V sobotu 11. srpna 2012 Robert Plant zazářil v Clarksdale

14. srpna 2012 v 23:22 | Robka |  Info
Robert Plant v Clarksdale ukázal, že je mistrem blues. Během svého vystoupení, které začalo zhruba o čtvrt na jedenáct v noci, povídal divákům o svém vztahu k Delta Blues a prakticky jim to předvedl i ve svém koncertním setlistu. Ten zahrnoval i dvě písně Howlin' Wolfa a to "44" a "Spoonful" a starý Mayallův song "I'm Your Witchdoctor".
I když je Robert Plant nespornou legendou a hlavním tahákem celé skupiny Sensational Space Shifters, nebál se během představení ustoupit ze záře reflektorů svým kolegům. Několik písní zazpívala Patty Griffin a Juldeh Camara, virtuos na jednostrunné housle ritti, hrál nějaké zajímavé melodie k davu, zatímco Robert si vyzkoušel roli diváka.
Samozřejmě, že Robert Plant chtěl uspokojit své fanoušky také písněmi Led Zeppelin. Zazněly kousky z třetího alba : "Friends", "Bron-Yr-Aur-Stomp a vrcholem byl přídavek "Gallows Pole". Favoritem fanoušků byla pomalejší verze klasické skladby "Black Dog" ze čtvrtého alba. Koncert končil koktejlem písní "Who Do You Love", "Whole Lotta Love", "Steal Away" a "Bury My Body".
Před přídavkem Plant obdržel ocenění za svou oddanost hudbě Clarksdale v Mississippi. Jednalo se o první z jeho dvou koncertů, které letos v rámci krátkého turné odehrál v Americe.
Druhý koncert se uskutečnil v neděli, 12. 8. 2012 v Birminghamském divadle v Alabamě. Vyprodané divadlo s nadšením aplaudovalo výkonu celé kapely, který s malými obměnami byl podobný, jako předešlého večera. Robert Plant dokázal zaujmout a překvapit publikum svým novým projektem a dokázat, že věk je v jeho případě jen číslo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokud se ti článek líbil, klikni:-)

tady

Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 15. srpna 2012 v 21:24 | Reagovat

Joo to musely být koncerty... Hned bych se tam vydala taky na něj ;-)

2 Robka Robka | Web | 15. srpna 2012 v 21:49 | Reagovat

[1]: O tom mi povídej. Ale jestli máš v listopadu cestu na Baleárské ostrovy, tak máš šanci:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama