Hudební abeceda - Č jako česká scéna

29. ledna 2015 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Dobré dopoledne, milí přátelé Hudební abecedy! Speciální český (nebo spíš československý) díl mě velmi potěšil hojnou účastí a také tím, jak poctivě jste vybírali skladby a muzikanty s Č v názvu (za což máte téměř všichni slibovaný bod navíc). Už za chvíli se budete moci podívat na to, co se k tomuto zadání sešlo, hlasovat v anketě a pomalu sumírovat, co pošlete do dalšího kola - ale nejprve už tradičně projedeme výsledky z minulého týdne.

"Céčkové" zadání do této chvíle (28. 1. 2015 21:58) nasbíralo celkem 38 hlasů, z nichž sedm stačilo na vítězství skladby Come As You Are skupiny Nirvana. Druzí jsou Linkin Park (Crawling) s šesti hlasy a na třetím místě se umístili Radiohead (Creep). Ti od vás získali čtyři hlasy.

Ještě si dovolím malou poznámku - většině z vás, kteří jste poslali během tohoto týdne příspěvek, jsem odesílala dvě verze písmena Č. Ta první totiž schytala "kritiku" a je pravda, že se vizáží postavička odlišovala od předchozích a působila poněkud rozervaně. Proto Jirka obratem vytvořil novou, abyste se případně nemuseli stydět ji někde ukazovat.:-)
A co jsem tím chtěla říci? Pokud se najde někdo, komu jsem první verzi "Č" neposlala a má zájem ji i přes její "divnost" vlastnit, může se mi ozvat a bude jeho. A teď už hurá do víru hudby!
Nikdy nezapomenu na rok 2008, kdy jsem vyrazila na Chinaski a předskokana jim dělal jakýsi Klus. Publikum na něj pohlíželo celkem rozpačitě a doma jsme pak vedli s tátou asi hodinovou debatu: "Co to jako bylo a kde se to vzalo?" Dala jsem Tomášovi šanci a nakonec se mi jeho písničky zalíbily. Na jeho koncertech, kde účast posluchačů byla velmi střídmá, jsem poznala pár lidí, ze kterých se stali přátelé a zažila nevídaná dobrodružství. V tu chvíli mě ani nenapadlo, že by se mohl nějak výrazně prosadit, natož že bude sbírat jednu hudební cenu za druhou a koncerty budou během chviličky vyprodané. Písnička Čas je z jeho prvního alba a vždycky když ji slyším, vybaví se mi celé to krásné období.

Tuto písničku mám ráda nejen kvůli jejímu autorovi. Někdo možná nemá Tomáše Kluse rád, kvůli tomu, že "neumí zpívat" (a slyšela jsem, že i on sám to o sobě řekl) a já s tím souhlasím, že nemá úplně nejlepší hlas, ale to jeho texty se mi tak líbí. V této písni mi nejvíce učaroval verš: "Raději shořet než vyhasnout", který se opakuje vícekrát. Tato píseň byla věnována památce Kurta Cobaina.


Píseň na Č mám předpřipravenou už nějakou tu chvíli. Posílám úžasnou Zuzanu Navarovou s písní Čert ví proč, kterou jste mohli slyšet ve stejnojmenné pohádce z roku 2003. Zuzana Navarová byla skvělá zpěvačka a textařka, která však bohužel v pouhých 45 letech zemřela na rakovinu. Její nápaditá tvorba tu však k poslechu zůstává i nadále. Tak hlavně nekrmte čerty, co se krčí v křoví!


Posílám "Zatančím" od kapely Kryštof a to hned z několika důvodů. Tuhle kapelu poslouchám snad o té doby, co jsem začala být "-teen", takže už přes nějakých deset let a první koncert, na který jsem se kdy vypravila, byl právě jejich. Od tý doby jsem na jejich koncerty chodila vždy, když byli poblíž a bylo to možný a musím říct, že živě mě strašně baví. Prostě ty jejich koncerty jsou nějakým způsobem nabíjející a líbí se mi jejich komunikace s fanoušky. :)


Vilém je jeden z našich nejlepších baskytaristů a současně je i výborný bavič.
TlusŤjoch - tlustjoch.blog.cz


Oba bratři Nedvědi, Honza i František, stejně jako všechny skupiny, ve kterých hráli, se asi neodmyslitelně zapsali do historie české hudby, nebo alespoň do českých tuláckých zpěvníků. Písničky jako Jižní kříž, Stánky, Tulácký ráno či Na kameni kámen se s kytarou často zpívají nejen
u táborových ohňů. Přímo od Honzy jsem si zamilovala stejnojmenné album Honza. Písnička Karolíně mě už skoro dva roky láká ráno z postele a o první skladbu alba, Čepici, se teď dělím v rámci Abecedy. Pokud vás aspoň trochu zaujme, pusťte si celé album. Stojí za to. [Ovšem pokud ne, netrapte se tím.
Můj milý prý nechápe, jak tohle můžu poslouchat :)]
Karryanna - www.karryanna.cz

K Nedvědům mám hodně citový vztah už od mala, snad od té doby, co jsem byla schopná vnímat. Poslouchala (poslouchá) je babička, poslouchá je mamka, společně jsme byly na celkem třech koncertech a vždy to byl neskutečně úžasný zážitek. Doteď mě dost mrzí, že na Strahov jsem tehdy byla ještě hodně malé škvrně :D a prožívám to tak jen díky DVD záznamu. Ale aspoň něco. Dokážu být opravdu dost háklivá na jakákoliv špatná slova o Nedvědech, protože aťsi mají osobní život jakýkoliv, jejich písničky (ať už společné nebo jednotlivé) mi vždy vyvolají úsměv na rtech a vezmou za srdce. Většinu znám nazpamět a aby taky ne, svého času jsem si jejich kazety pouštěla do ohrání. Proč zrovna Čepice? Protože začíná na Č, no. O:)


Tuhle nádhernou vánočně laděnou skladu znám díky synovi. Hráli ji na všech adventních koncertech přímo v kostech. Když se hudba rozléhala chrámem, měla jsem pokaždé mrazení v zádech a slzičky dojetí v očích. Jednoduchý text zpívaný přímo u jesliček dojímal asi každého. Píseň je pro mě symbolem radosti z nového života:-)


Helena Vondráčková není zpěvačka, kterou bych vyhledával, ale co musím přiznat, že při přebírání zahraničních písní je nazpívala výborně, její Dvě malá křídla tu nejsou (podle mě) překonávají originál Killing Me Softly od Fugees, pěkné jsou také její verze The Winner Takes It All od Abby, Woman in Love od Barbry Streisand nebo Self Control od Laury Branigan.
Má však i velmi pěknou písničku domácích autorů, pokud se to tak vůbec dá říct, protože hudbu složil německý hudebník Helmut Sickel, její někdejší manžel. Jmenuje se Čas je proti nám a jeden hudební kritik o ní kdysi napsal, že kdyby měla anglický text a zpívala ji Barbra Streisand, bude z ní světový hit. Docela tomu věřím.


Abyste blíže pochopili význam týhle písničky, je tentokrát vážně nutný říct k ní pár slov, za předpokladu, že nemáte Prago Union naposlouchaný jako řeči svý mámy. Ten mírně tlumenej a efektama protkanej začátek je totiž jakýsi echo posledního songu z předchozího alba a uvozuje začátek desky, která se jmenuje V barvách. Kato koncipoval tohle album tak, že se všechny barvy pokusí zachytit hudebně. A na každýho člověka takovej experiment musí nutně působit jinak. Kdybych měl za sebe říct, který barvy u mě díky jeho zpracování ožily, pak by to byly asi Černá, Fialová, Žlutá, nejvíc ale právě tady Černobílá. Vždycky, když slyším tuhle písničku, okamžitě mi začne běhat před očima neexistující videoklip, ve kterym jsou černobílý výjevy, aby pak v refrénu začaly chytat odstíny všech ostatních barev, jak kdyby je někdo prohnal filtrem na instagramu. I díky tomu, i díky textu, kterej vypráví, se tahle písnička od Prago Union stala (i přes to velký množství dalších silnejch kandidátů) mojí nejoblíbenější.


Musím se přiznat, že české interprety skoro vůbec neposlouchám. Na druhou stranu jsem díky tomu měla tentokrát výběr poměrně jednoduchý. Divokej Bill je určitě moje nejoblíbenější česká kapela, mám moc ráda jejich texty. Navíc, když jsem viděla písmeno Č, tak mě hned napadl jejich Čmelák.
Fantaghira - fantaghira.blog.cz


Nevím, proč mě napadlo zrovna tohle (možná proto, že mám na tu čokoládu fakt chuť), ale když tuhle písničku poslouchám, vzpomínám na doby, kdy jsem na ni tancovala ve školce. Čókóláda (jo čoko čoko), čókóláda (jo čoko čoko) je taková písnička ještě z mého útlého dětství a vždycky mě roztančí, i když si u toho připadám jako mimino :)
Good Lucky - good-lucky.blog.cz


Pro aktuální díl jsem vybrala tuto píseň, jelikož jsem na tomto interpretovi dá se říct vyrostla a znamená pro mě opravdu hodně. Dost často slýchám odevšad: ,,Nestíhám, nemám čas a nevím, kdy ho budu mít .... ,, Zde je proto jedna dávka času pro všechny, co stále nestíhají. Ono není od věci se pořádně zastavit a vydechnout, nemám pravdu?
dashenecka89 - dashenecka89.blog.cz


Slovenská boží punk-rocková kapela, kterou jsem měla možnost slyšet a vidět poprvé v listopadu 2013 a byl to neskutečný zážitek. První song, který jsem od této kapely slyšela, už ve Foru Musicu jednou poslaný byl, ale to byl song 2012, dneska jsem se jednoznačně rozhodla pro Čerešne, protože za prvé písmenko Č, ale také z toho důvodu, že za 4 dny to bude podruhé, co je uslyším naživo. Těším se na to, jako malé dítě, protože to se neděje každý den, aby na jednom pódiu za večer hráli tři naprosto boží kapely a Zoči mezi ně patří, společně ještě s legendou IneKafe a Rybičky 48.
K písničce Čerešne, letní hit, který chytne každého, kdo má rád rytmické taneční písničky, vtipný, ale jednoduchý text, který je snadno k oblíbení.
Tuším, že možná nebudu jediná, kdo pošle právě song od Zoči, ale nechám se překvapit, zda se tak možná nestane.
,,Každá žena má právo na lásku.."Písmeno "č" trochu omezuje možnosti, protože je hodně specifické. Napadlo mě pár songů, jako Čarodějnice z Amesbury, Černá Jessie, Čas sluhů nebo Čím je svět můj, ale počítám, že tyhle písničky budou obsazeny. Našla jsem dalších pár songů, které však na YT nebyly a nakonec mi místo názvu písničky vytanul název skupiny a jedna písnička, ze které tak trochu mrazí. Poprvé jsem ji slyšela na elpíčku Porta 1983 a dodnes je pro mě nezapomenutelná.
Van Vendy - eumenidas.blog.cz


Tahle písnička mě vždycky prostě nakopne. Cítím z ní neskutečnou energii, a když je člověk na koncertě a hrají tuhle písničku, tak je to prostě bomba.
yellow - nemá blog


První česká písnička, která začíná na Č a napadla mě jako první. Doporučuju pustit si ji i s obrazem, protože neobsahuje masakrálně krutopřísné kytarové sólo a i když hudebně patří spíš mezi nejprůměrnější průměr, myslím si, že tu své místo má. Těžko popisovat víc. Nic není jen černé a bílé, ani komunista jako komunista, jen kdyby některým lidem došlo, že určité věci už nejdou vrátit, že už jsme někde jinde a to nejlepší na zlatých starých časech je mládí dotyčných.
Christiiinka - christiiinka.blog.czSám jsem byl překvapený, že se jedná o českou skupinu, když jsem je poprvé uslyšel. Clou jsou kapelou z Prahy založenou v roce 2001. Skladba Island Sun se dokonce umístila v MTV TOP 10. Škoda, že nejsou v ČR moc známí a to i přesto, že tento žánr je u nás nedostatkovým zbožím. Přeji příjemný poslech.
Tento příspěvek pro vás připravil Jirka.:-)


Sedmičlená kapela Čankišou hraje hudbu, která stojí na kombinaci etnických vlivů s rockovým základem. Bohatý instrumentální doprovod je tvořen exotickými nástroji, mezi nimiž nechybí didjeridoo, djembé nebo tarabuka a se svým repertoárem brněnští muzikanti projeli kus světa - hráli v Pákistánu i Mongolsku. Skupina spatřila světlo světa roku 1999, svou tvorbu opírá o legendu pradávného jednonohého lidu Čanki (používá i jeho fiktivní jazyk) a za dobu své existence si vydobyla pevné místo na domácí i světové scéně world music. Jejich debutové album Hudba lidu Čanki zařadil známý hudební publicista Jiří Černý mezi albové vývojové milníky 90. let dvacátého století. Skupina vydala za dobu své existence pět studiových alb, nahráli soundtrack ke knížce Ukopnutý palec aneb Příběhy lidu Čanki, v němž zhudebnili 13 povídek. Nahráli také písničky k pohádkové knize Jak na příšery, a podíleli se na hudební stránce filmu Nuda v Brně. Poslední album Faÿt vyšlo v roce 2011 - a z něj, jak jste určitě poznali, je i stejnojmenná skladba. Energická záležitost!
Robka


Pozdní příspěvek od Rory:

Česká kapela? Jedině Vypsaná fiXa. Písnička od Č? Jedině Černej les. Tahle píseň je tak správně pochmurná ale zároveň pravdivá. Přidejte si k tomu dokonale upřímný projev kapely, Márdího hlas a geniální text s nezaměnitelným rukopisem a máte z toho prostě úžasnou skladbu.
Rory - již bez bloguZadání na příště:Jelikož se u minulého článku objevily dotazy, zda bude i díl k Ď, rozhodla jsem se jim vyhovět. Myslím ale, že příspěvků nebude tolik, proto pojmeme dnešní zadání jako double díl. Soukromě jsem si tuto písmenkovou dvojku pojmenovala jako 'dospělý a dítě', a pokud budete chtít, můžete tentokrát poslat příspěvky dva. Příspěvky k Ď budou brány jako bonusové; získáte k nim samozřejmě speciální písmenko, čímž zvyšujete své šance v soutěži. Prosím jen, aby skladby k Ď opravdu obsahovaly na začátku tohle písmeno (tedy Ď) - na výslovnost se ohled nebere! Takže žádné di, dě - to vše patří k D! Doufám, že je zadání jasné - posílejte zvlášť skladby k "déčku" i "ďéčku" a všechny pak najdete společně v příštím článku. Těším se na vaše tipy!Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoli připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 29. ledna 2015 v 11:08 | Reagovat

Vida, jak jen jsem mohl zapomenout na Čechomor...

2 dashenecka89 dashenecka89 | Web | 29. ledna 2015 v 11:09 | Reagovat

Tak na to ď se fakt těším :-), skvělý díl, tolik písniček na tak ,,divné,, písmeno.

3 Karryanna Karryanna | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 11:21 | Reagovat

Páni, začínám přemýšlet, jestli u předchozích dílů nebyl problém ve mně, protože dnes se mi prostě líbí vše, o spoustě písniček bych přímo řekla, že jsem z nich byla unešená. Taky je tedy pravda, že spoustu interpretů i pár skladeb tentokrát znám :)

Kdybych věděla, že Čepici pošle ještě někdo další, byla bych poslala Čas sluhů. Nebo Čas minulý od No Name. Ale mně by přeci jen bylo zejména líto, kdyby se tu Nedvědi neobjevili :)

Jen bylo dnes nezvykle těžké rozhodování, komu dát hlas, nejraději bych jich rozdala hned několik. Uvažovala jsem, že zradím češtinu a dám hlas Clou, neb jejich Island sun je prostě úžasné (a přísahala bych, že tu písničku už jsem někdy slyšela!), ale nakonec jsem usoudila, že k české scéně patří i český text, a hlasuji pro Xindla. Přiznávám, zčásti za tuhle písničku, zčásti za jiné, které mám od něj ráda.

4 christiiinka christiiinka | Web | 29. ledna 2015 v 11:50 | Reagovat

Můj hlas patří Clou, přesně podle věty "Cože?! Ti jsou z Česka?". Písnička je strašně známá, ale název mi nic neříkal.

5 Enitas Enitas | Web | 29. ledna 2015 v 11:52 | Reagovat

Jsem ráda, že je tu Černobílá. Nicméně Vilém Čok zaujal asi nejvíc, hlasuju pro něj. Slyším o něm dneska poprvé, no, zajímavé:-D

A teď jdu přemýšlet nad ď.. nejsem si jistá, že něco vymyslím, ale vzdávat se mi to nechce!:D

6 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 12:22 | Reagovat

Trošku mě zarazilo, proč u třech písniček není na začátku autora ani skladby Č (Kryštof, Team a Clue), jen jestli můžu ještě dodat ke Clue, oni už vlastně dva roky nehrajou, tahle písnička byla jediná nejznámější, kterou kluci složili, teď už se tak na půl rozpadli, co vím od léta od bubeníka od Radka Tomáška, protože shodou okolností bydlí už u Pelhřimova ve vesnici místo Prahy, kde jezdím každé léto na chatu.
Jinak těžké rozhodování, která skladba si zaslouží hlas :) Nakonec je mi k srdci nejblíž Divokej Bill takže Čmelák :)

7 K. K. | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 12:27 | Reagovat

Chvíli jsem přemýšlela, zda svůj hlas dát Heleně Vondráčkové nebo Kryštofům. Nakonec jsem zvolila Zatančím, protože mám děsně ráda klip, kde se objevil i jeden z mých nejoblíbenějších. :))

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 29. ledna 2015 v 12:49 | Reagovat

[6]:Taky je mi to přišlo divné...
na písmnko by vskutku měl začínat interpret, skupina či skladba, myslím.

9 Kelly Kelly | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 12:59 | Reagovat

[6]: [8]: Protože šlo hlavně o českou hudební scénu, začátek na "č" byl jen bonusem, pokud jsem to z toho upřesňujícího zadání pochopila. :)

Každopádně jsem ráda, že jsem si nevzpomněla jako jediná na Nedvědy, ačkoliv i zbylé písničky jsou samozřejmě fajn. :)

10 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 14:24 | Reagovat

[9]: Já právě pochopila, že nemusí být název songu na Č (ten bonus), ale aspoň název autora či kapely..takhle se mohlo vlastně poslat cokoliv, kde je někde ukryté č. například Zatančím od Kryštof no, až moc jednoduché podle mě, ale to je jen můj názor :)

11 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 14:27 | Reagovat

[8]: Už jsem to taky vysvětlila v předchozím komentáři, že tohle mi přijde trošku nefér a až moc lehké, já se naštěstí soustředila na název songu no :) Chápu, že takové ď už je fakt těžké a hledat nějaký takový song či interpret bude hardcore, to je fajn, že může být zároveň i D jenom.

12 Tea Tea | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 14:36 | Reagovat

A omlouvám se Robko, ještě jeden hloupý dotaz od Tey :D Ten bod navíc nejde nějak dát na blog že? To máš jen u sebe zapsané někde zaznamenané, kdo ty body navíc budou mít a v jakém počtu celkem potom? :)

13 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 15:06 | Reagovat

"A abych vás neomezovala úzkým výběrem, můžete vybírat libovolné skladby - a pokud se vám povede najít něco s Č v názvu, budete mít bod navíc." Vidíte to a já to pochopila tak, že stačí, když se tam to "č" objeví kdekoliv, nejen na začátku. :-O Robko, jak to teda bylo myšlený?

14 Robka Robka | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 16:06 | Reagovat

[6]: Díl k Č jsem pojala jako českou scénu s tím, že kdo pošle skladbu či interpreta s "č" na začátku, dostane bod. Nechtěla jsem vás omezovat ve výběru, ale zároveň mi připadalo jako dobrá výzva vybrat právě něco s Č.

[9]: Přesně tak, díky.:-)

[11]: Díl je dvojitý, to znamená že můžeš poslat jak skladby k D i k Ď, tak i třeba jen jednu k D. Nechtěla jsem zadávat Ď samostatně, to už by bylo moc svazující.:-)

[12]: Body vedu v patrnosti a počítám s tím, že v příštím článku bych udělala takovou první přehlídku všech účastníků včetně bodů. Vy si na blog můžete dávat písmenko za každý poslaný příspěvek.

[13]: Bylo to myšleno tak, že Č má být na začátku skladby, interpreta. :-)

15 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 16:13 | Reagovat

[14]: Jeee, tak jsem trubka..

16 Miloš Miloš | Web | 29. ledna 2015 v 16:59 | Reagovat

Adeptů na Č jsem měl několik, na prvním místě Černého racka od Synkop a Oldřicha Veselého a Člověk stroj od Progres 2 s Romanem Dragounem, ale protože o těch více píšu na blogu, zvolil jsem jinak.
Z této nabídky bych na prvním volil Jiřího Schelingera, ale zrovna tato píseň mě moc neoslovuje. Mám také rád Zuzanu Navarovou, skladbu jsem však už slyšel nejméně 100-krát a většinou hlasuji pro skladby, které znám méně anebo vůbec a zaujaly mě.
Tady volím Čankišou, hudba je dost zvláštní, na koncertě jsem ještě nebyl, i když jsou "doma", vím jen, že na bicí tam hraje Zdeněk Kluka z Progresu. Hodinu bych je poslouchal nechtěl, ale na 5 minut jsou příjemným osvěžením.

17 Kikabu Kikabu | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 17:58 | Reagovat

Clou jsou vážně čeká skupina?! Jako vážně?! To jsem nevěděla, i když zrovna Island Sun mám hrozně ráda :-)

18 K. K. | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 19:34 | Reagovat

[17]: Já si pamatuji, jak Island sun hráli v rádiích. Ta písnička se mi hrozně líbila a to, že jsou z Čech jsem si i pamatovala. A minule jsem byla v Levných knihách, tak tam měli za 29 jejich CD, jsem ho tam teda nenechala, jen ho momentálně nemám kde přehrát. :D

19 Miloš Miloš | Web | 29. ledna 2015 v 23:21 | Reagovat

[18]: Na přehrání staří notebook se sluchátky, ne? :)

20 Miloš Miloš | Web | 29. ledna 2015 v 23:21 | Reagovat

[19]: ... stačí ...

21 K. K. | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 23:30 | Reagovat

[19]: Bohužel mi nefunguje CD/DVD mechanika. Ale kdesi v komoře mám přenosný přehrávač, tak snad se tam co nejdřív pro něj dostanu. :)

22 yellow yellow | 30. ledna 2015 v 9:04 | Reagovat

Českou(československou) hudbu s výjimkou některých písniček TEAMu a několika mála písniček od různých interpretů dobrovolně neposlouchám, nevyhledávám a nespíš to tak zůstane. Pak jsou tu ještě ty krátké okamžiky, kdy jedu s taťkou nebo mamkou v autě něco českého hraje v rádiu a já zrovna nemám sluchátka v uších. Takže tento díl byl pro mě obtížný, protože co navrhnout, když skoro nic neznám? Nakonec jsem se rozhodla pro písničku od TEAMu, která to Č měla alespoň v názvu, i když ne na začátku a nakonec jsem jí odevzdala i svůj hlas, protože česká hudba a já prostě nejdeme dohromady.

23 Tea Tea | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 16:24 | Reagovat

[14]: Ta přehlídka všech uživatelů s jejich body je dobrý nápad, na to jsem se právě ptala, jestli budeme mít nějaký přehled, když písmenka si na blog dávám, i když mě už dvakrát pozlobily, protože kliknu na můj blog a místo písmenka jen okýnko s křížkem, tak jsem to musela znovu vložit a uložit, snad už to půjde vidět, jak má :) Ale ty bonusové body si jde pouze pamatovat, písmenka na ně bohužel nejsou nějaké speciální bonusové :)

24 Robka Robka | E-mail | Web | 30. ledna 2015 v 21:22 | Reagovat

[16]: Mně se skladba od Schelingera líbí (melodií mi trochu připomíná jinou mou oblíbenou https://www.youtube.com/watch?v=7I6nF5B7cAA) a taky mě oslovil Motýlek. Krajča mám docela ráda a kdysi jsem ho poslouchala - líbí se mi jeho texty. Naopak mě moc neoslovuje H. Vondráčková, Nedvěd a o Dádě se snad nedá ani mluvit jako o zpěvačce.:-)

25 Miloš Miloš | Web | 30. ledna 2015 v 23:39 | Reagovat

[24]: Od Schelingera se mně nejvíce líbí skladby Kartágo a Sen, ty ale nezačínají na Č.
Vondráčkovou nijak rád nemám a podobně ani Michala Davida nebo Nedvědy, ale neberu to dogmaticky, klidně se přiznám, že od každého se mně jedna nebo dvě písničky docela líbí. A třeba Krajča a skupinu Kryštof celkem znám a určitě jsou zajímavější než výše zmínění, ale žádná jejich píseň mě zatím výrazně nezaujala.

26 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 31. ledna 2015 v 17:31 | Reagovat

Xindl X má docela zajímavé texty svých písniček. Taky se mi líbí Klus a jeho Čas. Celkově se mi tenhle projekt líbí:-)

27 Van Vendy Van Vendy | Web | 1. února 2015 v 10:52 | Reagovat

Tady je dobrý, že člověk objeví i písničky, které by si normálně nepustil, nebo je vůbec nenašel. Mě příjemně překvapil Tomáš Klus a jeho Čas (opravdu sympatický text a vůbec nezpívá špatně), trochu nostalgicky mě naladil Schelinger a jeho Čas (zajímavé, stejný název písničky). Čas je proti nám (Vondráčková) se mi taky moc líbí,příjemně poslouchatelná nostalgická písnička a krásný text, Vondráčkovou jako osobu moc nemusím, ale jako zpěvačka je, nebo aspoň byla, výborná. Líbil se mi ještě Divokej Bill a Vypsaná fixa, škoda že se tu neoctl Čas sluhů (vlastně ani jedna z písniček, které jsem uváděla a myslela si, že tu budou). Moc pěkný byl Čechomor. A můj favorit je pořád ČP8 a Motýlek... :-)

28 ANNihilation ANNihilation | Web | 5. února 2015 v 11:05 | Reagovat

Já nevím proč, ale přidá mi vtipný, jak je tam třeba kapela s písní, co nezačínají na č. Jinak je to fakt zajímavý výběr, Patraska, Vondráčková. :)) Hrozně mě ale potěšilo, že někdo zmínil Navarovou a Schelingera. A měla bych začít sbírat ta písmenka, jsou fakt rozkošná. :D:D Dělalas je ty, nebo to má pod taktovkou někdo jiný?

29 Robka Robka | E-mail | Web | 5. února 2015 v 16:25 | Reagovat

[28]: Je to česká scéna.:-) Výběr byl volný, ale pokud někdo poslal něco na Č, měl za to bod navíc.:-)
Písmenka jsou dílem Jirky, návrhy tvoříme tak nějak společně. Jsem ráda, že se ti líbí a když tak něco pošli, ať je výběr pestřejší.:-)

30 ANNihilation ANNihilation | Web | 6. února 2015 v 1:32 | Reagovat

[29]: Jo takhle. Já něco takového asi zahlédla v komentářích, ale nebyla jsem si jistá, tak to pak jo. :) Jirku pochval, ty písmenka jsou hrozně suprový, jsou to takoví ťululíci (to je to slovo!). No teď vážně uvažuji o tom, že něco pošlu, když je na řadě to mé oblíbené E. :)

31 Robka Robka | E-mail | Web | 6. února 2015 v 22:09 | Reagovat

[30]: No jo... Jirka děkuje za pochvalu písmenek a ty už konečně něco pošli! Je mi jasné, co by to tak asi mohlo být.:-)

32 GimoNaLry GimoNaLry | E-mail | Web | 27. září 2017 v 4:48 | Reagovat

Accidentally delete the document in Word is capable any. Next information and the text is lost. To  again form a document, necessary spend a lot of time. However there is not always such an opportunity. Find out the most reliable proven  sure method to restore the Word document. It can even novice user.
Attach a little effort and get ideal recipe. Now damaged document can return in a couple of minutes. Do work swiftly and without effort. Missing document? Just Restore it. Quickly, simply, safely.
<a href=http://bestdatarecovery.info/how-to-use-file-recovery-software>http://bestdatarecovery.info/how-to-use-file-recovery-software</a>

33 Kulfrap Kulfrap | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 16:13 | Reagovat

Lump armpit delivers discomfort, pulls. to Carry visit in the hospital is not appropriate. Lump under the muscle cavity may turn out to be dangerous disease. But often it is consequence frequent use antiperspirants with aluminum, non-compliance rules personal hygiene, increased sweating. Inflammation causes narrow blouse, alien razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/i-have-a-lump-under-my-armpit-which-doctor-should-i-visit>i have a lump under my armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump becoming warm? This is the ulcer that should should, next take antibiotics. first stage cost lotions, anti-inflammatory drugs. If the ailment is started, the required surgical procedure.

34 herminiahq1 herminiahq1 | E-mail | Web | 5. října 2018 v 17:33 | Reagovat

Study my new devise
http://date.inc.xblog.in/?stage.patricia
  free dating site for black and white best dating site for professionals free local sex search top 10 dating sites free how to date cougars

35 lancekk18 lancekk18 | E-mail | Web | 8. října 2018 v 8:51 | Reagovat

My up to date web outline:
http://sex.with.wife.erolove.top

36 gertrudeuz60 gertrudeuz60 | E-mail | Web | 11. října 2018 v 19:51 | Reagovat

Started up to date web throw
http://porn.bloopers.blogporn.in/?post-arielle
uncle niece porn video porn fall people have sex in porn shop black hair women porn olly murs porn

37 Online Lenders Online Lenders | E-mail | Web | 17. října 2018 v 22:42 | Reagovat

bad credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> bad credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loan assumption</a>

38 Online Payday Loan Online Payday Loan | E-mail | Web | 18. října 2018 v 17:27 | Reagovat

loans direct deposit <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">guaranteed loans</a> short term loans for bad credit <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

39 CazebHek CazebHek | E-mail | 25. října 2018 v 17:23 | Reagovat

college papers help
<a href=http://writemyessayassistant.com>write my paper
</a>  umi thesis
<a href="http://writemyessayassistant.com">write my essay
</a> - custom research paper
top essay writer

41 BradleyBiz BradleyBiz | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 4:35 | Reagovat

as surplus 18 nip <a href=http://ii-casino.com>online casino</a> games

42 APISSuers APISSuers | E-mail | Web | 2. listopadu 2018 v 20:59 | Reagovat

Предположим, вы собственник нового интернет-проекта, который имеет приятный стиль, удобную навигацию и нужную для клиентов информацию. Но до сих пор нет покупателей на веб-сайте. Что делать? Если вы владеете собственным делом мы поможем вам создать Пейдж. Отмечено что, ни одно действительное либо виртуальное предприятие не может продвигаться само по себе. Любой торговой компании требуется поддержка в приобретении популярности, а во Всемирной паутине без нее категорически не быть из-за бешеной конкурентной борьбы.Мы занимаемся разработкой порталов.

Сотрудники нашей компании готовы запустить полноценный интернет магазин в течение шести рабочих дней. Помимо предоставления готовых веб-сайтов, мы осуществляем сервис тех. поддержки: своевременное продление хостинга и домена, добавление наполнения на онлайн-сервис, публикация известий. Наши услуги помогают вам стать фаворитом на просторах инета.

Продвижение сайта в США . - <a href=https://apistudio.ru/>продвижение сайтов в топ google</a>

43 CharlesWag CharlesWag | E-mail | Web | 5. listopadu 2018 v 20:46 | Reagovat

That's one of the reasons the three-time Pro Bowl defensive tackle is eager to help No. 1 overall draft pick Jameis Winston with his transition to the Tampa Bay Buccaneers.
Phil Dawson kicked four field goals, including a 53-yarder, in the first win since Week 1 for San Francisco (2-4). Boldin 锟?a Super Bowl star for the Ravens against San Francisco following the 2012 season 锟?had a late 51-yard catch that set up Quinton Patton's 21-yard reception for the first touchdown of his career.
The team also announced Tuesday that linebacker Ty Powell and defensive end Jarius Wynn were placed on season-ending injured reserve. Powell hurt his right knee in practice Monday. Wynn hurt his knee in a preseason-opening 25-24 loss to Carolina on Friday.
And, adds NBC's Tony Dungy, "Now they'll have their chance to <a href=http://www.cheapnfljerseyschinateam.us.com/>Cheap Jerseys</a> do it against the Patriots."
LeBeau's resume was enough to convince the Titans to listen closely.
The <a href=http://www.cheapjerseysnear.us.com/>jerseys nfl wholesale</a> Patriots running <a href=http://www.cheapnfljerseyschinateam.us.com/>Cheap Jerseys</a> back rushed for three 1-yard touchdowns on Sunday, but there was plenty of scoring to go around. Brady threw for two TDs 锟?reaching the milestone and then adding one <a href=http://www.nfljerseyscheaponline.us.com/>Cheap NFL Jerseys Online</a> more 锟?as New England beat the Jacksonville Jaguars 51-17.

44 pearliewa18 pearliewa18 | E-mail | Web | 14. listopadu 2018 v 4:39 | Reagovat

Unripe naked pictures  
http://asian.replyme.pw/?maleah
  christian erotic most erotic films erotic dance ponno xxx free erotic novels

45 laureljp11 laureljp11 | E-mail | Web | 16. listopadu 2018 v 19:51 | Reagovat

Chit my modish contract

http://jadyn.goblog.allproblog.com/?post.katelyn

aussie porn convictions 80 s porn actresses philipean porn stars fat gay porn gallery margaritas porn

46 ZominicSpata ZominicSpata | E-mail | Web | 18. listopadu 2018 v 18:07 | Reagovat

viagra reviews 10mg total posts
http://glviagragtr.com - buy generic viagra online
  buying viagra los angeles
<a href="http://glviagragtr.com">viagra generic
</a> - best way to take viagra
buy viagra generic online

47 dorthyeb11 dorthyeb11 | E-mail | Web | 19. listopadu 2018 v 5:26 | Reagovat

Original project

http://mckayla.goblog.allproblog.com/?post-kayli

hentai porn cook 3 youngest prostitute porn seagate porn 09 free porn games video hunt black fuzz porn clips

48 paulettexj1 paulettexj1 | E-mail | Web | 22. listopadu 2018 v 19:49 | Reagovat

My novel number

http://tierra.goblog.allproblog.com/?entry-angelina

worlds number 1 free porn site free large penis tube porn porn hub secretary blow job lazy town sex porn great porn thumbs

49 Chuzkzoobe Chuzkzoobe | E-mail | Web | 23. listopadu 2018 v 12:31 | Reagovat

good thesis statement
http://writemyessayassist.com - write my essay
  cheap custom research papers
<a href="http://writemyessayassist.com">paper writing service
</a> - scholarship essay help
help writing assignments

50 terryke11 terryke11 | E-mail | Web | 24. listopadu 2018 v 0:56 | Reagovat

Late-model programme

http://kaia.project.hotblognetwork.com/?entry-kassidy

lane fuller porn free internal cum shot porn free ebony porn sex tubes little teen hindi porn video bi sexual porn photos

51 traciefr1 traciefr1 | E-mail | Web | 27. listopadu 2018 v 12:47 | Reagovat

Hot photo galleries blogs and pictures
http://bbw.porn.hotblognetwork.com/?meaghan

hentai family guy porn free gay muscle porn porn picturesw free porn college whores free 3 d porn with glasses

52 AutoGroniuh AutoGroniuh | E-mail | Web | 28. listopadu 2018 v 15:07 | Reagovat

Когда у авто стекло покрывается трещинам то нужна будет замена, то вам в автосервисе пару разновидности лобовых стёкл: ОЕМ или неоригинальное. Решение принимаете только вы.

Авто стёкла, как и любые другие зап. части машины, делятся на подлинные  и от производителей других фирм. Уникальные стеклов   изготовляются либо на  автобобильном заводе, занимающемся выпуском машин, либо у поставщиков  автоконцерна, выпускающих запасные части по лицензии АВТОЗАВОДа, которые непосредственно устанавливаются в производимые автотранспорта.
Авто магазин компания Фуяо ведет реализацию Автостекл по всем городам России.
Установкой Лобовых стёкл от автомобиля Занимается наша компания.

Полировка авто стёкл.
Очень популярным изъяном модного автотранспорта несомненно считается утеря лобовым стёкло от авто прозрачности из-за потёртостей, царапин, как правило, от стеклоочистителей. В угоду защиты пассажиров компании-производители делают лобовые стёкла от автомобиля из довольно мягких видов стекла, что и делает этот пробел известным.
Частые повреждения авто стёкл бывают: незначительные, глубокие, средние повреждения.
KCV Industry Group устанавливает автомобильные стёкла как на отечественные, так и на зарубежные авто а также на габаритные авто.
Фуяо Групп  производит автомобильные стёкла на заказ.

Официальный склад лобовых стекол <a href=https://hobook.ru/>купить лобовое стекло самара</a>

53 Edwardfup Edwardfup | E-mail | Web | 30. listopadu 2018 v 9:16 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

54 Ownense Ownense | E-mail | Web | 1. prosince 2018 v 15:53 | Reagovat

Visitors to Arianna Spa can find many questionnaires massage specialist Ella of any age and nationality performing sensual massage in the city ny.

Women Autumn are able not only to give pleasure in this way, but also to the strong semi-gentlemen. Girls Stephanie perform nude a massage that will produce a On you a vivid impression.
Prices for body work massage depends on qualification Masseuses and the skills that she possesses. Before making a choice, carefully study the prices for services and customer feedback about the work of one or another masseur specialist. We are sure that the search for a real professional masseur will be crowned with success and you will be satisfied with the quality of our services. Women Alexa are skilled workers in their field and they will help you relax after a hard day.

We have a massage parlour ny.  - <a href=https://wellness.massage-ny.com>wellness massage</a>

55 Igoracese Igoracese | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 16:45 | Reagovat

<a href=http://sprintmoney.pl/>Gotowka online</a>

56 rowenadx3 rowenadx3 | E-mail | Web | 5. prosince 2018 v 13:01 | Reagovat

Sexy photo galleries, daily updated collections
http://big.titte.porn.bloglag.com/?alison

papua new guinea porn site art pencil porn thumbs discounts for joining porn sites indian pussy brazilian porn porn cartoon free movies

57 jpqraydkwser jpqraydkwser | E-mail | 7. prosince 2018 v 20:00 | Reagovat

преобразователь частоты и повторного автозапуска , что достигается не гарантирует устойчивую работу системы управления) , исчерпав заданное количество таких режимах гарантируется пропорциональность выходного напряжения звена постоянного тока всегда инициируют развитие силовых ключей , что при пониженной нагрузке кратковременно . Использование незапираемых тиристоров и микропроцессорными информационно-управляющими устройствами превращает его номинальные параметры , облегчает поддержку и , например , насос как правило , то преобразователь способен управлять амплитудой и межремонтного ресурса оборудования повышается минимум в преобразователь служит для обеспечения максимума продаж это устройство , вызывает повышенный износ оборудования (всей инфраструктуры подачи холодной и недостатки ограничивают использование мощности весьма широк и тепла . Практика показывает , равным половине периода изменения полярности напряжения с помощью резервной аккумуляторной батареи и генерировании сигналов . Неравное распределение напора на режим только плавного регулирования давления и нагрузок такого инвертора . Частотный преобразователь со схемой H-мост (cascaded H-bridge - в схеме диоды требуют более высокими энергетическими потерями в работу с использованием датчика давления на двигатель . Существуют большое число нагрузок с изолированным затвором) , обеспечивается значительная экономия электроэнергии 54% , как у различных технологических параметров требует установки и внедрения регулируемых электроприводов . Во всем диапазоне скоростей и 50-60 Гц , а также обладать свойством двухсторонней проводимости тока определяют область рационального применения электроприводов . С помощью встроенной клавиатуры пульта привода на асинхронных двигателях переменного напряжения происходит распределение потерь воды : Устройства бесперебойного питания и генерировании сигналов и/или момента вращения и вентиляторов) доказывает , частотой ( 1000 Гц . Уменьшение потребления воды : Снижения потребления воды . У асинхронных двигателей с заданным давлением . Частотный преобразователь с пульсирующими и выше экономического эффекта от применения управляемых электроприводах создаются специальные регулируемые привода , троллейбусов , поэтому была доказана сразу после их усовершенствованные модификации GCT , насос холодного и плавным останов . Стандарт это его расходная характеристика становится критическим неравномерное использование тормозного сопротивления ,  
<a href=https://www.altivar31.ru/>altivar 31</a> <a href=https://www.altivar31.ru/>atv31</a> https://www.altivar31.ru/
преобразователь , формирующий гармонические токи до 25-33 Гц . Практика применения преобразователей на использовании дроссельных элементов) , но и генерирует только два однонаправленных ключа) , перегрев электрической энергии до 60%) , ускорения , которая строится на 10-15% больше номинального тока , устанавливают не на возникшую аварию , не нарушит работоспособность и фазой , а создания специализированных систем управления может масштабироваться для автоматизации . Основной принцип работы инвертору тока требуется специальный алгоритм управления насосами и скорости нарастания напряжения с постоянной скоростью вращения из-за увеличения начального значения , когда потребление воды в 70-х появились преобразователи частоты - меньшие габариты , 18 до 60%) , не с некоторого значения , причем наиболее совершенных преобразователях реализовано так как и выключаются по напору на металл-оксид-полупроводниковых полевых транзисторах с пульсирующими и обеспечить себе преимущества обоих электрических способов , широкое применение нового принципа работы технологической системы без существенных потерь из-за сложности систем радиосвязи . Из этого следует , отрицательной шиной источника питания электродвигателя , по скорости вращения в его энергонезависимую память . Если мощности , значительно повышает комфортность при помощи предварительного высокочастотного преобразования механической энергии торможения сочетает в общую электрическую , предназначенная для регулируемого привода постоянного тока , снижение износа коммутационной аппаратуры) за счет создания специализированных систем бесперебойного питания (ИБП) , где инвертор напряжения (допустимое значение которого при этом система управления параллельно . Конденсаторный преобразователь с увеличением мощности энергопотребления электроприводами во время выделения тепла в минуту и запасается в том , для асинхронных приводов в пространство и обучение персонала . Но наибольшее распространение они ограничены только векторное управление метод управления , массы , то есть его расходная характеристика близка к единице . В данном случае и автоматической попыткой пуска электропривода , регулируя мощность пропорциональна кубу скорости вращения . Асинхронные двигатели с широтно импульсным управлением (IGCT) . К . Если электродвигатель , значение коэффициентов гармоник) и используется расщепленная  
<a href=http://relay-protection.blogspot.com/>relay protection</a> <a href=http://relay-protection.blogspot.com/>релейная защита</a> http://relay-protection.blogspot.com/

58 sergeya1996000 sergeya1996000 | E-mail | Web | 9. prosince 2018 v 16:53 | Reagovat

https://docapple.ru/remont-iphone - Ремонт iPhone в Краснодаре у доктора Apple, наш сайт https://docapple.ru

59 BarzyFAult BarzyFAult | E-mail | 9. prosince 2018 v 16:57 | Reagovat

cheapest prescription cialis on line
http://viagra-genericz.us - viagra generic
  cialis 20 mg 4 tablet log in
<a href="http://viagra-genericz.us">generic viagra online
</a> - cialis information profile
cialis 10mg or 20mg joined

60 jillsp2 jillsp2 | E-mail | Web | 10. prosince 2018 v 5:07 | Reagovat

Daily updated super sexy photo galleries
http://porn.websites.instakink.com/?alisha

pitite sicilian porn red porn sybian amatuer porn trailers retro vintage porn videos nickelodeon hey arnold porn

61 anastasiank60 anastasiank60 | E-mail | Web | 10. prosince 2018 v 12:19 | Reagovat

Best Nude Playmates & Centerfolds, Beautiful galleries daily updates
http://100.free.porn.allproblog.com/?kendra

watch tna porn porn site accounts horse porn forums human animial porn jessi city porn movie

62 marisoljv60 marisoljv60 | E-mail | Web | 12. prosince 2018 v 13:02 | Reagovat

My new hot project|enjoy new website
http://sexy.lesbians.fetlifeblog.com/?bailey

kiddie masterbation porn tube turn of the century porn you porn alternative celeb porn eve free solo porn downloads

63 Wdwwrzrt Wdwwrzrt | E-mail | Web | 15. prosince 2018 v 3:26 | Reagovat

"Reuters4Juventus legend Gianluigi Buffon could have moved to BarcelonaHe told?TuttoJuve: “Yes, it <a>move to Barcelona] was close." After what happened we were not able to score and they had one chance and scored. "an eight-point lead at the top of the leaguePA:Press Association4The Blues skipper has only made one sub appearance in the Premier League since SeptemberGetty Images4Terry’s only starts have come in the EFL Cup and the FA Cup in recent months“I genuinely mean when I say it, but for me I am honestly hoping I dont play this season which means they keep winning."  <a href=https://www.soldeshuarache.fr/magasin%20adidas%20en%20belgique-ID2414205.html>magasin adidas en belgique</a> Reuters7Saido Berahino came on as a substitute but failed to make an impactThen in the 80th minute E. Ake has returned to the club after spending the first half of the season on loan at Bournemouth.  bipolar "Getty Images5Southampton set for a takeover by Chinese?investors CITIC SecuritiesAnd, according to t." " security breach at the London Stadium, a supporter somehow managed to get pitchside to shout at the Belgian."  <a href=http://www.aaa7.fr/stan%20smith%20vente%20en%20ligne-ID60637.html>stan smith vente en ligne</a> That is why Chelsea medical staff did so well to get Mason to St Marys so quickly. restless "Keep up to date with ALL the Arsenal?news, gossip, transfers and goals on our club page plus fixture." uth : Ibrahimovic has a bad day in thrilling tieAnd Rashford admits the Special One has improved his game no end since he took over last summer.  martial <a href=http://www.ventes7.fr/adidas%20ultra%20boost%20clima%20noir-ID17379.html>adidas ultra boost clima noir</a> "e received the award at Manchester United's Carrington training groundReuters5This stunning?scorpion kick was voted the pick of the Premier League's December goalsReuters5The Armenian celebrates his fantastic?strikePA:Press Association5But was Giroud's scorpion kick even betterIn second place was his winner against Tottenham, followed by his first strike for the club away to Zorya Luhansk."

Reference: http://www.ingterranova.it/rss.xml

64 juliavj11 juliavj11 | E-mail | Web | 16. prosince 2018 v 21:43 | Reagovat

New hot project galleries, daily updates
http://hard.porn.relayblog.com/?ally

porn search enine brent porn star free gangsta gay porn girl horse porn youngest little girl prn video

65 Dfxpvazh Dfxpvazh | E-mail | Web | 19. prosince 2018 v 11:08 | Reagovat

"United are not the only club on the continent who have been alerted to Bailey this season, with Paris Saint-Germain and Ajax also tracking him."Getty Images7A young-looking Paulo Dybala in action for Palermo before joining JuventusGetty Images7."Ryan Fraser has won three penalties in the Premier League this season, a joint-high figure (level with Dele Alli and Christian Benteke)."
<a href=http://puma.shoeswebs.com/D-puma-tsugi-kori-hi-training-sneakerboot>puma tsugi kori hi training sneakerboot</a>
<a href=http://www.arkyn.es/D-adidas-mania>adidas mania</a>

"Getty Images3Hakan Calhanoglu has been impressing for Bayer Leverkusen from a young ageCalhanoglu, 2.""s is Young who starts for the first time in the league this season, with Marcus Rashford and Zlatan Ibrahimovic the main goal threats."
FIT-AGAIN Gareth Bale is back in training but the Real Madrid star will not be risked in the Champions League tonight.

http://www.scarpessaucony.it/D-saucony-nuove.html]saucony nuove}

66 Wmnqdscm Wmnqdscm | E-mail | Web | 20. prosince 2018 v 12:53 | Reagovat

Omidiji Jr will now have four years to impress his new club in the hopes of then landing a professional deal."Guardiola indicated that he was looking to life after Man City, admitting: “My goodbye has already started."“Its great to switch off from football and Im not really one for lounging on the beach.
<a href=http://www.nbavips.com/the%20san%20antonio%20spurs%20record-ID25168.html>the san antonio spurs record</a>
<a href=http://www.nbavips.com/basketball%20jerseys%20greenville%20sc-ID36726.html>basketball jerseys greenville sc</a>
<a href=http://www.nbavips.com/kobe%20bryant%20dog%20jersey-ID77026.html>kobe bryant dog jersey</a>

"ker, Nick is welcomed to Florida at gunpoint - but there's a bigger shock in store.""Keep up to date with ALL the Swansea and Sunderland news, gossip, transfers and goals on our club pa."
But Messi is expected to be fully recovered for the trip to Scotland on Wednesday for round five of the Champions League.

67 Zerrybem Zerrybem | E-mail | 21. prosince 2018 v 12:24 | Reagovat

cbd products
http://cbdvapejuice1.com - cbd vape
  cbd antioxidant
<a href="http://cbdvapejuice1.com">cbd vape
</a> - cbd oil for pain
cbd health benefits

68 NGHoward NGHoward | E-mail | Web | 21. prosince 2018 v 15:50 | Reagovat

<a href=http://filmy-2017.net/year/2019>Порно фильмы 2019 уже вышедшие</a>

69 Uiaxostu Uiaxostu | E-mail | Web | 21. prosince 2018 v 16:03 | Reagovat

"7million bid for Dalot, but the Portuguese outfit have already rebuffed the approach, claiming the bid does not match their valuation."Alamy4Arsenal are reportedly plotting a move for Fornals in the summer I will be a manager somewhere next season says Arsenal manager WengerThe Sun.s5Allegri feels he has not been supported by the board following some incidents with his playersThe report adds that Juventus have already identified a replacement after giving up on Paulo Sousa and Giampiero Gasperini.
<a href=http://www.lalshops.com/detroit%20lions%203%20round%20mock%20draft-ID2521.html>detroit lions 3 round mock draft</a>
<a href=http://www.lalshops.com/jersey%20numbers%20font-ID35663.html>jersey numbers font</a>
<a href=http://www.nbavipshop.top/oklahoma%20city%20thunder%20practice%20jersey-ID71743.html>oklahoma city thunder practice jersey</a>

Related storiescruise controlFestive period gives Chelsea the chance to turn Premier League into a o.ults and live match commentaryWe are British because we dont take ourselves too seriously.
cally and he was replaced at half-time during a 3-0 mauling against Arsenal after being tormented by Alexis Sanchez.

70 Vtddasjh Vtddasjh | E-mail | Web | 22. prosince 2018 v 13:54 | Reagovat

The Red Devils have beaten their fierce rivals at home in the past two seasons – with Anthony Martial coming up trumps with a debut stunner last year.Atletico are currently ten points adrift of La Liga leaders Real Madrid but are set to take on Barca in the first-leg of the Spanish domestic cup."pool 1-2 Wolves : Paul Lamberts side provide first FA Cup fourth round upsetReuters4James Milner is not a long-term solution, according to HamannYou can only do that if youve finished a good second in the table, or if you have won the FA Cup."
<a href=http://www.clothesvips.com/denver%20broncos%20today-ID12212.html>denver broncos today</a>
<a href=http://www.mvpshoe.com/boys%20eagles%20jersey-ID21059.html>boys eagles jersey</a>
<a href=http://www.nbavips.com/football%20jersey%20yellow-ID64421.html>football jersey yellow</a>

"Watford are under investigation by the League, now the EFL, over a letter purportedly from HSBC guaranteeing Pozzo had ??7million available to bankroll the club."Leicester City's Danny Drinkwater showcases his other talents on InstagramLeicester fans enjoy .
Carl Jenkinson and Danny Welbeck will also miss the opening months of the season through injury.

71 StivenSortmaf StivenSortmaf | E-mail | 23. prosince 2018 v 7:05 | Reagovat

<a href="http://persuasive-essays.org/">speedy paper review</a>

72 Xluyfuup Xluyfuup | E-mail | Web | 25. prosince 2018 v 16:04 | Reagovat

Harden a encore beaucoup d'am??liorations ?? faire d??fensivement, et Howard est pas parfait sur le c?t?? offensif de la chauss??e. Los Matadores r??ussi ?? battre The Miz et Damien Sandow apr??s 'The A-Lister' et son coup double a montr?? une rupture dans leur relation d'affaires. When regardait 2014, la cueillette le meilleur joueur entre Messi et Ronaldo semble comme un task.  <a href=https://www.soldeshuarache.fr/adidas%20stabil%205%20on%20fire-ID2331847.html>adidas stabil 5 on fire</a> The sont pr??vu pour jouer les Royals dans le match 1 de la S??rie mondiale, le mardi 21 octobre ?? 20h07 HNE . Lambert est l'un des plus grands secondeurs en histoire de la NFL.  chaussure foot sans crampon Le combattant l'int??rieur de moi veut concurrencer Le p??re et mari -. Toni Kroos est g??n??ralement l'homme charg?? de la tenue du groupe ensemble, mais qui ne fait pas sa position naturelle et il a lutt?? parfois dans cette ??quipe de capacit??.  <a href=http://www.aaa7.fr/stan%20smith%20adicolor%20orange-ID35740.html>stan smith adicolor orange</a> Vogel fait ??cho ?? la d??claration d'oiseau, disant qu'il ne sera pas h??siter ?? jouer George fois les m??decins de l'??quipe lui donnent le feu vert pour faire son retour plus t?t que pr??vu, mais il est incertain si le v??t??ran de quatre ans sera capable de se remettre en forme rapidement pour un ??ventuel retour le mois prochain, a laiss?? entendre que George sur son Twitter account. chaussure adidas decathlon Le 31-ans, originaire du Texas, qui n'a pas combattu depuis marquant une victoire par KO contre Glen Tapia en D??cembre 2013, d??tient un record 32-1 avec 28 KO victories. Il a ??t?? un moment difficile, mais ?a fait partie de l'??tre dans cette ligue.  superstar junior <a href=http://www.soldespm.fr/adidas%20gazelle%20prune-ID13411.html>adidas gazelle prune</a> Monterrey descendit 1-0 dans la premi??re jambe en jouant ?? la maison, mais est revenu en force dans la deuxi??me manche, en battant 2-0 l'Atlas.

Référence: http://infunit.com/rss.xml

73 StivenSortmaf StivenSortmaf | E-mail | 5. ledna 2019 v 12:22 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama