Walking Into Clarksdale a Blue Train

22. června 2011 v 20:56 | Robka |  Pokus o recenze alb
Album Walking Into Clarksdale je nenápadnou zastávkou v diskografii obou bývalých Zeppelinů. Možná je trochu nespravedlivě opomíjené - v době, kdy bylo vydáno, většinu fanoušků spíše zajímalo turné Page a Planta a později hudba na něm upadla v zapomnění. Myslím, že je to docela škoda, protože Walking je takovým nahlédnutím do intimních zákoutí hudby obou protagonistů.
Intimita a emoce, to jsou devizy Walking Into Clarksdale. A pak taky to známé střídání nálad - světla a stínu - tak, jako to bylo zvykem v dobách Led Zeppelin. Ale tahle deska není žádným recyklátem, obsahuje dvanáct zcela originálních písní. Zaujmou překvapivými zvraty v melodiích, kdy z tichých pasáží, podpořených jemnou rytmickou sekcí, vybuchují v bouřlivé a dynamické vyvrcholení. Kytara Jimmyho Page je melodická a troufla bych si tvrdit, že mnohé riffy patří k jeho nejlepšímu postzeppelinovskému materiálu.
K intimní atmosféře alba přispěl i zvukař Steve Albini, který dokázal zachytit zvuk tak, jako by muzikanti hráli někde u vás v obýváku. V tišších úsecích písní můžete slyšet i to, jak Robert dýchá do mikrofonu. Prostě tohle album je stvořeno k tomu, aby mu bylo nasloucháno, což se dneska už moc nenosí. Je pravda, že z žádné písně se nikdy nestal hit - snad jen s výjimkou Most High. Ale ne vždycky se hit rovná kvalitě a tady bych řekla to platí dvojnásob. Takže ber, nebo nech být - pokud se rádi odpoutáte od reálného světa a vychutnáváte si při poslechu jemné nuance, zkuste třeba When The World Was Young, Heart In Your Hand, When I Was A Child, nebo třeba právě Blue Train. A pokud nechcete, tak celý tento článek pusťte z hlavy.
Walking Into Clarksdale - Blue Train
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Pokud se ti článek líbil, klikni:-)

tady

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 23. června 2011 v 19:39 | Reagovat

Není to jeden z hitů, ale to je šumák, je to nádherný :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama