Hudební abeceda - déčko a "ďéčko"

5. února 2015 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Ahoj všem, kteří se těší na speciální dvojitý díl Hudební abecedy! Příspěvků se sešla spousta a já se přiznám, že jsem nečekala tak hojnou účast k písmenu Ď, a proto k tomuto článku přiřadím do ankety pouze skladby, které jste posílali k déčku. Pokud byste chtěli hlasovat pro některou z "ďábelských a ďakovacích" skladeb, klidně pište do komentářů a váš hlas se bude počítat jako právoplatný.

Dále nás čeká jednak vyhodnocení ankety z minulého českého dílu, a také - jak jsem slíbila - průběžné hodnocení účasti a bodování. Nejprve tedy ve zkratce k anketě - do této chvíle (4. 2. 20:13) přišlo 33 hlasů a nejvíc jich získala skladba Holky Rohypnolky Viléma Čoka. Abych to ještě upřesnila - poslali jste jí pět hlasů a na druhém místě s třemi hlasy skončily písně Čas a Čerešně spolu s kapelou Čankišou.

A jak to vypadá s bodováním? Vypsala jsem si všechny, kteří alespoň jednou poslali příspěvek k některému z pěti dílů Abecedy (včetně toho dnešního) a napočítala jsem třiadvacet jmen a přezdívek. Největší počet bodů, kterého jste zatím mohli dosáhnout, je sedm - počítám pět + jeden bonusový za č + další bonus za ď.

Sedm bodů mají: K., TlusŤjoch, Karryana, Miloš, Weiler a dashenecka89,
Další pořadí: Ell-e(6), Enitas(6), Tea(6), Van Vendy(6), Christiiinka(6), Kelly(6), Fantaghira(5), yellow(5), Kikabu(4), Chudobka(4), Rory(4), Gabriel Decay(2), Good Lucky(2), Dead M4ster(1), Kiwi Zelená(1), Lennroe(1) a Pražský Poděs(1). Za zapojení všem děkuji a po zhruba dalších pěti dílech se na body zase podíváme!

D

Pavel Lohonka Žalman patří ke jménům, které někdy potkal asi každý,kdo si čas od času zazpívá někde na akci či na schodech s kytarou. Zrovna k téhle písničce jsem se ovšem nedostala přes zpívání. Byl večer, nejspíš zimní, protože už byla tma. My seděli v pracovně, o čemsi se bavili a na pozadí hrály písničky. Najednou ke mně dolétl útržek "když pro nás voní z hor divokej tymián", a pak ještě znovu.
Později se mi připomínal, dokud jsem nevypátrala, co jsme to tehdy poslouchali, a neobjevila tak další úžasnou písničku. Pravda, dost rozvláčnou, takže na ni musím mít náladu, ale to mám často O:)
Karryanna - www.karryanna.cz


Mnou dlouho očekávané a vymodlené album AC/DC výrazně překonalo všechna očekávání a utvrdilo snad nejen mě, ale i ostatní fanoušky, že AC/DC je jedno z největších jmen rokenrolu oprávněně. A i přesto, že se má jednat o poslední album skupiny, AC/DC rozhodně neusnuli na vavřínech a dovolili si i jeden masterpiece, kterým nemůže být nic jiného, než Dogs Of War. Těžké a zároveň svižné riffy obou kytar se perfektně doplňují, ačkoliv za zvukem té doprovodné nestojí Malcolm Young, ale jeho synovec Stevie, který svou roli zvládnul přímo mistrovsky. Dunivá melodie celého songu je mezi typickým, řezavým hlasem Briana Johnsona je umocněna Angusovým chraplavým "dogs of war", podobně jako ve spoustě starších songů. A je vidět, nebo, spíše slyšet, že tohle této dvojce jde pořád pořád dobře. Stejně jako obecně dělání muziky. Tak, jako za starých časů a přece jen v novém. To je Dogs Of War.


People are strange je pro mne první písnička, kterou jsem si od Doors zamilovala. Když jsem ji poprvé slyšela, nejspíš jsem měla zrovna nějakou ze svých pokleslejších nálad a tato píseň mi s naladěním mysli korespondovala. Dneska už mám od Doors ráda spoustu dalších skladeb, ale tahle pro mne znamená zkrátka nejvíc.


Nejsou jen sluníčkové dny, leckdy na co sáhneme, to se pokazí, cítíme se bídně, sklesle, jak vypsaná fixa. Pak třeba pomůže, když "pustíme si starý gramofon, budeme mít světy, který nás zajímají."


Jen krátká citace z Wiki, obdivuji lidi, kteří se dokážou rvát s osudem:
Def Leppard byli několikrát stíháni nepřízní osudu. Poprvé v roce 1984, kdy bubeník Rick Allen ztratil při autohavárii levou paži. Avšak ani to nebylo překážkou pro další pokračování ve hře na bicí. Dle zpěváka Joe Elliotta se díky elektronickému systému stal Rick "lepším bubeníkem", než byl kdy před tím. Rickova souprava byla kompletně elektronická od roku 1986 do roku 1995, poté se Rick pomalu vracel k akustickým bicím.
TlusŤjoch - tlustjoch.blog.cz


K písmenu D je snad tisíc možností. Za sebe volím tuto baladickou skladbu od skvělého muzikanta (potažmo skupiny), do které jsem se zamilovala na první poslech. Na interpreta jsem narazila hned na svém prvním koncertě, kde nám byl naservírován cover písně The Clown is dead a to už byl jen krůček k tomu, abych poznala celou řádku jeho/jejich dalších nádherných skladeb, které vůbec nestárnou ...
dashenecka89 - dashenecka89.blog.cz


Dana Landu už jsem do FM v minulosti zasílala. Patří mezi mé velké oblíbence už od dob, kdy jsem byla malý svišť a k jeho písničkám se opakovaně a ráda vracím. Vybrat jen jednu pro mě není úplně jednoduché, ale po kratší úvaze posílám "Pozdrav z fronty", protože se mi moc líbí její text.


Sedíme s přítelem a pouštíme si písničky. Vlastně teprve poznáváme, jakou má kdo rád hudbu. On mi pustí právě tuhle skladbu a mně se hned zalíbí. Je mi nějaká povědomá. Ale o skupině Disturbed jsem v životě neslyšela. Odkud já ji jenom znám. Dáme název do vyhledávače a ještě než všemocný internet vyhledá odpověď, už si vzpomínám. Phil Collins, Genesis, no jasně :-) Jen pro pořádek, poprve vyšla v roce 1985 na albu Invisible Touch britské skupiny Genesis. V roce 2005 nazpívala skupina Disturbed její cover verzi na albu Ten Thousand Fists.
Mě osobně se víc líbí ta novější verze :-)
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.cz


Veselých písniček není nikdy dost a tahle k nim zaručeně patří. Je od známé rockové skupiny Desmod, která u našich východních sousedů posbírala sedm zlatých Slavíků za skupinu roku. Song který jsem vybrala je o všech možných nevyžádáných radách, které občas dostáváme.
Christiiinka - christiiinka.blog.cz


Dnes coby déčkovou vybírám písničku spíš z oblasti popové. Tuhle jsem zaslechla čirou náhodou a chytla mě svou melodičností. Jedna z mála písniček, které na mě působí bůhvíproč taneční náladou a dokážou alespoň kapku vyjasnit den. Akorát jsem nepobrala, proč David Guetta, když to zpívá ženská. Že by tu písničku složil?
Van Vendy - eumenidas.blog.cz


Co k tomuhle songu napsat? Abych řekla pravdu, tak mě nic nenapadá a vlastně mi přijde i zbytečný ho nějak komentovat, vždyť stačí jen poslouchat. A je pravda, že zrovna tenhle kousek můžu já osobně poslouchat do nekonečna. :) David Bowie prostě umí.


Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou zařadit někam do naplánovanýho playlistu song od Justina Timberlaka, že bych třeba jednou urval tu anketu. Pak jsem si ale řek, že by to bylo nejen proti mýmu přesvědčení a duchu týhle rubriky, ale zároveň bych se bál ztráty svojí maskulinity v očích čtenářstva, kdybych poslal něco jako Cry Me a River. Proto jsem zvolil raději prověřenou Dead and Gone od T.I. (kde je na featu), a pak si pro jistotu šel s otevřeným pivem sníst steak u záznamu miss mokré tričko, protože jsem mužný muž!

Teď ale ve vší vážnosti. Justin je pro mě zajímavá postava hudebního průmyslu. Většina interpretů totiž přijde o důvěru fandů, když se opije slávou a zalíbí se jim vůně peněz, přestanou dělat pravej trashcore skull fuck metal, přesedlaj na pop rock a jejich písničku použijou v reklamě CocaColy. A ačkoli se rozhodně nedá o Justinovi říct, že by se distancoval od mainstreamu, celkem objektivně se dá prohlásit, že jeho hudba od dob působení v boy bandu doznala zlepšení nejmíň o 420%. Jelikož znám ten pocit zrady, když se nějakej váš oblíbenej interpret odkloní od svejch kořenů a zaprodá se jinýmu žánru, tak mě tak jenom napadlo, jestli ve světě existujou fanynky, kterejm se stýská po tý starý neposlouchatelný Timberlakově muzice.


Už u Béčka jsem zvažovala písničku od Bruce Springsteena z Born in the USA a nakonec se rozhodla pro The Charlatans. Ale u Déčka už byla volba jasná. Born in the USA je pro mě prostě srdcová záležitost, která sebou nese mnoho vzpomínek na dětství, a kterou mám stále radši a radši. Není tam snad jediná písnička, která by se mi nelíbila, a přestože mi kamarád pořád tvrdí, že nejlepší od Springsteena je Born to Run a to už nikdy nepřekonal, u mě jasně vede Born in the USA. Takže pouštím gramofon a "tančím ve tmě".
yellow - bez blogu


Na tuto píseň jsem přišla až díky seriálu Glee a hned si ji zamilovala. Melodie je výborná a text taktéž. "Vzepřít se gravitaci" je občas potřeba, jen tak si létat mezi hvězdami (i když jen v duchu) a díky této písničce jsem já schopna chvíli na realitu zapomenout a zasnít se. :)


Za pár dní to bude rok, co jsem měla to štěstí a seznámila se, se dvěma kluky, kteří byli od první chvíle sympatičtí a milí a to jsem ze začátku neměla ani tušení, že patří taky mezi hudebníky a hrají v kapele.
Za ten rok jsem mohla kluky víc poznat, pracovně i kamarádsky vypomáhat, podpořit, vnímat, jak se z naprosto neznámých bruntálských kluků stali dobří kamarádi, kteří každý volný čas a každou sílu a motivaci vkládají do své hudby, která se během těch měsíců vyšplhala hodně nahoru.
Nahráli první premiérové album, vytvořili společně s hudebníkem Voxelem charitativní akci Pomáháme hudbou, pomáhají nadaci Sagapo, na nic si nehrajou a za to si jich nejvíc vážím. Vše dělají srdcem a svou duší, song Dočasná patří mezi novinky, na kterou před nedávnem natočili vtipně zpracovaný videoklip.
Já se do Dočasné zamilovala hned při prvním poslechu, slova textu si musím zpívat pokaždé, když si kouzelné CD vložím do počítače a začne mi hned jako první hrát a podle mého je to nejlepší a nejúžasnější text a celkově písnička, která se klukům povedla a přeju jim, aby se našli další posluchači, kterým se budou líbit.Demons byla první písnička, kterou jsem před nějakým rokem a půl slyšela od Imagine Dragons jako první. Zasáhla mě. Tak moc, že na last.fm mi na žebříčku nejhranějších písní trčí na prvním místě. Tehdy jsem neměla moc pěkné období a opravdu jsem si ji pouštěla dokola a dokola a byla to snad první písnička, která se mi neohrála, a i teď jsem občas schopná poslouchat celý den jenom Demons. Má v sobě zvláštní náboj, protože sice není tak úplně veselá (zvláště v doprovodu s videem), ale stejně v člověku zažehne jiskru, že v tom není sám. Že každý má svoje démony, se kterými bojuje, a i když se zdá, že všechno jde ke dnu, vždycky by měl nalézt tu sílu jít dál, na ten "poslední" úder.Descendents jsou legendární punkovou kapelou založenou roku 1978 v Kalifornii. Na svém kontě mají 6 alb, s tím, že poslední vyšlo v roce 2004. To je možná zapřičiněno tím, že kapela měla během své dlouhé kariéry několik přestávek. Ale od roku 2010 spolu zase hrajou a prý by měli mít napsaný materiál pro sedmou studiovou desku. Vybral jsem hitovou písničku z jejich zatím posledního alba Cool To Be You a jmenuje se "Nothing with you". Přeji příjemný poslech.

Tento příspěvek pro vás připravil Jirka :-)


Můj loňský objev z Colours, africká kapela Debademba s dvěma hlavními představiteli - charismatickým zpěvákem Mohamedem Diaby z Mali a famózním kytaristou Abdoulayem Traoré (Burkina Faso) - hraje hudbu věrnou svým africkým kořenům, mixovanou flamenkem, kubánskou salsou, funky i rockem. V příspěvku, který zde vkládám, uslyšíte skladbu Touma z jejich druhého alba Souleymane(2013) zahranou v pařížských ulicích. Jen s akustickou kytarou a neuvěřitelně ohebným sametovým hlasem zpěváka zní spontánně a skvěle!

Ď

Obvykle se k písničkám a interpretům dostávám přes texty. Striktně vzato to platí i u Arakainu a Slečny závist, kterou jsem od nich poznala jako první, několik jejich písniček mě ovšem uchvátilo hlavně videoklipem. Ďábelská hra mezi těch několik patří. Pamatuju si, že když jsem klip dokoukala poprvé, zůstala jsem lehce konsternovaně zírat. A pak si ho pustila znovu, a ještě jednou, a pak se na něj snažila upozorňovat snad všechny kamarády a rodinu. Nevím, nakolik je to tím, že podle všech vážně
i nevážně míněných testů jsem prý psychopat, ale ačkoliv bych ten klip nejraději o pár vteřin zkrátila, pro mě je v něm něco neskutečně silného.
Karryana - www.karryanna.cz


Košickou skupinu No Name jsem slyšel poprvé ve skladbě Žily. Ta se brzy stala hitem a rodinné sdružení okolo bratří Timkových se na Slovensku rázem stalo konkurentem Elánu a velkou popularitu získalo i v Čechách. Jejich další písně mě však už tolik nenadchly, zdálo se mně, že je to typická skupina jednoho hitu, ale skladba Ďakujem, že si mě nakonec zaujala také. Na poslech příjemná, hezký podkres kytary i ta dívka v baru je pěkná.
Pokud máte pocit, že klip je bez zvuku, závada není na vašem přijímači, hudba začíná až od 0:34.

Ani nevím, kde jsem tuhle písničku zaslechla, možná to bylo na tom koncertě, na který mě kdysi dotáhla kamarádka, ale když jsem přemýšlela, jestli znám nějakou písničku s Ď na začátku, vytanula mi na mysli.
yellow - bez blogu

Tak No Name jsou pochopitelně hodně známí a i přesto, že nemám k této písničce moc vřelý vztah jako u jiných od No Name, JE ale naprosto jediná, která mě na Ď napadla, bohužel. Podle mě, se našli i další, kteří si vzpomněli právě na Ďakujem že si. Pamatuju si, že v září na Dnech města v Orlové, když ji začali hrát, tak jsem protestovala, že tuhle nechci, ať ji nehrajou, na mě má takový zvláštní chmurný text a melodii celkově taky.
Ale jsou to No Name, takže tu patří.


Kabáty moc nemusím ale Ď je Ď.
TlusŤjoch - tlustjoch.blog.cz

Protože jsem soutěživý sběratel, rozhodla jsem se přispět samozřejmě i do kola s tímto záludným písmenkem. Přiznám se, že z hlavy mě nic moc nenapadalo, takže jsem o pomoc poprosila starého dobrého kamaráda "Youtuba" a ten mi poradil, ať zašlu skladbu od Kabátů. Nepatřím mezi jejich skalní fanynky, ale mám moc ráda Pepu Vojtka - a to především z muzikálů. Vybrala jsem záznam z koncertu na Vypichu - konkrétně tohoto jsem se nezúčastnila, ale loni jsme se s kamarádkou podívat byly.

Kabáti mají docela zajímavé texty a tohle je jeden z nich. Jejich "mistr" textař Milan Špalka si umí pohrát se slovy. Vzpomeňte si třeba na Šamana. Písnička Ďábel a syn pomalu nabírá tempo a právě to se mi na ní líbí. Video není příliš kvalitní, zato je live. Osobně jsem ani na jednom z Po čertech velkým koncertu nebyla. Ale Kabáty jsem živě slyšela už 3 x. Pokaždé měl koncert neopakovatelnou atmosféru. Bohužel, ani na jednom z nich tuhle krásnou písničku nehráli. Snad budu mít příště štěstí:-)
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.czČekat s touto skladbou na vhodné písmeno nechci, proto ji posílám k Ď. Mám ji, stejně jako všechny písně z desky Stratený v čase, velmi ráda a od předsilvestrovského výletu ji mám v uších skoro stále. Taková krásná závislost ... Tato kapela si zaslouží, aby se o ní vědělo.
,,Tak ďakujem za to, čo mám, svojim priateľom lásku rozdávam a rodinu, ktorú milujem, navždy budem s vami, to vám teda sľubujem ... ,,
dashenecka89 - dashenecka89.blog.czPřekrásná písnička, kterou slovenská zpěvačka Tina věnovala svým fanouškům a je sotva dva měsíce stará. Tina v ní děkuje za přízeň a na nějakou dobu se loučí, protože očekává narození druhého potomka a chce být mámou a manželkou na plný úvazek. "Nejeden rok hudba zostane stáť, je čas ísť domov" :-).
Christiiinka - christiiinka.blog.cz


Oč jde, pochopí každý už z prvních veršů - muž oblbuje ženu, slibuje jí krajky z hedvábí, perly, hory, doly. Ona je snad charakter a odolává! Ale, jak se říká, každý je něčím podplatitelný, záleží jen na ceně. Přidej truhlu zlata a charakter taje jak vosk. Jenže, zdání klame a cena, za kterou se zaprodala, byla přece jen příliš vysoká.

Jako druhou bych ráda uvedla jednu starou trampskou. Vlastně není ani původní, v originále zazněla pod názvem Ghost Riders in the Sky, u nás přezpívána pod názvem Ďáblovo stádo. Zkusila jsem dvě verze a nakonec se rozhodla pro starší podání Rudolfa Cortéze. Písnička zní možná trochu naivně a pro ctitele rocku asi nebude moc fajnová, ale zkuste si poslechnout docela strašidelný text o přízračném stádu bez konce a nádherný hlas Rudolfa Cortéze. Protože ten chlap vážně zpívá moc dobře.

Tu jeden honec zavolal a pravil - pozor dej,
svou duši hříchu uvaruj a ďáblu odpírej,
bys nemusel pak po smrti se věčně věků štvát,
a nekonečnou oblohou to stádo s námi hnát.

P.S. aby v těch názvech byl ještě větší mišmaš, písnička je známa i pod názvem Nebeští jezdci.
Van Vendy - eumenidas.blog.cz


Hledání příspěvku na písmenko "Ď" bylo pro mě prostě zoufalý střílení do tmy. Ale jak jsem tak hledala a tápala, narazila jsem na písničku "Ďalej" od seskupení "Druhé Ja" a světe div se, ono to neni ani špatný a docela příjemně se to poslouchá.


Přemejšlel jsem, jestli bych vyhrabal nějakou písničku začínající písmenem ď, ale abychom si rozuměli - smysluplných slov začínajících na ď je v českém jazyce velice poskrovnu, a zatímco si do mě možná někteří ďoubnou a řeknou mi, že je spousta kapel, co zpívá jako ďas písničky s ďáblem v názvu, řekl jsem si, že posílat něco, co jsem našel náhodnym google searchem tejden před anketou nemá smysl. Beztak nemám Kabáty rád. Zrovna, když jsem se však rozhod písmene ď vzdát, došlo mi, že se nemusím držet jen smysluplných slov, že mě třeba zachrání něčí příjmení.

Takže to berte trochu jako cheat, no nepopíratelným faktem zůstává, že autorem této milé přívětivé písně je člověk se jménem Daniel Ďurech, většímu počtu lidí však známější jako James Cole. Chvíli jsem přemýšlel, co od něj poslat, ale jelikož většinu jeho tvorby nepobírá ani velká část fanoušků rapu, natož aby jí pochopili "obyčejní smrtelníci", zvolil jsem vysoce recesistický track - tak vulgární, jak jen může být. Zčásti, protože ho s kámošema zbožňujem a je obvykle to první, co ve veřejnejch jukeboxech hledáme (jsme grázlové), zčásti na truc všem, co si to písmeno vydupali. Nasrat na ď.

Zadání na příště:


Snad příští článek bude oplývat hromadou "éček" - ne těch umělých dochucovadel, ale vašich příspěvků k písmenu E. Těším se na vaše tipy a za týden ahoj!

Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoli připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kelly Kelly | E-mail | Web | 5. února 2015 v 9:05 | Reagovat

Prozkoumám si to později, jen jsem jsem chtěla zeptat, jestli bych neměla mít šest bodů, protože kromě toho Ď jsem jinak poslala všechno...?

2 christiiinka christiiinka | Web | 5. února 2015 v 9:47 | Reagovat

Za mě bod pro Idinu Menzel, je to skvělá zpěvačka i herečka :-). Imagine Dragons taky super volba a propánajána Vendy, ta paní opravdu není David Guetta :D, ale Kelly Rowland, máš to napsané v názvu píničky. Guetta Špagetta je současný nejznámější DJ světa.

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 5. února 2015 v 11:20 | Reagovat

Vždycky mne potěší příspěvky od Miloše.

4 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 5. února 2015 v 11:53 | Reagovat

Tentokrát jsem na to doslova zapomněl a vzpomněl si až dnes. Příště je ale Éčko moje.
Co se týče téhle ankety, tak jsem dal jasnej hlas Justinu Timberlakovi, jelikož ho mám fakt strašně rád :D

5 yellow yellow | 5. února 2015 v 13:58 | Reagovat

Hodně se mi líbilo Don't say goodbye, no a pak samozřejmě Demons od Imagine Dragons, jejichž písničku mám připravenou do jednoho z pozdějších kol. Zrovna dneska jsem koukala, že kluci pojedou turné po Evropě, ale bohužel do Prahy nepřijedou. Tak snad příště.
Ale Bruce Springsteen je prostě Bruce Springsteen, takže můj hlas patří jemu.

6 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 5. února 2015 v 14:06 | Reagovat

Ty jo, jsem ráda, že se tu pravidelně objevuje fiXa i přes to, že já na ní zapomínám. :D A pak mám samozřejmě radost z Doors.

7 Karryanna Karryanna | E-mail | Web | 5. února 2015 v 14:47 | Reagovat

Ani dnes to rozhodování nebylo úplně lehké. Potěšili mě Dan Landa i Desmodi, na oba si brousím zoubky s budoucími písmenky, ač od obou se mi víc líbí jiné písničky. Příjemně mě překvapilo People are strange od The Doors, zaujala mě i Dočasná od Minute to Escape. Stejně tak mě zaujalo Ďalej a při Ďakujem od Tiny jsem fascinovaně sledovala video. Minimálně podle něj totiž Tina patří k lidem, kteří umí doslova vyzářit emoce, což mě asi nikdy neomrzí sledovat. Přesto bych svůj hlas chtěla věnovat Asonanci a jejím Ďábelským námluvám. Písničku znám (u mě asi nijak překvapivě) z mnoha prozpívaných večerů a mám ji, jako ostatně Asonanci celkově, ráda.

8 Robka Robka | E-mail | Web | 5. února 2015 v 16:20 | Reagovat

[1]: Omlouvám se, chybička se vloudila (přehlédla jsem tvůj příspěvek k Č). Už je to napraveno.:-)

9 Miloš Miloš | Web | 5. února 2015 v 19:05 | Reagovat

Nejradši mám melodický (hard)rock s výborným kytaristou/klávesistou/zpěvákem a dlouho jsem váhal mezi trojicí mých nejoblíbenějších skladeb od Dire Straits, jenže živé verze měly kolem 15 minut.
A vzhledem k mému vkusu se mně daleko nejvíc líbí 5. a 6. skladba, tj. Def Leppard - Too Late For Love a Axel Rudi Pell - Don´t Say Goodbye, nakonec jsem dal hlas 5.

[3]: Něco podobného jsem chtěl napsat k tvým tipům už minule, asi v polovině případě pro ně hlasuji :)

[8]: Robko, ale stejně nechápu, proč je 7 bodů za 6 kol (A, B, C, D a dvě písmena s háčky Č a Ď). Některé písmeno s háčkem je za dva body (1 + bonusový 1)?

10 Robka Robka | E-mail | Web | 5. února 2015 v 20:44 | Reagovat

[9]: Po jednom bodu je za A,B,C,D; dva body za Č, pokud někdo poslal skladbu na Č a další bod je za skladbu na Ď. Dohromady tedy sedm.:-)

11 Tea Tea | E-mail | Web | 5. února 2015 v 21:36 | Reagovat

[7]: Mám radost, že si to někdo pustil a ještě víc, že se líbí, děkuji :) :3

12 Alexandra Alexandra | Web | 5. února 2015 v 21:38 | Reagovat
13 Robka Robka | E-mail | Web | 5. února 2015 v 21:45 | Reagovat

[12]: Lístek mám už doma.:-)

14 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 6. února 2015 v 11:23 | Reagovat

Def Leppard - Too Late For Love od Tlustjocha je parádní :-) A to nemluvím o Imagine Dragons a jeich Deamons. Paráda:-)

15 Alexandra Alexandra | Web | 6. února 2015 v 13:00 | Reagovat

[13]: Ty si rychlík! :-)

16 Karryanna Karryanna | E-mail | Web | 6. února 2015 v 13:01 | Reagovat

[11]: Potěšení je na mé straně :) Navzdory množství písniček se snažím poslechnout si vždycky všechny, ač přiznávám, že občas některou nedoposlouchám.

17 Tea Tea | E-mail | Web | 7. února 2015 v 0:57 | Reagovat

[16]: Jsem na tom stejně, ty co znám vynechávám, ale co ne, tak se snažím poslechnout a co se mi začne líbit si dokonce stáhnu a poslouchám :)

18 Regi Regi | E-mail | Web | 7. února 2015 v 13:12 | Reagovat

Uff, konečně jsem k tobě po dlouhé době dorazila. A hned k písničce, která patří mezi moje oblíbené. Teď abych se pročetla a proposlouchala až k "A". Tenhle cyklus článků je báječný nápad. Můžu se občas (i když to nebude pravidelné) připojit a přispět něčím, co ráda poslouchám, i když jsem nestihla začátek?

19 Robka Robka | E-mail | Web | 7. února 2015 v 13:15 | Reagovat

[18]: Jasně, můžeš se zapojit třeba hned do dílu k písmenu E, a pak už libovolně ke každému z dalších dílů. Jenom k těm starým už to nejde, jedině že bys uvedla nějakou svou oblíbenou do komentářů.:-)

20 Van Vendy Van Vendy | Web | 7. února 2015 v 19:25 | Reagovat

Váhala jsem, váhala...měla tři tipy plus tu moji písničku, ale nakonec zvítězil Bruce Springsteen. Osvěžující písnička! :)
A Ď se mi líbilo, docela pěkná snůška písniček, včetně posledního komentáře k písničce Nasrat. Mimochodem, někdy bych i souhlasila, ale zase, slyšet takových písniček víc, rvalo by mi to uši.

21 Fantaghira Fantaghira | Web | 8. února 2015 v 13:45 | Reagovat

Ale ne! Já úplně zapomněla poslat D. Měla jsem vybráno Depeche Mode - Enjoy the Silence... https://www.youtube.com/watch?v=m0AKJMGxwpE
Snad tentokrát nezapomenu.

22 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 8. února 2015 v 14:06 | Reagovat

[21]: to jsem měl v rozepsaných taky, tak jsem to alespoň poslal na E :D

23 Weiler Weiler | Web | 8. února 2015 v 14:14 | Reagovat

Z Ď nejvíc zaujala Asonace, takže jestli se pro Ď taky hlasuje zvlášť, pak patří můj hlas asi Ďáblovým námluvám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama