The Violet Burning : The Story Of Our Lives

4. prosince 2011 v 19:10 | Robka |  Alba
Jak jste si jistě všimli - vy, kteří sem chodíte pravidelně - minule jsem vám slíbila, že každou adventní neděli se podíváme na jedno zajímavé album. No a protože nejsem z těch, kteří mluví do větru, svůj slib plním a dnes vám přináším nejnovější počin americké rockové party The Violet Burning.
The Violet Burning jsou nezávislí rockeři z Kalifornie, kteří existují už od roku 1989. Založil je zpěvák, kytarista a skladatel Michael Pritzl a hned ten samý rok vydali své první album Chosen. Za dvaadvacet let existence a vydání třinácti studiových alb si už málokdo dovede představit americkou nezávislou rockovou scénu bez Fialek. I když je pravdou, že nepatří mezi ty kapely, které by byly "profláklé". Díky častému koncertování jsou poměrně známí i u nás a naposledy se představili na festivalu Colours of Ostrava letos v létě - a to právě s materiálem z nejnovějšího projektu The Story of Our Lives, který byl propuštěn 5. 4. 2011.
Je rozdělen na tři na sebe navazující části - The Fantastic Machine, Black as Death a Liebe über alles. Obsahuje 34 nových skladeb a jde o koncepční album s příběhem - prolíná se v něm víra v Boha a moc společnosti. Hudebně se na albu projevuje vliv Smashing Pumpkins, ale nedá se říct, že by díky tomu Fialky ztrácely svůj vlastní zvuk. Střídají se zde křehké baladické skladby s temnými rockovými nářezy. Celé dílo je prodchnuto křesťanstvím - je o hledání lásky a životní cesty, mnohdy plné překážek.
Album získalo velmi pozitivní recenze nejen v křesťanských kruzích - je na něj nahlíženo jako na vrcholné dílo The Violet Burning. V jedné z recenzí jsem četla, že jde o moderní žalmy, které dokážou v jednu chvíli uchvátit syrovým rockovým zvukem a v další zase vyloudit na tváři posluchače slzy. Je to pravda, sama jsem to zažila na koncertě na vlastní kůži a to se nedá zapomenout. Tehdy jsem se snad poprvé nestyděla na veřejnosti za to, že mě jejich hudba dojala až k pláči. Myslím, že poslech tohoto alba může být v dnešní uspěchané a na peníze zaměřené době mimořádně očistný. I kdyby jste o Violet Burning nikdy předtím neslyšeli, nenechte si ho ujít!

Rock is Dead
***
Arc
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama