Robert Plant s kapelou v Riu

19. října 2012 v 22:30 | Robka |  Info
Včera, 18. 10. 2012, začalo brazilské turné Roberta Planta se Sensational Space Shifters. A to rovnou v městě karnevalu, v Riu de Janeiru.
V Brazílii byl Plant snad naposledy v lednu 1996 na turné Unledded. Je to už hezká řádka let a proto je jihoamerické turné zcela jistě fanoušky vítáno s otevřenou náručí. Zvlášť, když se kapela pustí do oblíbených koncertních čísel z repertoáru Led Zeppelin, jako je kupříkladu Ramble On.
Tato skladba, původem z druhého alba Led Zeppelin z roku 1969, patří i mezi mé oblíbené. Není třeba pochybovat o její nadčasovosti (což se ovšem dá říct o většině jejich písní), ale Ramble On podle mě tak trochu předznamenává vývoj od přímočarých a úderných rockových skladeb k jemnějšímu vyjádření pocitů a nálad, které se pak plně rozvinulo na třetím albu Led Zeppelin. Možná proto z něj také pochází většina Plantova koncertního repertoáru, který vznikl pod záštitou Led Zep.
Musí to být hezký pocit, prezentovat tyto skladby za pomoci tak schopných muzikantů, jakými bezesporu SSS jsou. A ještě krásnější v tom, když je vidět, jaké nadšení vzbuzují téměř přesně třiačtyřicet let od svého vydání.
Mnozí fanoušci Zeppelinů v těchto dnech usedají do kin, aby zhlédli koncertní záznam z prosince 2007. Jihoameričtí fandové Roberta Planta mají to štěstí vidět a slyšet někdejšího rockového boha naživo. A věřte, že tento zážitek nic nepřekoná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokud se ti článek líbil, klikni:-)

tady

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama