Hudební abeceda - E

12. února 2015 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Čas ubíhá neúprosně rychle a zase po týdnu se scházíme, abychom zjistili, jaké hudební asociace vás napadaly v souvislosti s písmenem E. Příspěvků přišlo rekordní množství - a mě těší moc váš zájem o tuto rubriku, v níž každý dostává šanci seznámit druhé se svým hudebním vkusem a navíc ještě možnost najít něco nového. Než se pustíme do poslechu a dalšího zadání, podíváme se na výsledky hlasování k minulému dvojitému dílu.

Do oficiální ankety ke skladbám k písmenu D jste poslali 33 hlasů (11. 2. 2015, 21:00) a jak je vidět podle jejich počtu, tentokrát vyhrává klasika. People Are Strange od The Doors získala šest hlasů, Bruce Springsteen s písní Dancing in the Dark má hlasy čtyři. K Ď jste nehlasovali v anketě, ale přímo v komentářích, a podle nich se nejvíce líbila skladba skupiny Asonance s názvem Ďáblovy námluvy. Pochvalně se o ní vyjádřili Karryanna a Weiler.

Teď je ale nejvyšší čas na seznámení s "éčky", které jste mi během minulého týdne zasílali (a k nimž jsme s Jirkou opět už tradičně přispěli svým tipem), a taky k tomu, abyste zjistili, co vás čeká příště. Bude to taková malá změna a doufám, že vás potěší a osvěží.

Je mladý, je pěkný, je talentovaný a má hluboký bluesový hlas. Moje verze písmena E nemohla patřit nikomu jinému než zpěváku a textaři Georgi Ezrovi, který se dostal do povědomí lidí hlavně svou písní Budapest. Pokud ji neznáte, vřele doporučuji to na youtube napravit :-). Tentokrát posílám song Listen to the Man, vydaný na podzim, kde si zahrál i pětasedmdesátiletý představitel Gandalfa Ian McKellen a vznikl z toho moc milý klip.
Christiiinka - christiiinka.blog.cz


ELO - Skupina vznikla v říjnu 1970 ve složení Roy Wood, Jeff Lynne a Bev Bevan (zbylí členové skupiny The Move).
A kdo by nechtěl jízdenku na měsíc?
TlusŤjoch - tlustjoch.blog.cz

Tuhle písničku jsem slyšela poprve na internátě. Spolužačka Hanka ji zpívala v doprodu kytary. Na taneční zábavě ji pod názvem "Volá mi Erika" hrála Hančina oblíbená skupina Vermona. Za pár týdnů si ji nazpívala i moje oblíbená zábavová kapela Keks, tetokrát s názvem "To je Amerika". Pak jsme začaly poznávat ELO víc a víc. Přibyly další oblíbené písničky jako So Serious nebo Roll Over Beethoven nebo Xanadu. Svoje skladby tehdy vydávali na vinylových deskách a sehnat je se nám za totáče prostě nepodařilo. Začala jsem chodit do zaměstnání a tam se seznámila s jedním členem tehdejší zábavové kapely Kontakt. Slovo dalo slovo a já postupně poznávala originály tehdejších hudebních pecek. I to, jak a kde je můžu přes internet koupit. CD od skupiny E.L.O. Balance of Power je jedním z prvních.
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.cz

Tato písnička je tak trochu vzpomínkou na dobu, kdy jsem vymetala zábavy, a taky důkazem, že kvalitní písnička nezestárne. Dá se totiž dobře poslouchat i dnes, a přestože doba diskoték a tanečních zábav už mě minula, při prvních tónech ožiju stejně jako tenkrát.
A, světe zboř se, chce se mi tančit.
Tato verze je trochu jiná, začíná pozvolna, nenápadně. E.L.O., neboli Electric Light Orchestra, to rozbalí až po chvíli. Vydržte!
Van Vendy - eumenidas.blog.cz


Tahle píseň mě provází už docela dlouho. Poslouchala jsem ji už jako malá, jedná se tak o další zvyk, který jsem od rodičů přebrala. Na zpěvačku Enyu si vzpomenu vždy, když potřebuju uklidnit. Její hudba je krásně harmonická a sympatická. :)


U písmene E rozhodně nejsem nerozhodnutý. Zde pro mě neexistuje eventualita. E je bezpodmínečně determinované. Žádné spekulace. E je prostě EMIN∃M.
No jo, jenže ačkoliv mi bylo od samého začátku jasné koho, nevěděl jsem zprvu co. Jeho nejznámější tracky každý dávno zná (a možná i pošle), jeho obskurnější songy místní diváctvo pravděpodobně moc neosloví. Hledat nějaký kompromis je jako hledat jehlu v kupce sena, jelikož Eminem má jen dva módy - introspektivní Marshall a psychopat Shady. Rozhodl jsem se tedy ponechat výběr v rukou osudu, pustit playlist na náhodné přehrávání a poslat to první, co začne hrát. A střela naslepo nemohla trefit lépe.
Vedle Lose Yourself kritikou zřejmě nejlépe přijímaný track dokázal skloubit Marshallovu vážnou stránku, Shadyho šokující text a Eminemovu schopnost vyprodukovat hit. Ať už jde o nasamplovaný hlas Dido v refrénu, totálně propršený instrumentál nebo pointu v závěru, z tohodle songu dokáže mrazit v zádech i téměř 15 let po jeho vydání. Jeden ze singlů, kterej i ze mě udělal "stana"… snad jen o něco méně šíleného.


Posílám odkaz na skupinu King Crimson a její skladbu Elephant Talk. Mám rád spoustu hudebních žánrů od klasiky až po docela tvrdý rock, vždycky mi jde o to, aby šlo o hudbu zajímavou a nepolopatickou, která obsahuje tvůrčí nápady i interpretační dovednosti. King Crimson a Elephant Talk mezi takové kousky podle mne patří, byť už mají pár let na krku, tak tuhle skladbu nabízím všem znalcům i těm, kteří ji ještě nikdy neslyšeli :-).


Od Annie Lennox a Eurythmics se díky filmu Striptýz s Demi Moore v hlavní roli asi každému jako první vybaví píseň Sweet Dreams, případně Why z pozdější sólové dráhy. Se svým partnerem z Eurythmics Davidem A. Stewartem se ale znovu dala dohromady a ze spolupráce koncem 90. let pochází píseň I Saved the World Today. V ní se odráží její politická angažovanost "spasit" svět.
To se zalíbilo i jedné izraelské ministryni a píseň pak využila ve své volební kampani, proti čemuž se ovšem Annie Lennox ohradila. Politička to měla vymyšlené dobře, vedle slov "Hey hey, I saved the world today, everybody's happy now, the bad things gone away, and everybody's happy now, the good thing's here to stay", k nimž ani nemusela moc dodávat, na voliče jistě příjemně působila velmi pěkná melodie písně a radostněji ji pak dávali své hlasy.


K této skladbě mě přivedl cover od Black Sabbath, který zachovává bluesovou podstatu, ale přidává k tomu navrch trochu toho počínajícího metalu. Skladba je živá a v jejím textu kdekdo najde i ženu ze svého života. Tato rubrika mě přiměla se poohlédnout i po další tvorbě Crow a jak jsem zjistil skupina se dosti přikláněla k rocku a proto se asi poohlédnu po ještě dalších zajímavých písních od ní.


Tohle je skladba mého dětství. Jako já jsem fanatický fanoušek Linkin Park, tak moje máme je fanoušek "Depešáků". Na téhle skladbě jsem vyrostl a i přesto, že jsem ji slýchával takřka denně, tak ji mám pořád strašně rád a je to jedna z mých nejoblíbenějších písniček vůbec.
Myslím, že tahle skladba žádný delší popisek nepotřebuje, jelikož ji zná prostě každý. Hraje se a hrát se bude.
Gabriel Decay - linkinpark.blog.cz


U většiny písmenek mám jasno hned - buď vím naprosto přesně, co zašlu, nebo mě nenapadá vůbec nic. :) U "E" to bylo jinak a já si tedy nechala na rozmyšlenou několik dní, protože nápadů jsem měla hned několik. Zvolila jsem nakonec jeden z mých oblíbených rozjímacích "cajdáků" od Elvise Costella. Písnička je z OST k filmu Notting Hill a je prostě hrozně hezká.


Kolovrátek skřípe
v starých trámech praská
a další vráska příběh vypráví...

Vypráví jej nepopsatelným hlasem Hany Ulrychové. Jedním z nejkrásnějších, které u nás - ještě stále - máme, a slovy jejího bratra Petra. Píseň najdete na albu Nikola Šuhaj loupežník z roku 1974. Desku jsem dostala v tom roce k Vánocům a myslím, že toho rodiče těžce litovali, protože se na gramofonu točila pořád dokola hodně hodně dlouho.

Přes práh tiše vklouzla
stará víra v kouzla
že žádná střela lásku nezraní.


Momentálně ujíždím na písničce "Everybody Talks", na kterou jsem narazila vlastně náhodou. S kapelou jsem se "seznámila" až touto písničkou, ale musím se přiznat, že od nich znám stejně jen tento song. Videoklip moc dobře nechápu, ale zásadní problém s ním nemám.


Pro jednou byla volba jasná. Tahle písnička od Evanscence se váže k jednomu mému nepříliš šťastnému životnímu období a stále s ní mám spojeno spoustu vzpomínek.
"These wounds won't seem to heal, this pain is just too real
There's just too much that time cannot erase"
Fantaghira - fantaghira.blog.cz


Už ani nevím, jak jsem se k téhle písničce dostala, ale zaujala mě na první poslechnutí. Abych tedy byla upřímná, patří k mnoha písničkám, u kterých mi, přestože mě zprvu zaujaly útržky textu, až později došlo, o čem se v nich vlastně zpívá. Patří ovšem také k těm, které jsem pak začala mít ještě radši.
Karryanna - www.karryanna.cz


Emigrate je německá industrialmetalová hudební skupina založená Richardem Kruspem, kytaristou skupiny Rammstein (frontman, kytara, zpěv). Kromě něj je ve skupině Olsen Involtini (kytara), Arnaud Giroux (baskytara) a Henka Johansson (bicí). Tvorba skupiny je narozdíl od skupiny Rammstein kompletně v angličtině, také kladou větší důraz na melodii než Rammstein a nehrají tak tvrdou hudbu,
Skladba se objevila na prvním, stejnojmenném albu z roku 2007 a vypráví jak o fyzickém, tak i o duševním odstěhování, asi proto je mi tak blízká.
dashenecka89 - dashenecka89.blog.cz


U tohoto zadání jsem měla více než jasno. E jako Eddie Vedder! Mohla bych se tu rozepsat víc, ale nechci tady prezentovat své pubertální výlevy na téma, jak je nejkrásnější, jak z něj to charisma úplně cáká, jak má nejlepší hlas ze všech a jak bych ho chtěla domů. Posílám song, který není původně od něj, jak asi každý ví, ale myslím, že ten jeho hlas tomu dává "úplně jiný rozměr". Ach.


Doby, kdy jsem hudbu U2 doslova milovala a neminul den, kdy bych ji neposlouchala, jsou nenávratně pryč. Přesto si i nyní jejich hudbu ráda poslechnu. Album The Joshua Tree je hodně "profláklé", ale takhle písnička není skoro vůbec známá. Neskutečně se mi líbí, jak začíná velmi klidně a tiše a postupně nabírá na naléhavosti a intenzitě. Pro mě určitě jedna z nejlepších písní od U2.
yellow - bez blogu


Stačilo první přehrání nové písničky od Ellie Goulding, která má úžasný hlas už v předchozích songech a do ,,Love me like you do" jsem se zamilovala okamžitě. Dokázala jsem se během minuty vcítit do melodie plné lásky a smutku, představ o totální romantice a něze. Nezáleží na tom, jestli to je nebo není nový song k filmu 50 odstínů šedi, ale pro mě je perfektní i bez toho.
Text mluví naprosto za vše.

,,So love me like you do
Lo-lo-love me like you do
Touch me like you do
To-to-touch me like you do
What are you waiting for?
Only you can set my heart on fire, on fire."


Písničky od Keane mám ráda, ve většině se odráží obyčejný život o přátelství, o lásce, o odcházení, o melancholii... Everybody's Changing je zrovna o změně. O tom, že každý kolem se mění, někdo zůstává, někdo spěchá pryč. Jen zpěvák se na tu změnu necítí. Odráží to mě samotnou, protože mi kolikrát přijde, že jsem pořád ta samá, že život plyne kolem mě, aniž bych registrovala změny, že ani nejsem schopná se změnit. Uvnitř si pořád přijdu jako před lety, ačkoliv podvědomě vím, že to není možné.


Marina touhle písničkou skvěle zakončila celou Electra Heart éru. Pro lidi, kteří ji neznají, asi video (a možná ani ta písnička) nebude dávat velký smysl, ale fanoušci to chápou. :) Marina pomocí videí PART 1 až PART 11 vyprávěla příběh svého alter ega Electra Heart, který touhle písničkou zakončila. Není to sice zrovna její styl, ale i přesto tuhle písničku zbožňuji. :) Úžasné zakončení celé éry.


Crystal Castles je ve skutečnosti něco, u čeho si nikdy nejsem jistá, jestli to chci poslouchat. Tato zvláštní psycho-elektronická hudba se v mém přehrávači nenachází zrovna často, avšak CC mají čas od času výjimku. Je to zase něco úplně jiného než bubny a kytary, na které jsem zvyklá. Musí na to být vhodná atmosféra. Ale proč ne?


Gob je kanadská punk rocková kapela založená v roce 1993. Frontman kapely je Tom Thacker, který mimochodem hraje v kapele podobného žánru Sum 41 s velkým S :D. Mají na svém kontě 7 studiových alb, z nichž poslední vyšlo v roce 2014. Na Gob jsem narazil velice jednoduše - přes wikipedii, když jsem na ní projížděl Sum 41. A tak jsem se hned dal do poslouchání. Písnička "Oh, Ellin" se nachází na albu Foot in Mouth Disease z roku 2003 a je mou oblíbenou. Snad se bude líbit. Přeji příjemný poslech.

Tento příspěvek pro vás připravil Jirka :-)


Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, co k "E" poslat. Everly Brothers, Eagles, Extreme? Nakonec jsem se rozhodla pro islandskou zpěvačku Emilianu Torrini a skladbu, kterou se nejvíc proslavila - Gollum's Song z trilogie Pán Prstenů. Vyšla na soundtracku k druhému dílu, nazvanému Pán Prstenů: Dvě věže v roce 2002.
Robka


Zadání na příště:


Jak už jste si všimli v úvodu článku, dnes je tady první změna. Dáme si malou vsuvku v podobě číselné výzvy, do jejíhož prvního dílu mi můžete posílat své libovolné tipy na skladby s číslem v názvu, či interprety a skupiny s číslem v názvu. Samozřejmě lze použít i řadové číslice, jako je první, druhý... zkrátka čísla v jakékoliv podobě.
Kolik číselných výzev se nakonec v Hudební abecedě objeví, záleží na vašem zájmu - a pokaždé to bude nepravidelně mezi abecedními tématy. Budu se těšit na vaše tipy!

Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoliv připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud Bloud. Well Bloud | E-mail | Web | 12. února 2015 v 9:22 | Reagovat

To je super, kolik lidí se zapojuje :) Já vždycky tak pečlivě vybírám co pošlu, až prošvihnu uzávěrku :))

2 Melanie Melanie | Web | 12. února 2015 v 9:45 | Reagovat

[1]: To já taky :D Případně si na to vzpomenu ve středu večer. A to je už po uzávěrce. :D

3 Enitas Enitas | Web | 12. února 2015 v 10:59 | Reagovat

Musím hlasovat hned pro první skladbu, fakt dobrý :))

4 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 12. února 2015 v 11:40 | Reagovat

Dnes jsou tu ELO hned třikrát :-) Bezva:-) Ale nejvíc se mi líbili "Depešáci" :-)

5 Janinka Janinka | E-mail | Web | 12. února 2015 v 17:13 | Reagovat

Páni, samý pecky, super výběr!

Bod pro Depešáky :D.

6 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 12. února 2015 v 17:36 | Reagovat

Těší mě, že tu vidím Evanescence a Depeche Mode :3 Tyhle songy jsou tak nostalgické, že vždycky, když je poslouchám, nedokážu dělat nic jiného, než koukat do blba, poslouchat a nevnímat okolí. :)

7 dashenecka89 dashenecka89 | Web | 12. února 2015 v 18:25 | Reagovat

Při psaní příspěvku k E jsem si říkala, kdy se tu objeví i čísla a hele ... super nápad :)

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 12. února 2015 v 19:33 | Reagovat

Ha! zaELOlilo se!

9 K. K. | E-mail | Web | 12. února 2015 v 20:13 | Reagovat

[7]: Taky jsem o tom přemýšlela :)

10 Miloš Miloš | Web | 12. února 2015 v 20:20 | Reagovat

Líbí se mně víc písní - první od ELO, Evanescence, Emigrate, Gob, Emiliana Torrini. U Matušky mě zaujalo, že Eldorádo našel na Pálavě s vyhlídkou na Novomlýnské nádrže, Hana Ulrychová má skvělý hlas, ale nejraději ji mám v beatovém zaměření.
Skladba Depeche Mode je také pěkná, ale pořád tam člověk čeká, kdy přijde nějaký refrén, který to ještě pozvedne, a nic nepřichází. Ve smyslu gradace písně mě nejvíce oslovuje Ticket To The Moon a pro ten hlasuji.

11 Robka Robka | E-mail | Web | 12. února 2015 v 20:23 | Reagovat

[1]: To je škoda, na tvůj příspěvek bych byla zvědavá.:-)

[7]: [9]: Zapomněla jsem do článku napsat, že nápad vzešel od Kikabu, která mi někdy v lednu napsala, že by nemuselo být špatné udělat kolo k "Hudebním číslům". Jsem ráda, že vás to zaujalo a jsem hlavně zvědavá, kolik a co se sejde.:-)

12 Miloš Miloš | Web | 12. února 2015 v 22:05 | Reagovat

[11]: Čísla se mně líbí, zkusím je brát popořadě, na jedničku už tip mám, a když to bude pokračovat, věděl bych i, co zvolit k 2525 :)

13 ANNihilation ANNihilation | Web | 12. února 2015 v 22:38 | Reagovat

Nééé, prošvihla jsem to. .D Nějak teď nic nestíhám, psát ani číst, natož posílat. Budu se muset napravit. Ještěže Elle byla tak pohotová (a podle komentáře i pěkně nadržená :D) a toho Eddieho tam zakomponovala, alespoň bylo hlasování jasné. :) A ráda vidím, že sem někdo poslal Evanescence, jen mě překvapilo, že to není král Elvis!
Budu se muset napravit a na Véčku něco natuty pošlu. A možná i dřív. (Jenom jestli zase nekecám)

14 Tea Tea | E-mail | Web | 13. února 2015 v 0:21 | Reagovat

Já bohužel z prvních písniček měla mrzutý pocit, protože to jsou songy staršího typu, které neznám, ale první, která mi hned byla povědomá, a které jsem dnes dala můj hlas byla I Saved the world today od  Eurythmics, hned jsem uvažovala odkud ji sakra znám, jestli z nějakého filmu, nevím, ale potěšilo mě, že ji slyším :) Dále tak Depeche Mode a Evanescence jsou klasika, kdo by je neznal.
She z Notting Hillu neznám, ani film jsem neviděla, ale na poslech hezká, moc smutná, ale toho herce mám ráda, takže jsem se na videoklip z filmu podívala :D
Neon Trees - Everybody Talks znám z rádia, už jsem ji taky párkrát slyšela, ale mezi oblíbené moc nepatří.
Zbytek pro mě bohužel opravdu neznámé..

15 Regi Regi | E-mail | Web | 13. února 2015 v 6:50 | Reagovat

Já věděla, že Eržiku nejspíš nikdo znát nebude... Takže příště zase přidám něco z podobných neznámých soudků :-)

[10]: Vlastně alespoň někdo! Jo, Hanka zní skvěle i v beatovém zaměření.

16 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 13. února 2015 v 18:59 | Reagovat

Tak třeba takovýho Ezru jsem objevila teď někdy a musím říct, že má pro mě takovej přitažlivej hlas. :)
A když jsem tu viděla Enyu, skoro jsem se osypala. :D Vyhýbám se jejímu poslechu zuby nehty. :D
Jinak příspěvky veskrze znám, včetně ELO, nicméně Ticket to the Moon mě mile překvapila, zas až tak ELO asi neznám. :)) Takže můj hlas končí zde. :)
A překvapuje mě, že ty Eagles tu nejsou, sama jsem nad nimi přemýšlela (i nad Extreme), ale říkala jsem si, že to tu určo bude..

[13]: Někdy jsi drzá. :D

17 Weiler Weiler | Web | 13. února 2015 v 20:14 | Reagovat

Docela mě rozlámalo, jak Tea ve svém komentáři mluví o úžasném hlasu Ellie Goulding, zatimco v odkazu zpívá chipmunk :D Bod za pobavení.

18 Tea Tea | E-mail | Web | 14. února 2015 v 0:54 | Reagovat

[17]: Já se moc omlouvám, ale nejdou mi pouštět žádná videa z Youtube, mám zastaralý pomalý pc, takže jsem to nepouštěla, jen klikla na odkaz a poslala na meil, netušila jsem toto zjištění trapné :D

19 Heaven Heaven | E-mail | Web | 14. února 2015 v 18:31 | Reagovat

Enjoy the silence je také písnička mého dětství a řadím ji k mým nejoblíbenějším :)

20 Robka Robka | E-mail | Web | 14. února 2015 v 18:43 | Reagovat

[18]: Já si to taky nepouštěla (tahle hudba jde mimo mně), takže příště doporučuji si pořádně zkontrolovat, než něco pošleš.:-) Odkaz samozřejmě opravím.

21 Tea Tea | E-mail | Web | 15. února 2015 v 7:15 | Reagovat

[20]: Určitě, budu si od teď na to dávat pozor a děkuji Robko, jinak můžu se zeptat, jak to děláš, že ti dole jdou ty písmenka hezky vidět? :O Já už opravdu několikrát je dávala do menu, ale pokaždé se mi pak ztratí a objeví jen prázdný čtvereček, už mě to štve :( Děkuji za případnou radu :)

22 Miloš Miloš | Web | 15. února 2015 v 10:53 | Reagovat

[21]: Nejdřív je musíš načíst do galerie uvnitř blogu a pak přenést do dolního boxu (nebo menu) přes ikonu, mající podobu zeleného stromku.

23 Tea Tea | E-mail | Web | 15. února 2015 v 14:41 | Reagovat

[22]: Zkusím to, děkuji :)

24 yellow yellow | 15. února 2015 v 18:51 | Reagovat

Tentokrát mě ve výběru zaujal docela velký počet písniček a vybrat jednu nebylo vůbec jednoduché. Nakonec jsem se rozhodla pro Eurythmics, protože mi jejich písnička připomněla jedno pro mě krásné období.

25 Karryanna Karryanna | E-mail | Web | 15. února 2015 v 20:47 | Reagovat

Páni, asi se vrátím k tomu, co jsem provedla u Č, kdy jsem si po každé písničce, pokud mě aspoň trochu zaujala, psala poznámky. Než se člověk doposlouchá na konec, pomalu zapomene začátek O:)

Enyu mám dlouhodobě ráda. U Eminema mě hlavně překvapilo, že jsem to doposlouchala až do konce O:) I Saved the World Today je příjemně líbivé, Enjoy the Silence zas klasika (nevěřila jsem tomu, s názvem tu písničku spojenou nemám, ovšem po poslechnutí ano, znám ji už dlouho). Hanu Ulrychovou znám málo, ovšem Eržika mě zaujala velmi. Co Love Me Like You Do se týče, spojitost s 50 odstíny mě spíš vyděsila, nicméně písnička se mi též zalíbila.

A Emiliana Torrini... Gollum's song znělo moc pěkně (filmového Pána prstenů si nepamatuji, takže to pro mě byl nový objev). Jméno zpěvačky mi nějak nepřišlo dostatečně islandské, rychlá konzultace s tetičkou Wiki vše osvětlila. Pouštěla jsem si pak i její další písničky a zjistila, že to ona zpívá věci, které už mě někdy někde zaujaly. Páni.

Nakonec jsem hodně, hodně váhala mezi Emilianou Torrini a Hanou Ulrychovou, ovšem malinko s filosofií hlasuju pro písničku, ne pro interpreta vítězí Hana Ulrychová s Eržikou.

[10]: Přemýšlím, jestli ta Pálava je dobře/špatně, nebo jen konstatování :) (A přiznávám, že místo jsem z fotek nepoznala.)

[11]: To bych měla Kikabu poděkovat. Z číselného dílu mám obrovskou radost; doufala jsem, že něco takového se objeví.

[12]: Taky bych věděla, co k 2525 :D Že bych tu nebyla jediná, kdo tu písničku zná?

[Chm. Ještě jednu nevýhodu velký zájem má. Člověk pak píše komentáře dlouhé jak týden před výplatou. Pardon O:)]

26 Weiler Weiler | Web | 17. února 2015 v 20:47 | Reagovat

[18]: Není, za co se omlouvat. Tady mě to okamžitě praštilo do uší, tak jsem si (už kvůli tobě, abych mohl objektivně hlasovat :D) to pustil v normální verzi. Ale třeba by jednou přišly písničky, kde bych to nepoznal :D

27 Tea Tea | E-mail | Web | 18. února 2015 v 0:22 | Reagovat

[26]: Jasně :)

28 Miloš Miloš | Web | 18. února 2015 v 10:34 | Reagovat

[25]: S Pálavou je to dobře, krásný kraj, který mám rád. A ani se nedivím jeho výběru jako Eldoráda. Jen to zlato mu chybí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama