otrhance, co otravují s tím, že kdysi taky zpívali". Tak to teda dost přehnali.
No ale v tomto čísle se nic takového nedočtete. Dokonce je zde pochválena sólová tvorba všech tří zbývajících členů(sice nevím, co v posledních letech nahrál Page a Jones, ale budiž). Robert nám to vynahradí za všechny.
A ještě taková perlička, která se týká R&P. Zrovna jsem si ho prohlížela, když mi kolegyně říkala, že na netu našla zpěvačku, jménem Norah Jones, která se jí líbí a on tam je její plakát. Tak mě napadlo, že bych jí ho mohla věnovat:-)
Mějte se moc hezky a nepropadejte předvánočním depresím.

Atlantic Records: The Time Capsule

1. prosince 2009 v 17:29 | Jirka |  Info
Atlantic Records vydává Atlantic Records: The Time Capsule, přepychový boxset, který mapuje 62letou historii působení společnosti Atlantic. Obsahuje devět alb s 165 skladbami těch nejlepších umělců, kteří vydávali pod tímto labelem, mezi ně patří také Robert Plant. V setech je DVD The House that Ahmed Built, ve kterém Robert mluví o umělcích pod křídly Atlanticu a o tom, když sám pod tímto labelem vydával. K tomu všemu je k dispozici Time Capsule, obsahující fotogalerii v plných barvách, s více než 200 nikdy neviděných fotek a exkluzivní citáty a historky.
Tento boxset zkompilovala malá skupinka nadšených zaměstnanců Atlanticu. Materiál, obsažen uvnitř, je posbírán z různých archívů, osobních papírů Ahmeta Erteguna a prací s personálem fotografů. Tento luxusní set se prodává kolem $175. Tohle je ten správný dárek na Vánoce pro vášnivé sběratele.