50 Největších hlasů planety

28. dubna 2011 v 19:59 | Robka |  Info
Veřejná nezisková organizace NPR (National Public Radio), sdružující téměř 800 rádiových stanic, rozesetých po celých Spojených státech amerických, loni dělala anketu o 50 nejlepších hlasů celého světa. Anketa se jmenuje 50 Great Voices a je výsledkem hlasování odborné veřejnosti, která vybrala mezi tisíci zpěváky z celého světa ty nejdůležitější a nevlivnější, bez ohledu na popularitu. Sympatické je, že se mezi vítězi objevují i hvězdy z oblasti operního zpěvu (Maria Callas, Monserat Cabalé, Enrico Caruso), také zesnulé osobnosti rockové hudby (Janis Joplin, Roy Orbison, Freddie Mercury) a nádavkem i ne úplně běžně známá jména, jako jsou například Concha Buika, nebo Sezen Aksu.
Hvězdnou padesátku si můžete podrobně prohlédnout na těchto stránkách, každému jménu je věnován samostatný článek, ve kterém se dozvíte daleko víc o daném umělci a jeho tvorbě.
Potěšující je, že v této anketě najdete také jméno Roberta Planta. A není to jen jeho hlas, který ho pasoval mezi nejlepší. Byl nezaměnitelným frontmanem jedné z nejlepších kapel historie, s obrovským charismatem a neuvěřitelným citem. Stal se ztělesněním rockového božství, obdařen neobvyklým hlasovým rozsahem a sexappealem. Dnes k hudbě přistupuje s pokorou a s vědomím, že je třeba se stále učit a jít dopředu. A daří se mu to zejména v posledních letech velmi dobře, což není ve světě hudby tak úplně samozřejmé.
Zdroj informací.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Pokud se ti článek líbil, klikni:-)

tady

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 28. dubna 2011 v 22:23 | Reagovat

Tento tvůj článek se mi líbí, máš to pěkně napsané - hlavně to o Robertovi :-). Téma článku mě zaujalo a jdu se mrknou koho vybrali .. hmm některé jména mě vážně potěšili :-) a mnoho jich však také neznám, ale vůbec mi to nevadí, člověk není vševěd. Týjo i Otise Reddinga tam dali .. jsem ráda, když vidím takové dobré jména a zpěváky/zpěvačky které si ráda poslechnu na nějaké prostě takové anketě. To se nevidí často.

2 Robka Robka | Web | 29. dubna 2011 v 16:19 | Reagovat

[1]: Dík za pochvalu, o Robertovi musím vždycky psát pěkně, jinak to ani nejde.
Výsledky té ankety jsou doopravdy zajímavé a hlavně - taky hodně jmen neznám, tak se aspoň poučím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama