Robert Plant v Brně 2015 (recenze)

25. července 2015 v 17:47 | Robka |  Reportáže z koncertů
Téměř na den přesně rok od koncertu na festivalu Colours of Ostrava jsme se opět dočkali - Robert Plant s kapelou přijel do brněnského Ronda, aby potěšil fanoušky pořádnou porcí (nejen) zeppelinovské muziky. Hala, narvaná až po strop, mu za to nadšeně aplaudovala a vytvořila skutečně nezapomenutelnou atmosféru nejlepšího Plantova vystoupení u nás.

Budiž útěchou, že jsme se Plantem vyfotili alespoň před koncertem...
***

Naše čtyřčlenná parta vyjela do Brna už brzy ráno a po nezbytných formalitách kolem ubytování se vypravila rovnou k Rondu. Bylo krátce po půl třetí, když jsme zaujali strategické pozice před vstupem a rozhodli se, že si první řadu prostě vystojíme - ať se děje cokoliv. Čekání ubíhalo rychle a celkem příjemně v družném rozhovoru s přibývajícími fanoušky, a po šesté hodině, kdy se začínalo pouštět dovnitř, už se za námi vytvořila docela slušná fronta. Nepříjemná situace nastala až během vpouštění, které sekuriťáci zbytečně zdržovali, a pro mě největší facka přišla ve chvíli, kdy mně po řádném "odpípnutí" lístku odmítli dát na ruku náramek s tím, že můj e-ticket není vstupenka a pro vysvětlení si mám zajít na informace. Nechápu, proč na tuhle práci najímají idioty s IQ šumící trávy, kteří nepochopí, že s neplatným lístkem bych se do haly nedostala. A kteří v dnešní době nikdy neviděli vstupenku vytištěnou z internetu - připadalo mi ale, že jim jen dělalo radost lidi po tom několikahodinovém čekání trochu zdeptat. Nakonec mi prudič milostivě dal pásek a já mohla vejít - ovšem kdybych neměla svou skupinku, už bych se do první řady nedostala. Naštěstí se pouštělo na obou stranách a přátelé to vzali z té druhé, takže už mi drželi místo.


Jako mínus bych tedy hodnotila práci pořadatele, který evidentně nezvládl organizaci a jehož hlavním záměrem bylo na celé akci vytřískat co nejvíc. Jak jsem se pak dozvěděla, prodaných lístků bylo víc než skutečných míst - což ale na druhou stranu svědčí o mimořádném zájmu o Roberta Planta, jehož koncerty u nás přitahují v posledních letech víc a víc fanoušků. S tím by bylo dobré do budoucna počítat.


Nicméně můj sen se splnil a z místa v první řadě uprostřed už jsem netrpělivě vyčkávala začátek akce. Celý večer zahájila tříčlenná kapela Please the Trees, jejichž vystoupení bylo velmi nervózní a rozpačité. Hudebníci svůj půlhodinový set pojali jako exhibici a i když nebyli hlavními aktéry večera, chovali se jako rockové hvězdy. Podle mého to nebyla zrovna nejšťastnější póza k naladění fanoušků před hlavním koncertem. Vlažné a zdvořilé tleskání publika zřejmě vyprovokovalo agresivitu zpěváka a kytaristy, který kolem sebe nejprve plival (myslela jsem, že z něj tak stříká pot, ale byly to opravdu plivance), a pak mrskl téměř plnou lahví vody přímo do kotle. Korunu tomu ovšem nasadil ve chvíli, kdy po zběsilém a nerytmickém třískání do velkého bubnu hodil paličky mezi lidi s takovou razancí, že to spíš vypadalo, jako by jimi chtěl někoho přizabít. Čekala jsem, že pánové alespoň něco řeknou - slušelo by se třeba poděkovat za možnost být Plantovou předkapelou, nebo popřát fanouškům hezký večer - ale nic z toho se nekonalo. Za této situace bylo celkem zbytečné, aby na koncertě vůbec předskokani hráli - navíc byli přezvučení a hudba splývala v jednolitou masu. Asi by dopadli lépe, kdyby dělali support nějaké divočejší kapele, kde by byla jiná sorta fanoušků.


↓ Recenze koncertu Roberta Planta (100%) ↓Kdo navštívil více sólových koncertů Roberta Planta v České republice, ten asi ví, že pokaždé může čekat nějaké překvapení. Letos jede turné k loňskému albu Lullaby and... The Ceasseles Roar, ale do koncertního setlistu kromě skladeb z novinky zařazuje také písně z nepřeberného archivu Led Zeppelin i řadu coverů svých oblíbenců. Obklopen skvělými muzikanty (Justin Adams - kytara, Skin Tyson - rytmická kytara, John Baggott - klávesy, Dave Smith - bicí, Billy Fuller - baskytara a Juldeh Camara - jednostrunné housle ritti) dokáže vyhmátnout kousky, které se k současnému stylu hry kapely hodí a improvizačně je propojovat se současným materiálem.


Hned na úvod v Rondu Plant vyrukoval se skladbou Trampled Under Foot z alba Physical Graffiti, což bylo možná pro mnohé překvapující, protože na žádném z dosavadních tuzemských koncertů tato píseň nezazněla. Publikem byla vřele přijata a vlastně tak trochu předesílala nádech celého večera - odehrával se převážně v rockovém duchu a zejména choutky fanoušků chtivých Led Zeppelin byly zcela uspokojeny. A určitě mnohým z nich už hned zkraje došlo, že Robert Plant se nepotřebuje vracet ke svým starým parťákům, protože jeho nová kapela je excelentní a společně jim to šlape výtečně.

Do současnosti jsme se dostali s následující Turn it Up, což je temná bluesová záležitost v moderním hávu, ale vzápětí kapela vypálila Black Dog, při níž publikum poprvé dostalo šanci ukázat sílu svých hlasivek. Velký úspěch slavila mezihra, ve které na housličky zahrál a zazpíval Juldeh Camara, a lidé se postupně dostávali do varu. Atmosféra koncertu se postupně stávala čím dál vřelejší a fanoušci v hale se semkli jako jedna velká rodina. I na Robertovi bylo vidět, že je příznivými reakcemi potěšen a koncert si užíval s námi. Také to byla první skladba, kdy jsme zdvihli plachtu s nápisem "Ostrava loves Robert", kterou jsme vyrobily s kamarádkou den předem u nás doma.


Následující Rainbow (opět z Lullaby and... The Ceasseles Roar) roztleskávala halu a i když fanoušci většinu koncertu působili staticky a užívali si ho v poklidu, jásot v mezihrách a mezi skladbami byl neutuchající. Další písní byl opět zeppelinovský nářez a opět se jednalo o skladbu z Physical Graffiti - Wanton song. Stejně jako Trampled Under Foot tuto skladbu kapela pojala v téměř originálním podání a zněla jako za starých časů Led Zeppelin a to včetně nestárnoucího a dechberoucího vokálu hlavního protagonisty.


Poctou bluesmanům byl cover Spoonful z pera Willieho Dixona. Willie Dixon býval svého času oblíbeným autorem Led Zeppelin a asi každý ví, že neuvedení jeho jména na jejich prvních nahrávkách zapřičinilo pozdější soudní tahanice, z nichž samozřejmě Dixon vyšel jako vítěz. Tuto skladbu hrál Robert Plant také loni na Colours of Ostrava a kdyby mi někdo řekl, ať porovnám oba tyto koncerty, tak mu odpovím - je to nemožná věc. Na Colours bylo samozřejmě větší pódium, hezčí dekorace a obří publikum, ale na samostatném koncertě jde o intimnější zážitek, bližší kontakt a především fakt, že v publiku jsou pouze lidé, kteří Planta zbožňují.


Pro mě asi největší překvapení a nejdojemnější moment přinesl Rain Song (z alba Houses of the Holy), během nějž mi doslova vyhrkly slzy do očí. S klavírním úvodem Johna Baggotta a akustickým doprovodem vynikajícího Skina Tysona se skladba pomalu rozvíjela do své křehké krásy a konečná dohra působila jako lehký osvěžující deštík v horkém letním dni. Na tom, že tato skladba patřila k jednomu z vrcholů večera, jsme se po koncertě shodli i s dalšími fanoušky.

A přišla chvíle pro improvizace - skladba No Place to Go, která se zhruba v polovině přehoupla do působivé Dazed and Confused, patřila k dalším překvapivým a vrcholným momentům večera. Robert Plant ji ukončoval zvoláním "Can You Feel It?" a opravdu jsme to cítili. Bylo to magické! Následující Little Maggie, přepracovaný tradicionál nahraný poprvé ve čtyřicátých letech bratry Stanleyovými, byl uveden představením celé kapely. Večírek už byl rozjetý a mezi pódiem a publikem to fungovalo na sto procent.

Lemon Song navodila bluesovou atmosféru a ve Fixin' To Die dostal příležitost Justin Adams, který předvedl energické sólo, během nějž si s kytarou doslova pohrával. A co následovalo? Ze začátku to vypadalo, že se bude hrát You Shook Me, ale po krátkém úvodu se rozjela fanoušky milovaná Whole Lotta Love. Zároveň to byla také předzvěst blížícího se konce, ale my to odmítali brát na vědomí a kapela se vrátila na přídavky. Zazněl Satan You Kingdom Must Come Down, tradicionál přearanžovaný na předposledním Plantově albu Band of Joy, do nějž byl šikovně zakomponovaný text z In My Time of Dying (původem od Blind Willie Johnsona). Tento závěrečný hold starým bluesmanům korunoval našlapaný Rock&Roll. Úžasně temperamentní zakončení večera!Po koncertě se nám ještě nechtělo jít na pokoj a já navíc měla domluvené setkání s jedním známým z internetu. Po chvíli hledání nějakého podniku, který by měl po jedenácté večer otevřeno, jsme zakotvili ve Sport baru u nádraží, kde jsme si dali pivko a probrali zážitky z koncertu. Zůstali jsme tam hodně dlouho přes půlnoc a i když nás známí už opustili, nebyli jsme tam sami. Prožité koncerty neuvěřitelně sbližují lidi všech věkových kategorií, a tak jsme si ve společnosti dvou Brňáků a starších manželů z Karlových Varů (Dášeňka a Děkan) prodloužili pokoncertní euforii. S Robertem Plantem jsem se sice nesetkala, ale doufám, že splní slib, který nám dal a brzy se k nám zase vrátí. Viděla jsem ho ze tří metrů a už to samo o sobě byl velký zážitek!!!
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Pokud se ti článek líbil, klikni:-)

tady

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 25. července 2015 v 17:52 | Reagovat

tak toto ti hrozne závidím <3 ja som ani netušila, že niečo také bolo, aj ked je pravda, že by so m sa aj tak nemohla do brna dostaviť...ach vy česi máte také šťastie na tie koncery, Robert, pred 2 či 3 rokmi Paul McCartney... a na slovensko sa zabúda :D verím že to bol uasny zažitoK! :))

2 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 25. července 2015 v 18:27 | Reagovat

Skvěle strávené prázdniny, to by se mě také líbilo. :)

3 Robka Robka | Web | 25. července 2015 v 18:31 | Reagovat

[1]: Tak to je škoda, ale i tak ze Slovenska to k nám není zas tak daleko.:-) Škoda, žes nemohla jet, bylo to bezvadné.

[2]: Neznám lepší způsob trávení dovolené:D

4 Alexandra Alexandra | Web | 25. července 2015 v 20:40 | Reagovat

Ahoj Robko, díky za skvělou recenzi, už dva dny ji tady vyčkávám :-D :-). KOncert byl fantastický, moc jsem si ho užila. Kapela hrála výtečně. Musím říct, že se mi hodně líbily ty jednostrunné housle a vůbec aranžmá všech singlů. Jak se sám Robert Plant vyjádřil proč odmítá reunion Zeppelínů, že nechce být žádný jukebox - tak po tomto koncertě mu musím dát jen za pravdu a doufat, že reunion se konat nebude a on sám bude i nadále pracovat na tak skvělé hudbě, jakou jsme slyšela na koncertě! Na závěr musím napsat, že jsem měla přání, aby zahrála Rainbow, čehož jsem se i dočkala a moc jsme si to užila!

5 Alexandra Alexandra | Web | 25. července 2015 v 20:42 | Reagovat

opravy: jsme slyšeli;  zahráli Rainbow

6 sabča sabča | Web | 25. července 2015 v 20:46 | Reagovat

to musel být ale zážitek!

7 Robka Robka | Web | 25. července 2015 v 21:26 | Reagovat

[4]: My jsme zůstávali do včerejška v Brně, takže na psaní jsem měla čas až dnes.:-) Škoda, že jsme se tam nepotkaly, ani nevím, kde jste stáli nebo seděli. Ale jsem ráda, že sis to tak užila! Já jsem ještě dneska tak zaplavená adrenalinem, že možná budu mít problém usnout.:D

[6]: To byl!

8 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | 26. července 2015 v 9:59 | Reagovat

Ach, krása. Muselo to být pěkné. Tiše závidím, ale já Planta tenhle rok měním za Patti Smith v Drážďanech, protože v Praze je vyprodaná.

9 xxx xxx | Web | 26. července 2015 v 10:25 | Reagovat

Mne sa teda zatiaľ ešte nestalo že by mi nevzali listok, taktiež si to vytlačím a všetko v poriadku :) hlavne že ta nakoniec pustili :)
Musel to byť skvelí zážitok :)

10 Robka Robka | Web | 26. července 2015 v 10:34 | Reagovat

[8]: Bylo to moc pěkné. A Planta bych osobně nevyměnila za nikoho.:-)

[9]: Byli to prostě blbci a chtěli si na někom smlsnout. Naštěstí to dobře dopadlo, protože jinak by mě to asi porazilo.

11 Meduňka Meduňka | Web | 26. července 2015 v 12:35 | Reagovat

Jakmile jsem před časem zaregistrovala tyhlety billboardy všude po Brně, napadlo mě- Robka tam určitě bude :) Musel to být nádhernej zážitek. A reportáž z koncertu máš super.

12 Robka Robka | Web | 26. července 2015 v 15:31 | Reagovat

[11]: Brno je sympatické město. Teď od koncertu ho mám ráda ještě víc.:-)

13 Miloš Miloš | Web | 27. července 2015 v 23:55 | Reagovat

Ty o Plantovi umíš tak strhujícím způsobem psát, že se to krásně čte i bez hudby.
Jako brněnský patriot jsem také rád, že právě v Brně se ti koncert líbil nejvíc.

Mrzí mě, že jsem na koncert  nemohl jít, protože už dlouho dopředu jsme měli zaplacený zájezd do zahraničí.
Pokud R. P. splní slib a ještě do ČR přijede, snad to vyjde příště.

Spoonful Willieho Dixona neznám (a zatím jsem ji nehledal), ale vím, že skladbu stejného jména měla na dvojalbu Wheels of Fire skupina Cream. To si pamatuji proto, že měla snad 17 minut a Eric Clapton v ní exceloval dlouhými sóly.

14 Robka Robka | Web | 28. července 2015 v 21:10 | Reagovat

[13]: Ale tam je i hudba, v článku jsou tři odkazy na skladby přímo z koncertu.
A koncert v Brně jsem si asi nejvíc užila se vším všudy. Bylo to bezvadné a doufám, že si to brzy zopakuji. :-)
Willie Dixon -Spoonful je zde: https://www.youtube.com/watch?v=6jW5kUZk0WQ
Samozřejmě je daleko kratší než tebou zmíněná verze od Cream.

15 Miloš Miloš | Web | 29. července 2015 v 16:29 | Reagovat

[14]: Při puštění tvého odkazu na Dixona je hned vedle živá verze Cream https://www.youtube.com/watch?v=hH_YhoULx4A a ta má dokonce 22 minut. Je to opravdu stejná skladba, okořeněná Claptonovými sóly.

16 Alexandra Alexandra | Web | 30. července 2015 v 23:53 | Reagovat

Robko, ten plakát co je vidět na videu s Whole Lotta Love vepředu- tak to jste Vy? :-D :-)

17 Robka Robka | Web | 31. července 2015 v 0:05 | Reagovat

[16]: To nejsme my. Měly jsme plachtu a zvedaly (s kamarádkou) jsme ji na konci písniček. A stáli jsme v první řadě uprostřed a ve WLL je to trochu zboku.
Když přišel Robert Plant na pódium na začátku koncertu, tak si hned přečetl, co jsme mu napsaly.:-) Doufám, že mu to udělalo radost a že si taky vzpomněl na své dva koncerty v Ostravě.:-)

18 Šárka Šárka | Web | 2. srpna 2015 v 17:50 | Reagovat

To musel být zážitek, páni! :) Pokolikáté už ho vidíš naživo? Potřetí nejméně, což?
Ještěže nepříjemnosti se securiťákem měly dobrý konec, stejně jako samotné vystoupení, které dle Tvého 100% hodnocení  vyvážilo skoro až "neuvěřitelný výkon" předkapely. Tak snad to nebylo naposled! :)

19 Robka Robka | Web | 2. srpna 2015 v 18:01 | Reagovat

[18]: Už popáté, z toho jednou v Polsku.:-) A doufám, že to teď nebylo naposledy, slíbil, že přijede "velmi brzo", tak jsem zvědavá.

20 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 3. srpna 2015 v 7:21 | Reagovat

O koncertě jsem samozřejmě slyšela a viděla spoustu plakátů s Plantem. Po prečtení tvého bezva článku mám pocit, že jsem tam byla taky. Ten pocit, že publikum pulzuje podle hudby znám a moc se mi líbí. Tvá radost z krásného zážitku se přenesla i na mě, usmívám se jako jojo 🌞

21 Robka Robka | Web | 3. srpna 2015 v 22:16 | Reagovat

[20]: To jsem ráda, že se trochu mého nadšení přenáší i na čtenáře.:-) Já si vždycky po jeho koncertě připadám jak baterka, kterou vyndali z velké nabíječky.:-) A teď doufám, že mě tu někdo nenařkne z dvojsmyslu.:D

22 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 16. srpna 2015 v 8:38 | Reagovat

Jakmile jsem zahlédla reklamu v Brně na koncert, hned jsem si pomyslela, že tam budeš :-)
Já bohužel nebyla, ale teď mi připadá, že trošku jo.

23 Robka Robka | Web | 16. srpna 2015 v 9:17 | Reagovat

[22]: Ahoj Karlo, díky za komentář. Už jsem tě dlouho v blogových vodách nepotkala, jsem ráda, že sis přišla přečíst zrovna tento článek.:-)

24 Satninka Satninka | E-mail | Web | 2. října 2015 v 16:57 | Reagovat

Píšu trošku se zpožděním, ale když jsem narazila na Tvůj blog, věděla jsem, že tu o brněnském koncertu určitě najdu článek.

Byli jsme tam s přítelem. Lístky jsme dostali zdarma z "protekce" a na koncert jsme se moc těšili. :D Měli jsme stát dole v kotli, ale naštěstí jsme si našli místečko na tribuně přímo naproti podiu. Předkapelu jsme vyloženě přetrpěli. Přítel má sám rockovou kapelu a tak se v tom trošku víc orientuje. A tohle se fakt nedalo. Jak píšeš, ani slovo neřekli, chystali se dlouho, jako by na ně všichni čekali. Hudba složená z pravidelného střídání akordů E a A... No hrůza.

Ale když pak přišel Robert, byla to pohádka! Perfektní energické vystoupení, prostě nádhera. Zapomněla jsem na rozedřené paty, které mě ten den trápily. Nevšímala jsem si opilců okolo mě a jen jsem si to uživala. "Cítila jsem to!"
Vážně perfektní koncert a kupodivu i zvuk byl fajn, což mě u Ronda překvapilo.

Super článek, ráda čtu písmenka od lidí, kteří jsou na stejné vlně. Už aby Robert zase přijel k nám do ČR. :-)

Satninka

25 Robka Robka | Web | 2. října 2015 v 20:28 | Reagovat

[24]: Ahoj, komentář od tebe (i když se zpožděním) mi udělal obrovskou radost! Hned jsem si musela přehrát Little Maggie z Brna, abych si připomněla tu krásnou atmosféru koncertu.:-)
K předkapele - teď jsem zrovna měla v ruce zářijový Rock&Pop a tam v jedné ze dvou recenzí na koncert Roberta Planta Please the Trees v podstatě pochválili. Moc to nechápu...
A píšeš, že jste dali přednost tribuně před kotlem - to je ale škoda, ne? I když vzhledem k tvým rozedřeným patám to asi bylo schůdnější a pohodlnější.:-) Jsem ráda, že se ti článek líbil a taky pevně doufám, že se Roberta brzy u nás zase dočkáme!

26 Satninka Satninka | E-mail | Web | 2. října 2015 v 21:01 | Reagovat

[25]: Marně pátrám v paměti, co by bylo možné na předkapele pochválit... :-D

Jinak co se týče našeho sezení na tribuně, často omdlívám a tak bych v kotli moc dlouho nevydržela. Bylo tam pěkně narváno, jak určitě víš. :-D
Hezky jsme seděli, opření jeden o druhého a vychutnávali jsme si to.
Za tribunu jsme byli rádi i z toho důvodu, že se k nám zvuk donesl v ideálním znění. (Že nám to neřvalo přímo do uší.) I když Robertův zvuk bude zřejmě ideální kdekoliv! :-)
Fakt, ten chlap mě úplně dostal. Nejepší zážitek léta.

27 Satninka Satninka | E-mail | Web | 2. října 2015 v 21:02 | Reagovat

[26]: A ještě se doplním, strašně se nám líbila jeho košile! :-D

28 Robka Robka | Web | 2. října 2015 v 21:16 | Reagovat

[26]: Tak to jo, chápu. Narváno bylo hodně, i když úplně vpředu to tak nevadilo. Zvuk - jak jsem někde četla - byl prý špatný, ale nepřipadalo mi to tak. Myslím, že ozvučení bylo dobré a ani vpředu jsem neměla pocit, že by to nějak výrazně haprovalo.
Jo a pro mě to taky byla nejlepší událost letošního léta. Jako každý z koncertů tohoto pána...
P.S. Ty košile má perfektní, loni na Colours měl taky takovou hezkou s vyšíváním.:-)

29 Ilahi Eruvië Ilahi Eruvië | E-mail | Web | 8. prosince 2015 v 11:48 | Reagovat

Já si říkala, jestli jsi byla na koncertě :-) Od narození dcerky jsem v Led Zeppelin a Robertu Plantovi našla zalíbení, tak si při jejich písních vždycky vzpomenu na Tvůj blog :-) Pěkná reportáž :-)

30 Robka Robka | Web | 8. prosince 2015 v 21:06 | Reagovat

[29]: Ahoj, tebe už jsem tu dlouho neviděla.:-) Ale pamatuji si tě ještě z tvého starého blogu.
Na koncertě jsem samozřejmě chybět nemohla, to je jasné.:-) A jsem ráda, že ses zařadila mezi posluchače Led Zep a Roberta Planta - pokud na tom mám nějakou malinkou zásluhu, o to víc mě to těší. Třeba v tom má prstíky i dceruška.:-)

31 Ilahi Eruvië Ilahi Eruvië | 8. prosince 2015 v 21:19 | Reagovat

[30]: To spíš rádio, kde je hrají a mateřská :) Jsem ráda, že nejsem nezapamatovatelná. Přítel chtěl na koncert moc, ale díky okolnostem jsme to nezvládali, tak snad někdy příště. Ale Tvůj blog je pro mě cenným zdrojem informací z této oblasti hudby :)

32 Scotttub Scotttub | E-mail | 5. května 2018 v 15:49 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

33 Jamiejjdiz Jamiejjdiz | E-mail | 28. ledna 2019 v 11:25 | Reagovat

_
_
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama