Hudební abeceda - Č jako česká scéna

29. ledna 2015 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Dobré dopoledne, milí přátelé Hudební abecedy! Speciální český (nebo spíš československý) díl mě velmi potěšil hojnou účastí a také tím, jak poctivě jste vybírali skladby a muzikanty s Č v názvu (za což máte téměř všichni slibovaný bod navíc). Už za chvíli se budete moci podívat na to, co se k tomuto zadání sešlo, hlasovat v anketě a pomalu sumírovat, co pošlete do dalšího kola - ale nejprve už tradičně projedeme výsledky z minulého týdne.

"Céčkové" zadání do této chvíle (28. 1. 2015 21:58) nasbíralo celkem 38 hlasů, z nichž sedm stačilo na vítězství skladby Come As You Are skupiny Nirvana. Druzí jsou Linkin Park (Crawling) s šesti hlasy a na třetím místě se umístili Radiohead (Creep). Ti od vás získali čtyři hlasy.

Ještě si dovolím malou poznámku - většině z vás, kteří jste poslali během tohoto týdne příspěvek, jsem odesílala dvě verze písmena Č. Ta první totiž schytala "kritiku" a je pravda, že se vizáží postavička odlišovala od předchozích a působila poněkud rozervaně. Proto Jirka obratem vytvořil novou, abyste se případně nemuseli stydět ji někde ukazovat.:-)
A co jsem tím chtěla říci? Pokud se najde někdo, komu jsem první verzi "Č" neposlala a má zájem ji i přes její "divnost" vlastnit, může se mi ozvat a bude jeho. A teď už hurá do víru hudby!
Nikdy nezapomenu na rok 2008, kdy jsem vyrazila na Chinaski a předskokana jim dělal jakýsi Klus. Publikum na něj pohlíželo celkem rozpačitě a doma jsme pak vedli s tátou asi hodinovou debatu: "Co to jako bylo a kde se to vzalo?" Dala jsem Tomášovi šanci a nakonec se mi jeho písničky zalíbily. Na jeho koncertech, kde účast posluchačů byla velmi střídmá, jsem poznala pár lidí, ze kterých se stali přátelé a zažila nevídaná dobrodružství. V tu chvíli mě ani nenapadlo, že by se mohl nějak výrazně prosadit, natož že bude sbírat jednu hudební cenu za druhou a koncerty budou během chviličky vyprodané. Písnička Čas je z jeho prvního alba a vždycky když ji slyším, vybaví se mi celé to krásné období.

Tuto písničku mám ráda nejen kvůli jejímu autorovi. Někdo možná nemá Tomáše Kluse rád, kvůli tomu, že "neumí zpívat" (a slyšela jsem, že i on sám to o sobě řekl) a já s tím souhlasím, že nemá úplně nejlepší hlas, ale to jeho texty se mi tak líbí. V této písni mi nejvíce učaroval verš: "Raději shořet než vyhasnout", který se opakuje vícekrát. Tato píseň byla věnována památce Kurta Cobaina.


Píseň na Č mám předpřipravenou už nějakou tu chvíli. Posílám úžasnou Zuzanu Navarovou s písní Čert ví proč, kterou jste mohli slyšet ve stejnojmenné pohádce z roku 2003. Zuzana Navarová byla skvělá zpěvačka a textařka, která však bohužel v pouhých 45 letech zemřela na rakovinu. Její nápaditá tvorba tu však k poslechu zůstává i nadále. Tak hlavně nekrmte čerty, co se krčí v křoví!


Posílám "Zatančím" od kapely Kryštof a to hned z několika důvodů. Tuhle kapelu poslouchám snad o té doby, co jsem začala být "-teen", takže už přes nějakých deset let a první koncert, na který jsem se kdy vypravila, byl právě jejich. Od tý doby jsem na jejich koncerty chodila vždy, když byli poblíž a bylo to možný a musím říct, že živě mě strašně baví. Prostě ty jejich koncerty jsou nějakým způsobem nabíjející a líbí se mi jejich komunikace s fanoušky. :)


Vilém je jeden z našich nejlepších baskytaristů a současně je i výborný bavič.
TlusŤjoch - tlustjoch.blog.cz


Oba bratři Nedvědi, Honza i František, stejně jako všechny skupiny, ve kterých hráli, se asi neodmyslitelně zapsali do historie české hudby, nebo alespoň do českých tuláckých zpěvníků. Písničky jako Jižní kříž, Stánky, Tulácký ráno či Na kameni kámen se s kytarou často zpívají nejen
u táborových ohňů. Přímo od Honzy jsem si zamilovala stejnojmenné album Honza. Písnička Karolíně mě už skoro dva roky láká ráno z postele a o první skladbu alba, Čepici, se teď dělím v rámci Abecedy. Pokud vás aspoň trochu zaujme, pusťte si celé album. Stojí za to. [Ovšem pokud ne, netrapte se tím.
Můj milý prý nechápe, jak tohle můžu poslouchat :)]
Karryanna - www.karryanna.cz

K Nedvědům mám hodně citový vztah už od mala, snad od té doby, co jsem byla schopná vnímat. Poslouchala (poslouchá) je babička, poslouchá je mamka, společně jsme byly na celkem třech koncertech a vždy to byl neskutečně úžasný zážitek. Doteď mě dost mrzí, že na Strahov jsem tehdy byla ještě hodně malé škvrně :D a prožívám to tak jen díky DVD záznamu. Ale aspoň něco. Dokážu být opravdu dost háklivá na jakákoliv špatná slova o Nedvědech, protože aťsi mají osobní život jakýkoliv, jejich písničky (ať už společné nebo jednotlivé) mi vždy vyvolají úsměv na rtech a vezmou za srdce. Většinu znám nazpamět a aby taky ne, svého času jsem si jejich kazety pouštěla do ohrání. Proč zrovna Čepice? Protože začíná na Č, no. O:)


Tuhle nádhernou vánočně laděnou skladu znám díky synovi. Hráli ji na všech adventních koncertech přímo v kostech. Když se hudba rozléhala chrámem, měla jsem pokaždé mrazení v zádech a slzičky dojetí v očích. Jednoduchý text zpívaný přímo u jesliček dojímal asi každého. Píseň je pro mě symbolem radosti z nového života:-)


Helena Vondráčková není zpěvačka, kterou bych vyhledával, ale co musím přiznat, že při přebírání zahraničních písní je nazpívala výborně, její Dvě malá křídla tu nejsou (podle mě) překonávají originál Killing Me Softly od Fugees, pěkné jsou také její verze The Winner Takes It All od Abby, Woman in Love od Barbry Streisand nebo Self Control od Laury Branigan.
Má však i velmi pěknou písničku domácích autorů, pokud se to tak vůbec dá říct, protože hudbu složil německý hudebník Helmut Sickel, její někdejší manžel. Jmenuje se Čas je proti nám a jeden hudební kritik o ní kdysi napsal, že kdyby měla anglický text a zpívala ji Barbra Streisand, bude z ní světový hit. Docela tomu věřím.


Abyste blíže pochopili význam týhle písničky, je tentokrát vážně nutný říct k ní pár slov, za předpokladu, že nemáte Prago Union naposlouchaný jako řeči svý mámy. Ten mírně tlumenej a efektama protkanej začátek je totiž jakýsi echo posledního songu z předchozího alba a uvozuje začátek desky, která se jmenuje V barvách. Kato koncipoval tohle album tak, že se všechny barvy pokusí zachytit hudebně. A na každýho člověka takovej experiment musí nutně působit jinak. Kdybych měl za sebe říct, který barvy u mě díky jeho zpracování ožily, pak by to byly asi Černá, Fialová, Žlutá, nejvíc ale právě tady Černobílá. Vždycky, když slyším tuhle písničku, okamžitě mi začne běhat před očima neexistující videoklip, ve kterym jsou černobílý výjevy, aby pak v refrénu začaly chytat odstíny všech ostatních barev, jak kdyby je někdo prohnal filtrem na instagramu. I díky tomu, i díky textu, kterej vypráví, se tahle písnička od Prago Union stala (i přes to velký množství dalších silnejch kandidátů) mojí nejoblíbenější.


Musím se přiznat, že české interprety skoro vůbec neposlouchám. Na druhou stranu jsem díky tomu měla tentokrát výběr poměrně jednoduchý. Divokej Bill je určitě moje nejoblíbenější česká kapela, mám moc ráda jejich texty. Navíc, když jsem viděla písmeno Č, tak mě hned napadl jejich Čmelák.
Fantaghira - fantaghira.blog.cz


Nevím, proč mě napadlo zrovna tohle (možná proto, že mám na tu čokoládu fakt chuť), ale když tuhle písničku poslouchám, vzpomínám na doby, kdy jsem na ni tancovala ve školce. Čókóláda (jo čoko čoko), čókóláda (jo čoko čoko) je taková písnička ještě z mého útlého dětství a vždycky mě roztančí, i když si u toho připadám jako mimino :)
Good Lucky - good-lucky.blog.cz


Pro aktuální díl jsem vybrala tuto píseň, jelikož jsem na tomto interpretovi dá se říct vyrostla a znamená pro mě opravdu hodně. Dost často slýchám odevšad: ,,Nestíhám, nemám čas a nevím, kdy ho budu mít .... ,, Zde je proto jedna dávka času pro všechny, co stále nestíhají. Ono není od věci se pořádně zastavit a vydechnout, nemám pravdu?
dashenecka89 - dashenecka89.blog.cz


Slovenská boží punk-rocková kapela, kterou jsem měla možnost slyšet a vidět poprvé v listopadu 2013 a byl to neskutečný zážitek. První song, který jsem od této kapely slyšela, už ve Foru Musicu jednou poslaný byl, ale to byl song 2012, dneska jsem se jednoznačně rozhodla pro Čerešne, protože za prvé písmenko Č, ale také z toho důvodu, že za 4 dny to bude podruhé, co je uslyším naživo. Těším se na to, jako malé dítě, protože to se neděje každý den, aby na jednom pódiu za večer hráli tři naprosto boží kapely a Zoči mezi ně patří, společně ještě s legendou IneKafe a Rybičky 48.
K písničce Čerešne, letní hit, který chytne každého, kdo má rád rytmické taneční písničky, vtipný, ale jednoduchý text, který je snadno k oblíbení.
Tuším, že možná nebudu jediná, kdo pošle právě song od Zoči, ale nechám se překvapit, zda se tak možná nestane.
,,Každá žena má právo na lásku.."Písmeno "č" trochu omezuje možnosti, protože je hodně specifické. Napadlo mě pár songů, jako Čarodějnice z Amesbury, Černá Jessie, Čas sluhů nebo Čím je svět můj, ale počítám, že tyhle písničky budou obsazeny. Našla jsem dalších pár songů, které však na YT nebyly a nakonec mi místo názvu písničky vytanul název skupiny a jedna písnička, ze které tak trochu mrazí. Poprvé jsem ji slyšela na elpíčku Porta 1983 a dodnes je pro mě nezapomenutelná.
Van Vendy - eumenidas.blog.cz


Tahle písnička mě vždycky prostě nakopne. Cítím z ní neskutečnou energii, a když je člověk na koncertě a hrají tuhle písničku, tak je to prostě bomba.
yellow - nemá blog


První česká písnička, která začíná na Č a napadla mě jako první. Doporučuju pustit si ji i s obrazem, protože neobsahuje masakrálně krutopřísné kytarové sólo a i když hudebně patří spíš mezi nejprůměrnější průměr, myslím si, že tu své místo má. Těžko popisovat víc. Nic není jen černé a bílé, ani komunista jako komunista, jen kdyby některým lidem došlo, že určité věci už nejdou vrátit, že už jsme někde jinde a to nejlepší na zlatých starých časech je mládí dotyčných.
Christiiinka - christiiinka.blog.czSám jsem byl překvapený, že se jedná o českou skupinu, když jsem je poprvé uslyšel. Clou jsou kapelou z Prahy založenou v roce 2001. Skladba Island Sun se dokonce umístila v MTV TOP 10. Škoda, že nejsou v ČR moc známí a to i přesto, že tento žánr je u nás nedostatkovým zbožím. Přeji příjemný poslech.
Tento příspěvek pro vás připravil Jirka.:-)


Sedmičlená kapela Čankišou hraje hudbu, která stojí na kombinaci etnických vlivů s rockovým základem. Bohatý instrumentální doprovod je tvořen exotickými nástroji, mezi nimiž nechybí didjeridoo, djembé nebo tarabuka a se svým repertoárem brněnští muzikanti projeli kus světa - hráli v Pákistánu i Mongolsku. Skupina spatřila světlo světa roku 1999, svou tvorbu opírá o legendu pradávného jednonohého lidu Čanki (používá i jeho fiktivní jazyk) a za dobu své existence si vydobyla pevné místo na domácí i světové scéně world music. Jejich debutové album Hudba lidu Čanki zařadil známý hudební publicista Jiří Černý mezi albové vývojové milníky 90. let dvacátého století. Skupina vydala za dobu své existence pět studiových alb, nahráli soundtrack ke knížce Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki, v němž zhudebnili 13 povídek. Nahráli také písničky k pohádkové knize Jak na příšery, a podíleli se na hudební stránce filmu Nuda v Brně. Poslední album Faÿt vyšlo v roce 2011 - a z něj, jak jste určitě poznali, je i stejnojmenná skladba. Energická záležitost!
Robka


Pozdní příspěvek od Rory:

Česká kapela? Jedině Vypsaná fiXa. Písnička od Č? Jedině Černej les. Tahle píseň je tak správně pochmurná ale zároveň pravdivá. Přidejte si k tomu dokonale upřímný projev kapely, Márdího hlas a geniální text s nezaměnitelným rukopisem a máte z toho prostě úžasnou skladbu.
Rory - již bez bloguZadání na příště:Jelikož se u minulého článku objevily dotazy, zda bude i díl k Ď, rozhodla jsem se jim vyhovět. Myslím ale, že příspěvků nebude tolik, proto pojmeme dnešní zadání jako double díl. Soukromě jsem si tuto písmenkovou dvojku pojmenovala jako 'dospělý a dítě', a pokud budete chtít, můžete tentokrát poslat příspěvky dva. Příspěvky k Ď budou brány jako bonusové; získáte k nim samozřejmě speciální písmenko, čímž zvyšujete své šance v soutěži. Prosím jen, aby skladby k Ď opravdu obsahovaly na začátku tohle písmeno (tedy Ď) - na výslovnost se ohled nebere! Takže žádné di, dě - to vše patří k D! Doufám, že je zadání jasné - posílejte zvlášť skladby k "déčku" i "ďéčku" a všechny pak najdete společně v příštím článku. Těším se na vaše tipy!Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoli připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 29. ledna 2015 v 11:08

Vida, jak jen jsem mohl zapomenout na Čechomor...

2 dashenecka89 dashenecka89 | Web | 29. ledna 2015 v 11:09

Tak na to ď se fakt těším :-), skvělý díl, tolik písniček na tak ,,divné,, písmeno.

3 Karryanna Karryanna | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 11:21

Páni, začínám přemýšlet, jestli u předchozích dílů nebyl problém ve mně, protože dnes se mi prostě líbí vše, o spoustě písniček bych přímo řekla, že jsem z nich byla unešená. Taky je tedy pravda, že spoustu interpretů i pár skladeb tentokrát znám :)

Kdybych věděla, že Čepici pošle ještě někdo další, byla bych poslala Čas sluhů. Nebo Čas minulý od No Name. Ale mně by přeci jen bylo zejména líto, kdyby se tu Nedvědi neobjevili :)

Jen bylo dnes nezvykle těžké rozhodování, komu dát hlas, nejraději bych jich rozdala hned několik. Uvažovala jsem, že zradím češtinu a dám hlas Clou, neb jejich Island sun je prostě úžasné (a přísahala bych, že tu písničku už jsem někdy slyšela!), ale nakonec jsem usoudila, že k české scéně patří i český text, a hlasuji pro Xindla. Přiznávám, zčásti za tuhle písničku, zčásti za jiné, které mám od něj ráda.

