Duben 2010

When The Levee Breaks

30. dubna 2010 v 16:19 | Robka |  Led Zeppelin texty
Řada přichází na píseň ze čtvrtého alba Led Zeppelin - When The Levee Breaks. Je to skladba, která má kořeny v klasickém blues(což je jasně vidět i v textu) a nahrála ji poprvé kytaristka, zpěvačka a skladatelka Mephis Minnie McCoyová už v roce 1929.
Písnička byla nahrána v Headley Grange. V hlavní hale umístili bicí a na schodech byl stereo mikrofon. A výsledek je perfektní. Bicí v této skladbě jsou podle mě tou správnou ukázkou Bonhamova umění. Vůbec myslím, že tohle je ohromná věc.
Text
If it keeps on rainin', levee's goin' to break, (X2)
When The Levee Breaks I'll have no place to stay.

Mean old levee taught me to weep and moan, (X2)
Got what it takes to make a mountain man leave his home,
Oh, well, oh, well, oh, well.

Don't it make you feel bad
When you're tryin' to find your way home,
You don't know which way to go?
If you're goin' down South
They go no work to do,
If you don't know about Chicago.

Cryin' won't help you, prayin' won't do you no good,
Now, cryin' won't help you, prayin' won't do you no good,
When the levee breaks, mama, you got to move.

All last night sat on the levee and moaned, (X2)
Thinkin' about me baby and my happy home.
Going, going to Chicago... Going to Chicago... Sorry but I can't take you...
Going down... going down now... going down....

Překlad:
Pokud déšť neskončí, hráz se protrhne,
Pokud déšť neskončí, hráz se protrhne.
Když se hráz protrhne, nebudu mít kde bydlet

Špatná stará hráz, naučila mě vzlykat a ronit slzy,
Špatná stará hráz, naučila mě vzlykat a ronit slzy
Ona je ta, která přinutí člověka z hor opustit domov.

Nebuď smutný, hledajíc cestu domů.
Nevíš, kudy dál?
Když se pustíš na jih,
nenajdeš žádnou práci.
Pokud nevíš o Chicagu.

Pláč ti nepomůže, z modliteb nebudeš mít nic
Pláč ti nepomůže, z modliteb nebudeš mít nic.
Pokud se hráz protrhne, budeš muset jít.

Celou minulou noc sedíc na hrázi a vzlykajíc,
Celou minulou noc sedíc na hrázi a vzlykajíc.
Rozmýšlím o svém děvčeti a šťastném domově.

Jdu, jdu do Chicaga
jdu do Chicaga.

Jdu do Chicaga,
jdu do Chicaga.
Promiň, ale nemůžu tě tam vzít.

klesám, klesám...
Page a Plant - When The Levee Breaks (Unledded 1994)
Tuto verzi jsem tady sice už dávala, ale předpokládám, že se nebudete přehrabovat v článcích, abyste ji našli. Takže vám to usnadním a dávám ji tady znovu. Podle mě nádherná ukázka, kouzelná scenérie a perfektní výkony všech + můj oblíbenec Nigel Eaton s niněrou, která tomu dodává tu správnou šťávu. A Robert to zpívá fantasticky.
Led Zeppelin - When The Levee Breaks
To už je originál Led Zeppelin. Zbožňuju tu harmoniku:-)

Tinariwen - Mataraden Anexan

29. dubna 2010 v 21:37 | Robka |  World music
Tinariwen - Mataraden Anexan live (album Radio Tisdas Sessions)

Proč bychom se netěšili, když nám internet youtube dá:-) Dneska mě ale šokovala nabídka nabízených videí. Co by se vám mohlo líbit...Lady Gaga prý. A na základě sledování Roberta Planta. Tak nevím. Já jsem dneska chtěla poslouchat Tinariwen, ne nějakou Lejdy fujtajbl. 
Tinariwen mají s Plantem rozhodně víc společného než ona. Takže si je tady dáme hezky naživo. A info o nich je zde.
A ještě taková zajímavost - když jsem si dneska dávala do blogového vyhledávače Tinariwen, vyjelo mi 82 výsledků. Trochu slabota, ne? Zato L.G. má 857 660 výsledků. Dá se předpokládat, podle statistik, že každý blog na internetu má aspoň jeden článek o ní. Blogů je 784 610. Hrůza.

Dimples (live 1988)

28. dubna 2010 v 19:19 | Robka |  80. léta

Robert Plant - Dimples (live 1988)

Dnes jsem si jako svou středeční ukázku zvolila předělávku písně Johna Lee Hookera Dimples. Je to velice pěkná ukázka koncertu Roberta s kapelou, která s ním hrála v době vydání alba Now and Zen. Na kytaru tady exceluje Doug Boyle(mimo jiné hrál taky s Nigelem Kennedy), podle mě je to fantastický kytarista, což dokazuje taky na již zmiňovaném albu. Dál tady hraje starý známý Charlie Jones (ještě mladý klučina) na baskytaru. U kláves je Phil Johnstone a za bubny sedí Chris Blackwell.
Podle mě moc hezky udělaný cover, pěkně do toho zapadají i ty zeppelinovské vyhrávky - je vidět, že lidi se rozparádí nejvíc právě u těchto kousků.  A myslím, že v tom roce vlastně došlo poprvé i na repertoár Led Zep na Robertových koncertech, protože on se těmto věcem až do té doby vyhýbal.
Tak hezký poslech...

Rain Song - Robert Plant a Jimmy Page

27. dubna 2010 v 21:38 | Robka |  Robert Plant & Jimmy Page
Robert Plant & Jimmy Page - Rain Song (1994, Unledded)

Tak jsem se zase kochala. Já tenhle koncert mám strašně ráda. Stejně, jako mám ráda koncerty Led Zeppelin a Roberta Planta. Pokud to nemáte doma, tak si to koukejte sehnat. Jimmy je ve výborné formě, hraje bezvadně, já miluju jeho hru na akustickou kytaru a k tomu ty smyčce, mňam:-) A na konci se mi líbí, jak Robert na Jimmyho kývne, jako by mu říkal: "Dobrý je to."

Blackfire - It Aint Over!

26. dubna 2010 v 22:25 | Robka |  Rock


Blackfire - It Aint Over!

Tak tihle týpci byli na festivalu v Essakane, v Mali, v roce 2003, zrovna ve stejném roce, kdy tam vystoupil i Robert Plant. Je to skupina, která byla založena v roce 1989 třemi sourozenci - Jeneda, Klee a Clayson Benally jsou severoameričtí Indiáni z kmene Navahů.
No a protože mám doma DVD z toho festivalu a oni jsou na něm taky, tak jsem si je našla na youtube a zrovna tahle písnička mi padla do oka. Do ucha:-) Hezký poslech přeju a dobrou noc.


Mariem Hassan

25. dubna 2010 v 15:16 | Robka |  Osobnosti World music
Mariem Hassan
Dneska se budu věnovat ve svém článku zase netradiční hudbě, a to hudbě Západní Sahary. Toto území patřilo odjakživa nomádským Saharawincům, kteří tu žili ukryti před Araby a k přežití jim stačili pouze velbloudi a stany. Ve svém jazyce hassaniya si říkají Děti mraků.
Ovšem Saharawinci dnes nemají svůj domov. Byli vyhnáni ze své země do čtyř uprchlických táborů poblíž alžírského města Tindaf a jsou naprosto závislí na humanitární pomoci. Na Sahaře zůstala z původních obyvatel jen pětina. Jejich země patří Maroku a i když v roce 1992 mělo být vyhlášeno referendum o osudu Západní Sahary, dosud se tak nestalo. Přítomnost statisíců marockých vojáků něco takového znemožňuje. A nikoho ze světové veřejnosti situace Saharawinců nezajímá.
západní sahara
Své čtyři tábory pojmenovali Saharawinci po městech, ze kterých byli vyhnáni. Žijí ve stanech, které jsou pokryty látkou z velbloudí vlny a místo mešit mají jen kupy kamenů, obrácených na východ. Za národ převzaly zodpovědnost ženy. Zatímco muži bojovali, ženy organizovaly život v táborech, staraly se o vzdělání, charitu, vedly nemocnice, obchody, zakládaly v pouštním klimatu zeleninové farmy a hlavně stmelovaly svůj národ udržováním dávných tradic a připravovaly ho na návrat domů.
To vše na úvod, musela jsem to tu vypsat aspoň z části, aby jste pochopili, čím je hudba tohoto národa výjimečná a taky mě hodně zaujal jejich příběh, proti tomu, co zažívají tito lidé, jsou naše problémy úplně nicotné. A právě o těchto jejich velkých problémech vypovídá i hudba.
Hudba představuje pro tento národ to nejcennější dědictví a ochraňuje jejich existenci. Tak jako se nedá žít bez vody a vzduchu, oni by nepřežili bez hudby.
Pouštnímu blues se říká hawl a dříve ho doprovázela čtyřstrunná loutna tinidit a ženská harfa ardin, dnes jejich roli převzaly elektrické kytary.
Jedna z významných představitelek  je Mariem Hassan. Bývá rovněž přezdívaná Janis Joplin pouště.
Tato žena byla v životě srážena mnohými tragédiemi - v sedmnácti letech s rodiči a deseti sourozenci prchala z pouště před marockou armádou, ve válce jí zemřeli tři bratři, dvakrát se rozvedla a v roce 2004 jí lékaři diagnostikovali rakovinu. Sotva se z ní vykřesala, přišla další rána, její dvorní kytarista Baba Salama 24. srpna 2005 podlehl leukémii. On určil fascinující zvuk Hassanina posledního sólového alba Deseos(Prosba), natáčeného během léčby, dal do něho všechno, co uměl a ona neměla nikdy krásnější, naříkavější hlas než právě na Deseos. Vrcholem je hymna Saharawinců, kvílivá píseň L'Intifada. I když nerozumíte slovům, smutnější blues s chutí písku a beznaděje ve světě asi nenajdete.
V současnosti žije Mariam v Madridu a věří, že se bude moci vrátit domů.
diskografie Mariem Hassan:
Sahrauis: The Music of the Western Sahara(Nebenegra, 1998)
Mariem Hassan with Leyoad (Nubenegra, 2002)
Starry Nights in Western Sahara (Rounder Records, 2003)
The Saharawi Medej (Nubenegra, 2004)
Saharawi Desert Blues (Nubenegra, 2004)
Deseos (Nubenegra, 2005)
V článku byly použity informace z knihy" Když píseň tluče křídly do oken" hudebního publicisty Jiřího Moravčíka.
Zde si můžete přečíst článek o tom, že situace v Západní Sahaře by mohla být v nejbližší době vyřešena.

Mariem Hassan - La Intifada
Na koncertech Mariem doprovází její bratr Boika na elektrickou kytaru, hráčka na marocký buben tebal, někdy i další perkuse a sbory.
Mariem Hassan -Magat Milkitna Dulaa
Tohle si ještě poslechněte...docela nářez

Red Hot Chili Peppers - Ramble On

24. dubna 2010 v 19:06 | Robka |  Rock
Není od věci si předvést, jak to může dopadnout, když píseň Led Zeppelin hraje skupina, která by za tento výkon zasluhovala vypískat. A světe div se, oni jim lidi ještě tleskají a evidentně jsou nadšení, jak kdyby slyšeli bůhvíco. Tak nevím, jestli mají v uších nasráno, nebo co, to musí slyšet přece každý, že je to děs běs. Zdaleka nejhorší je zpěv, hlavně v závěru.To, že nezná ani pořádně text je ještě další věc. Vypadá to, jako by v životě neslyšeli originál a to si troufají tvrdit, že na hudbě Led Zeppelin vyrostli!

Red Hot Chilli Peppers - Ramble On (2. 4. 2000)Víkendová píseň - Small Faces - You Need Loving

24. dubna 2010 v 16:49 | Robka |  Rock
Small Faces - You Need Loving( 1966)

Takže, abychom poznali historii této písně, musíme se vrátit k Willie Dixonovi, který ji napsal jako "You Need Love", hrál  ji Muddy Waters a v roce 1966 se objevila v repertoáru skupiny Small Faces. Ovšem jak bývalo zvykem, členové skupiny Steve Marriott a Ronnie Lane se uváděli jako autoři této písně.
Jak tuto písničku objevili Led Zeppelin? Steve Marriott o tom mluvil v jednom rozhovoru : "Plant byl náš velký fanda. Býval na všech štacích, kde jsme hráli. Vždycky říkal, že dá tuhle skupinu dohromady. Pěkně otravoval. Pořád chodil do šatny, frajer jeden...Ale chtěl jsem mluvit o písničce. hrávali jsme ji na úvod koncertů. Jednou jsme kdesi vystupovali s Yardbirds a Page se mě ptal, co to bylo za skladbu. Řekl jsem, že je to "You Need Loving", písnička Muddyho Waterse. Když jsme se rozešli, vzali ji a vylepšili. Ať si to užijou. To starý Percy(Plant) ji objevil. Zpíval ji stejně, frázoval stejně, i přerušování a konec byly stejné, dali jí jen jiný rytmus."
Zajímavé je, že Willie Dixon žaloval za autorství pouze Page a Planta, není známo, že by zažaloval i Marriotta a Lanea.
Myslím, že to je proto, že Led Zeppelin tu píseň proslavili daleko víc, než Small Faces. Dalo by se to říct tak, že Small Faces zůstali u blues, zatímco Led Zeppelin z ní udělali rockovou hymnu(někde jsme četla, že byla označena za základ heavy metalu, ovšem tohle tvrzení se mi moc nelíbí).


All Your Love

24. dubna 2010 v 9:39 | Robka |  80. léta

Robert Plant & The Skinnydippers - All Your Love
Je to charitativní koncert, konaný 18. ledna 1985.
Mezi účinkujícími je kytarista Robbie Blunt, bubeník Ritchie Hayward a mnoho dalších.
Originál pochází od Otise Rushe.

Babe I'm Gonna Leave You

22. dubna 2010 v 19:52 | Robka |  Led Zeppelin texty
Jimmy Page&Robert Plant - Babe I'm Gonna Leave You
dále hrají: Charlie Jones, baskytara
Michael Lee, bicí
Philip Andrews, keyboards
Bizarre Festival, srpen 98, Köln
Dneska je na řadě jedna z mých nejoblíbenějších písniček vůbec, Babe I'm Gonna Leave You. Nejdřív takové ty základní věci - vyšla na debutovém albu Led Zeppelin v roce 1969. Původně ji napsala v padesátých letech Anne Bredonová, její jméno však na jedničce vůbec nefigurovalo. Po nějaké dohodě v osmdesátých letech došlo k urovnání a jako autoři této písně jsou uvedeni Bredonová, Page a Plant.
Page po letech vysvětloval, že aranžmá k písni udělal sám. V knize Schody do nebe totiž Richard Cole vyprávěl o tom, jak při prvním setkání Roberta a Jimmyho vzal Robert kytaru a hrál úpravu této písně, která se pak objevila na albu. To Jimmy ale vyvrátil, protože to aranžmá udělal už dřív.
Inspiroval se takovými vzory, jako byli Big Brother&Holding Company. Píseň "Summertime" (původně od George Gershwina) měla podobnou stavbu - vřeštící kytary a dunivé bubny kontrastují s tichými pasážemi.
Já tady dneska dávám živou verzi, protože ty jsou vždycky překvapující a tato je obzvlášť vydařená. Kytarové sólo, úžasný zpěv a nakonec citace Stairway...musel to být nádherný koncert.

Babe, baby, baby, I'm gonna leave you
I said, baby, you know I'm gonna leave you
I'm leave you when the summertime
Leave you when the summer comes a-rollin'
Leave you when the summer comes along

Babe, babe, babe, babe, babe, babe, baby, mm-baby
I'll wanna leave you
I ain't jokin', woman, I've got to ramble
Oh, yeah, baby, baby, I will really, really nn-got to ramble
I can hear it callin' me
I can hear it callin' me the way it used to do
Oh, I can hear it callin' me back ho-wome

Baby, oh, babe, I'm gonna leave you
Hoh, baby, you know I've really got to leave you
Oh, I can hear it callin' me
I said, don't you hear it callin' me the way it used to do, oh

I know, I know
I know I never, never, never, never, never gonna leave you, babe
But I gotta go away from this place, I gotta quit you, yeah
Oh, baby, baby, baby, baby, baby, baby, baby, oh
You hear it callin'
Don't you hear it callin' me again

Oh, woman, ah, a-woman, I know, I know
Feels good to have you back again, and I know that one day, baby
it's gonna really grow, yes it is
We're gonna go walkin' through the park every day
Come what may, every day, oh, my, my, my, my, my, my babe
I'm gonna leave you, go away

Hoh, oh, god, miss your lips, sweet baby
It was really, really good
You made me happy every single day
but now I've got to go away, oh, oh, oh
Baby, baby, baby

That's when it's callin' me
I said, that's when it's callin' me back home

Překlad:

Baby, baby, baby, opustím tě.
Říkám, baby, ty víš, že tě opustím.
Opustím tě v létě,
Opustím tě, až bude léto,
Opustím tě, až přispěchá léto.

Baby, baby, nechci tě opouštět,
Nejsem vtipkující ženská, mluvil jsem z cesty.
Oh, ano, baby, baby, nebudu tam,
Skutečně jsem blouznil.
Slyším, jak mě to volá, tak, jak mě to volávalo,
Slyším jak mě to volá zpátky domů.

Vím, že (už) tě nikdy neopustím, baby.
Ale šel jsem odsud pryč, opustil jsem tě.
Ooh, baby,
Baby, ooh, ty neslyšíš to volání?
Ženo, ženo, já vím, vím, že je dobré mít tě znova zpátky
A vim, že jednoho dne, baby, jednoho dne se to skutečně stane, ano.
Budeme se každý den procházet parkem.
Slyš, co jsem řekl: Každý den.
Baby, opravdu se to stane, obšťastnilas mě, když nebesa byla šedá.
Ale teď musím pryč
Baby, baby, baby, baby
Tak je to, když mě to táhne
Tak je to, když mě to táhne zpátky domů...

Klaus s Paroubkem na jednom pódiu

22. dubna 2010 v 17:14 | Robka a Jirka |  Píšu vám
Dneska se půjdeme možná podívat na Paroubka s Klausem. Bude to vzácný duet ČSSD a německé rockové legendy Scorpions, při kterém se lidi budou občerstvovat pivem za dvě kačky a poslouchat, jak vane vítr od východu. Nikdy jsem na žádné předvolební akci nebyla a na Scorpionech jsem kdysi byla, ale to bylo za těžké peníze a teď bych je mohla vidět úplně zdarma! Probudil se ve mě hamižný český človíček a když mám tuhle akci skoro doma, tak bych se aspoň ze zvědavosti šla mrknout. Ale odrazují mě informace o tom, že město bude neprůjezdné a pak taky ten dvacetitisícový dav, co má být před radnicí. Navíc nemám ráda, když se hudba spojuje s jakoukoli politickou stranou a když se využívá oblíbenosti Scorpionů u nás ve prospěch jakékoli strany. Ale když ono je zadarmo...no neberte to:-))

Sami nevíme, jestli vůbec půjdeme, ale můžete si vsadit :-D Kdo vsadí správně, dostane diplom s Paroubkem :-)

Whole Lotta Love - z DVD Soundstage 2007

21. dubna 2010 v 22:12 | Robka |  Robert Plant & Strange Sensation

Robert Plant & Strange Sensation - Wholle Lotta Love
2007

Nestárnoucí klasika v moderním hávu. Až se divím, že jsem ji tu nedala dřív. Radost poslouchat a dívat se.

Darkness Darkness a Going To California

21. dubna 2010 v 18:24 | Robka |  Robert Plant & Strange Sensation
Moji milí návštěvníci. Já vím, že vás asi otravuju tím, jak tvrdošíjně tady každou středu dávám písničky Roberta Planta. Asi si o mě myslíte, že jsem praštěná a máte do jisté míry pravdu. Vím taky, že Robert Plant hodně fanoušků přestal zajímat po rozpadu Led Zeppelin a pokud se někdy starali o to, co dělal potom, pak dospěli k názoru, že s Led Zep to bylo lepší.
Možná je to proto, že lidé jsou u nás dost konzervativní a nemají rádi změny. A to u Planta můžou čekat s každou novou deskou. Třeba album Raising Sand bylo kritikou velmi chválené a některými posluchači naopak zavrhované, protože se jednalo o radikální změnu stylu.
Když začátkem roku běžel v televizi koncert Roberta Planta & Strange Sensations, pročítala jsem si komentáře, které k tomu lidé psali na diskusním fóru české televize. Sice jich nebylo moc, ale evidentně se k tomu vyjadřovali ti, které ten koncert zajímal a měli hudební sluch a hlavně, nebyly tam takové reakce, jaké jsem objevila na jiném diskusním fóru. Za všechny cituji jistého Kance:

Tragédie. Nikdo tam neuměl pořádně hrát. No hrůza. Závěrčná Lotta už to nezachránila...
Co k tomu dodat? Kanec bude zřejmě hluchý.

Tak a teď navzdory všem kancům a jim podobným uvádím středeční písničky - budou totiž rovnou dvě, na jednom videu. Je to záznam z televize a ta první písnička se jmenuje Darkness Darkness a pochází z alba Dreamland.
Druhou písničkou možná potěším ty, kteří mají rádi Going To California. Bude to totiž právě tento song, ovšem v provedení Robert Plant& Strange Sensations.
Docela mě mrzí, že nerozumím pořádně všemu, co tam Robert říká. Škoda, že tam nejsou aspoň anglické titulky.
A ještě pro vaši informaci ta - Darkness je původně od Jesse Colin Younga a k poslechu je tady. A nezní to taky špatně.


Robert Plant - Darkness Darkness a Going To California
2002
lahůdka, poslouchat tyhle dvě písničky po sobě...

Steve Marriott

20. dubna 2010 v 15:39 | Robka |  R. I. P.
Devatenáct let uplynulo od úmrtí zpěváka a kytaristy Steve Marriotta. Je znám hlavně z působení ve skupině Small Faces, ale působil i ve skupinách Humble Pie, Packet Of Three a Steve Marriot´s All Stars. Posmrtně dostal v roce 1996 cenu Ivora Novella za jeho významný přínos pro britskou hudbu a v časopise Mojo byl uveden jako jeden ze 100 největších zpěváků všech dob.
I Can't Stand The Rain - Humble Pie
Small Faces - If I Were a Carpenter
tahle verze se mi hodně líbí, perfektní zpěv

Dancing Days

19. dubna 2010 v 16:39 | Robka |  Led Zeppelin texty
                                             Led Zeppelin - Dancing days (Houses of the Holy)


Jak jsem už vám slíbila, tak dnes svůj slib plním. Myslím, že v těchto dnech, kdy nás straší sopka na Islandu nebo předvolební manévry našich politiků, není nic lepšího, než si trochu zatančit s Led Zeppelin. A to doslova. Tahle písnička, Dancing Days k tomu totiž úplně svádí. Moc se mi líbí, jak nahrávání téhle písničky i celého alba Houses of the Holy popsal technik Zeppelinů Eddie Kramer. Řekl : " Bylo to úžasně inspirující. Bylo hrozně znát, že všichni členové skupiny věří tomu, co dělají a baví je to. Panovala výborná atmosféra. Vidím to jako dneska: seděl jsem v přívěsu, dveře byly otevřené a oni tancovali v řadě vedle sebe na trávníku a poslouchali právě nahrané "Dancing Days". Robert, Jimmy, Bonzo a Jonesy vedle sebe na trávníku tancovali a oslavovali tu neuvěřitelnou věc, kterou právě stvořili."
Myslím, že kdyby muzikanti dneska aspoň z poloviny dávali do hudby to, co Led Zeppelin, musela by být kolem nás jen spousta úplně úžasné muziky. A vůbec nedám na to, že kritika tehdy v době vydání alba Houses nebyla k němu příznivá, myslím, že to album je skvělé, opravdu z něj sálá ta pozitivní nálada, kterou tam nechali. Čtyři úžasní muzikanti s radostí a nadšením tvoří svou desku - co může být lepšího...
Tak teď už text:

Dancing days are here again,
As the summer evenings grow.
I got my flower, I got my power,
I got a woman who knows.

I said it's alright,
You know it's alright,
I guess it's all in my heart.
You'll be my only,
My one and only,
Is that the way it should start?

Crazy ways are evident,
By the way you wearin' your clothes.
Sippin' booze is precedent,
As the evening starts to glow.

You know it's alright,
I said it's alright,
You know it's all in my heart.
You'll be my only,
My one and only,
Is that the way it should start?

You told your mother I'd get you home,
But you didn't say I had no car.
I saw a lion, he was standin' alone,
With a tadpole in a jar.

You know it's alright,
I said it's alright,
I guess it's all in my heart, heart, heart.
You'll be my only,
My one and only,
Is that the way it should start?

So dancing days are here again,
As the summer evenings grow.
You are my flower, You are my power,
You are my woman who knows.

I said it's alright,
You know it's alright,
You know it's all in my heart.
You'll be my only,
My one and only,
Is that the way it should start?

A překlad - upozorňuji, že jsme to nepřekládali my

Taneční dny
Dny taneční jsou zpátky zas,
letní podvečery hřát umí.
Já mám svou květinku, jsem jak ďas
mám svou dívku, co mi rozumí.

R:
Ty víš, že je to v pořádku.
Říkám, že je to správné.
Vše je jen uvnitř mne,
budeš jen moje celá, celičká.
neříkám snad něco zle.

Zjevně šílený byl způsob,
tvůj styl, jakým se oblékáš.
Zanecháme už těch dob
večer pak bude jen náš.


Tvé mámě jsem řekl, že tě odvezu k vám,
ale že nemám auto, ani poznámku.
Spatřil jsem lva, stál tam sám
a měl pulce ve džbánku.


Dny taneční jsou zpátky zas,
letní podvečery hřát umí.
Ty jsi má víla, moje síla,
tys ta dívka, co mi rozumí.

R:
Ty víš, že je to v pořádku.
Říkám, že je to správné.
Vše je jen uvnitř mne,
budeš jen moje celá, celičká.
neříkám snad něco zle.