4 christiiinka christiiinka | Web | 29. ledna 2015 v 11:50

Můj hlas patří Clou, přesně podle věty "Cože?! Ti jsou z Česka?". Písnička je strašně známá, ale název mi nic neříkal.

5 Enitas Enitas | Web | 29. ledna 2015 v 11:52

Jsem ráda, že je tu Černobílá. Nicméně Vilém Čok zaujal asi nejvíc, hlasuju pro něj. Slyším o něm dneska poprvé, no, zajímavé:-D

A teď jdu přemýšlet nad ď.. nejsem si jistá, že něco vymyslím, ale vzdávat se mi to nechce!:D

6 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 12:22

Trošku mě zarazilo, proč u třech písniček není na začátku autora ani skladby Č (Kryštof, Team a Clue), jen jestli můžu ještě dodat ke Clue, oni už vlastně dva roky nehrajou, tahle písnička byla jediná nejznámější, kterou kluci složili, teď už se tak na půl rozpadli, co vím od léta od bubeníka od Radka Tomáška, protože shodou okolností bydlí už u Pelhřimova ve vesnici místo Prahy, kde jezdím každé léto na chatu.
Jinak těžké rozhodování, která skladba si zaslouží hlas :) Nakonec je mi k srdci nejblíž Divokej Bill takže Čmelák :)

7 K. K. | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 12:27

Chvíli jsem přemýšlela, zda svůj hlas dát Heleně Vondráčkové nebo Kryštofům. Nakonec jsem zvolila Zatančím, protože mám děsně ráda klip, kde se objevil i jeden z mých nejoblíbenějších. :))

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 29. ledna 2015 v 12:49

[6]:Taky je mi to přišlo divné...
na písmnko by vskutku měl začínat interpret, skupina či skladba, myslím.

9 Kelly Kelly | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 12:59

[6]: [8]: Protože šlo hlavně o českou hudební scénu, začátek na "č" byl jen bonusem, pokud jsem to z toho upřesňujícího zadání pochopila. :)

Každopádně jsem ráda, že jsem si nevzpomněla jako jediná na Nedvědy, ačkoliv i zbylé písničky jsou samozřejmě fajn. :)

10 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 14:24

[9]: Já právě pochopila, že nemusí být název songu na Č (ten bonus), ale aspoň název autora či kapely..takhle se mohlo vlastně poslat cokoliv, kde je někde ukryté č. například Zatančím od Kryštof no, až moc jednoduché podle mě, ale to je jen můj názor :)

11 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 14:27

[8]: Už jsem to taky vysvětlila v předchozím komentáři, že tohle mi přijde trošku nefér a až moc lehké, já se naštěstí soustředila na název songu no :) Chápu, že takové ď už je fakt těžké a hledat nějaký takový song či interpret bude hardcore, to je fajn, že může být zároveň i D jenom.

12 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 14:36

A omlouvám se Robko, ještě jeden hloupý dotaz od Tey :D Ten bod navíc nejde nějak dát na blog že? To máš jen u sebe zapsané někde zaznamenané, kdo ty body navíc budou mít a v jakém počtu celkem potom? :)

13 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 15:06

"A abych vás neomezovala úzkým výběrem, můžete vybírat libovolné skladby - a pokud se vám povede najít něco s Č v názvu, budete mít bod navíc." Vidíte to a já to pochopila tak, že stačí, když se tam to "č" objeví kdekoliv, nejen na začátku. :-O Robko, jak to teda bylo myšlený?

14 Robka Robka | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 16:06

[6]: Díl k Č jsem pojala jako českou scénu s tím, že kdo pošle skladbu či interpreta s "č" na začátku, dostane bod. Nechtěla jsem vás omezovat ve výběru, ale zároveň mi připadalo jako dobrá výzva vybrat právě něco s Č.

[9]: Přesně tak, díky.:-)

[11]: Díl je dvojitý, to znamená že můžeš poslat jak skladby k D i k Ď, tak i třeba jen jednu k D. Nechtěla jsem zadávat Ď samostatně, to už by bylo moc svazující.:-)

[12]: Body vedu v patrnosti a počítám s tím, že v příštím článku bych udělala takovou první přehlídku všech účastníků včetně bodů. Vy si na blog můžete dávat písmenko za každý poslaný příspěvek.

[13]: Bylo to myšleno tak, že Č má být na začátku skladby, interpreta. :-)

15 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 16:13

[14]: Jeee, tak jsem trubka..

16 Miloš Miloš | Web | 29. ledna 2015 v 16:59

Adeptů na Č jsem měl několik, na prvním místě Černého racka od Synkop a Oldřicha Veselého a Člověk stroj od Progres 2 s Romanem Dragounem, ale protože o těch více píšu na blogu, zvolil jsem jinak.
Z této nabídky bych na prvním volil Jiřího Schelingera, ale zrovna tato píseň mě moc neoslovuje. Mám také rád Zuzanu Navarovou, skladbu jsem však už slyšel nejméně 100-krát a většinou hlasuji pro skladby, které znám méně anebo vůbec a zaujaly mě.
Tady volím Čankišou, hudba je dost zvláštní, na koncertě jsem ještě nebyl, i když jsou "doma", vím jen, že na bicí tam hraje Zdeněk Kluka z Progresu. Hodinu bych je poslouchal nechtěl, ale na 5 minut jsou příjemným osvěžením.

17 Kikabu Kikabu | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 17:58

Clou jsou vážně čeká skupina?! Jako vážně?! To jsem nevěděla, i když zrovna Island Sun mám hrozně ráda :-)

18 K. K. | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 19:34

[17]: Já si pamatuji, jak Island sun hráli v rádiích. Ta písnička se mi hrozně líbila a to, že jsou z Čech jsem si i pamatovala. A minule jsem byla v Levných knihách, tak tam měli za 29 jejich CD, jsem ho tam teda nenechala, jen ho momentálně nemám kde přehrát. :D

19 Miloš Miloš | Web | 29. ledna 2015 v 23:21

[18]: Na přehrání staří notebook se sluchátky, ne? :)

20 Miloš Miloš | Web | 29. ledna 2015 v 23:21

[19]: ... stačí ...

21 K. K. | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 23:30

[19]: Bohužel mi nefunguje CD/DVD mechanika. Ale kdesi v komoře mám přenosný přehrávač, tak snad se tam co nejdřív pro něj dostanu. :)

22 yellow yellow | 30. ledna 2015 v 9:04

Českou(československou) hudbu s výjimkou některých písniček TEAMu a několika mála písniček od různých interpretů dobrovolně neposlouchám, nevyhledávám a nespíš to tak zůstane. Pak jsou tu ještě ty krátké okamžiky, kdy jedu s taťkou nebo mamkou v autě něco českého hraje v rádiu a já zrovna nemám sluchátka v uších. Takže tento díl byl pro mě obtížný, protože co navrhnout, když skoro nic neznám? Nakonec jsem se rozhodla pro písničku od TEAMu, která to Č měla alespoň v názvu, i když ne na začátku a nakonec jsem jí odevzdala i svůj hlas, protože česká hudba a já prostě nejdeme dohromady.

23 Tea Tea | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 16:24

[14]: Ta přehlídka všech uživatelů s jejich body je dobrý nápad, na to jsem se právě ptala, jestli budeme mít nějaký přehled, když písmenka si na blog dávám, i když mě už dvakrát pozlobily, protože kliknu na můj blog a místo písmenka jen okýnko s křížkem, tak jsem to musela znovu vložit a uložit, snad už to půjde vidět, jak má :) Ale ty bonusové body si jde pouze pamatovat, písmenka na ně bohužel nejsou nějaké speciální bonusové :)

24 Robka Robka | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 21:22

[16]: Mně se skladba od Schelingera líbí (melodií mi trochu připomíná jinou mou oblíbenou https://www.youtube.com/watch?v=7I6nF5B7cAA) a taky mě oslovil Motýlek. Krajča mám docela ráda a kdysi jsem ho poslouchala - líbí se mi jeho texty. Naopak mě moc neoslovuje H. Vondráčková, Nedvěd a o Dádě se snad nedá ani mluvit jako o zpěvačce.:-)

25 Miloš Miloš | Web | 30. ledna 2015 v 23:39

[24]: Od Schelingera se mně nejvíce líbí skladby Kartágo a Sen, ty ale nezačínají na Č.
Vondráčkovou nijak rád nemám a podobně ani Michala Davida nebo Nedvědy, ale neberu to dogmaticky, klidně se přiznám, že od každého se mně jedna nebo dvě písničky docela líbí. A třeba Krajča a skupinu Kryštof celkem znám a určitě jsou zajímavější než výše zmínění, ale žádná jejich píseň mě zatím výrazně nezaujala.

26 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 31. ledna 2015 v 17:31

Xindl X má docela zajímavé texty svých písniček. Taky se mi líbí Klus a jeho Čas. Celkově se mi tenhle projekt líbí:-)

27 Van Vendy Van Vendy | Web | 1. února 2015 v 10:52

Tady je dobrý, že člověk objeví i písničky, které by si normálně nepustil, nebo je vůbec nenašel. Mě příjemně překvapil Tomáš Klus a jeho Čas (opravdu sympatický text a vůbec nezpívá špatně), trochu nostalgicky mě naladil Schelinger a jeho Čas (zajímavé, stejný název písničky). Čas je proti nám (Vondráčková) se mi taky moc líbí,příjemně poslouchatelná nostalgická písnička a krásný text, Vondráčkovou jako osobu moc nemusím, ale jako zpěvačka je, nebo aspoň byla, výborná. Líbil se mi ještě Divokej Bill a Vypsaná fixa, škoda že se tu neoctl Čas sluhů (vlastně ani jedna z písniček, které jsem uváděla a myslela si, že tu budou). Moc pěkný byl Čechomor. A můj favorit je pořád ČP8 a Motýlek... :-)

28 ANNihilation ANNihilation | Web | 5. února 2015 v 11:05

Já nevím proč, ale přidá mi vtipný, jak je tam třeba kapela s písní, co nezačínají na č. Jinak je to fakt zajímavý výběr, Patraska, Vondráčková. :)) Hrozně mě ale potěšilo, že někdo zmínil Navarovou a Schelingera. A měla bych začít sbírat ta písmenka, jsou fakt rozkošná. :D:D Dělalas je ty, nebo to má pod taktovkou někdo jiný?

29 Robka Robka | E-mail | Web | 5. února 2015 v 16:25

[28]: Je to česká scéna.:-) Výběr byl volný, ale pokud někdo poslal něco na Č, měl za to bod navíc.:-)
Písmenka jsou dílem Jirky, návrhy tvoříme tak nějak společně. Jsem ráda, že se ti líbí a když tak něco pošli, ať je výběr pestřejší.:-)

30 ANNihilation ANNihilation | Web | 6. února 2015 v 1:32

[29]: Jo takhle. Já něco takového asi zahlédla v komentářích, ale nebyla jsem si jistá, tak to pak jo. :) Jirku pochval, ty písmenka jsou hrozně suprový, jsou to takoví ťululíci (to je to slovo!). No teď vážně uvažuji o tom, že něco pošlu, když je na řadě to mé oblíbené E. :)

31 Robka Robka | E-mail | Web | 6. února 2015 v 22:09

[30]: No jo... Jirka děkuje za pochvalu písmenek a ty už konečně něco pošli! Je mi jasné, co by to tak asi mohlo být.:-)

32 Edwardfup Edwardfup | E-mail | Web | 30. listopadu 2018 v 9:16

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama