Hudební abeceda - pátá číselná výzva

29. října 2015 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Čísla jsou zpestřením naší Abecedy a tentokrát se můžete naposledy podívat, co všechno se k nim sešlo. Podle mého jde o jeden z nejlepších číselných výběrů a všem, kteří se zapojili, moc děkuji.

A jak dopadla anketa k písmenu x? Z dvaceti hlasů čtvrtinu získala skladba The Legend of Xanadu od Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich; pětinu pak V blbým věku od Xindla X.


Hned po přečtení výzvy mi bylo jasné, jakou píseň pošlu. Bála jsem se, že se už ve výzvě objevila, ale není tomu tak. Zatím byla k poslechu jen skladba se stejným názvem od kapely U2. Já přicházím s písní od Metallicy. Kapelu miluju, ale musím přiznat, že zrovna One mám o něco radši v podání finské Apocalypticy. Nedávno jsem tyto finské cellisty viděla hrát na živo. Byl to velice silný zážitek. Celou dobu jsem čekala, zda se ozve i srdcová One... a ozvala. Skoro na konci. Lepší přídavek jsem si ani nemohla přát! Doufám, že se skladba zalíbí i vám.Aerosmith je americká hardrocková skupina z Bostonu.
Klasika, prostě klasika.
TlusŤjoch - tlustjoch.blog.czRobbie patří mezi mé nejoblíbenější.


Skupina T4 vznikla v roce 2002, většinu jejich členů však tvoří legendy našeho rocku - zpěvák a klávesista Roman Dragoun předtím hrál ve skupinách Progres 2, Futurum a Stromboli, sólový kytarista Stanislav Kubeš tvrdil muziku ve skupině doprovázející Jiřího Schelingera, později hrál v SLS Leška Semelky a Mišíkově Etc .., baskytarista Vladimír Kulhánek rovněž hrál v Etc …, s Mišíkem se ale setkal dávno předtím ve Flamengu.

Dalo by se tedy říct, že jde o superskupinu, Dragoun a Kulhánek také jsou členy Supergroup.cz a Kubeš je zde "náhradníkem" za Michala Pavlíčka. Bohužel na YouTube je od T4 velmi málo a navíc často jde o skladby z éry Futura (Juliet, Skříň), které se mně více líbí v původním provedení, z jejich vlastního repertoáru není k nalezení má nejoblíbenější, Kubešův Šedý pán na text Marka Ebena, vybírám proto Dragounovy Oči.

Jinak T4 je jeden z důležitých hormonů, při jehož nedostatku v těle může dojít k postižení duševních schopností a v nepříznivém případě až ke kretenismu. Já si ho preventivně dopřávám hudbou T4 :)


Dnes posílám příspěvek od The Doors, které, myslím, netřeba představovat. Akorát ještě prozradím, že minulý rok, když jsem byla v Paříži, jsem se vypravila na hřbitov k hrobu Jima, což byl takový skoro až hřeb výletu, ať to zní divně jak chce. :)) Je ale škoda, že ten hrob je obehnán ploty, abychom se nemohli dostat přímo k němu..


Přemýšlel jsem, jestli jako můj první zdejší příspěvek vytáhnu něco nového a neokoukaného, nebo uvedu starší stálici. Nakonec vyhrála druhá varianta a to i přes to, že jsem se bál, že někdo už v minulých číselných výzvách tuhle písničku vybral - ale nevybral! Dvacet let stará a já ji mám spojenou s nástupem MTV (nejen) v našem obýváku. Kdykoliv se objevila na obrazovce, tak se otáčelo volume hodně doprava. Tímto bych se chtěl dodatečně omluvit sousedům za mého tatínka, který to měl tehdy všechno ve svých rukou :)


Vybrala jsem si písničku od Maroon 5, protože i tato zahraniční kapela patří z části mezi mé oblíbené, aby tady nebyly třeba skoro jenom rockové a tvrdší kousky i taková taneční muzika je při takovém hezkém slunečním dni fajn.


Skladba Skin mě zaujala svou energií, svým nábojem. Našla jsem jí úplně náhodou jako doporučení Youtube ve chvíli, kdy už jsem si myslela, že toto kolo vynechám, jelikož už mě žádná použitelná skladba nenapadla. Snad se vám bude líbit tak jako mě.
dashenecka89 - dashenecka89.blog.cz


Tato písnička vznikla v reakci na zastřelení guinejského imigranta Amadou Dialloa před jeho bytem v New York City. Policista zaměnil jeho peněženku za zbraň a jednačtyřicetkrát na něj vystřelil. Písnička byla poprvé hrána 4. června 2004 v Atlantě a následně v závěru turné i na deseti koncertech v Madison Square Garden, kde vzbuzovala obrovský zájem médií a vyvolávala nevoli mezi policisty, kteří ji vnímali jako protipolicejní a někteří z nich dokonce odmítali na koncertech pracovat. Springsteen zdůrazňuje, že píseň se nestaví proti policii, ale proti tragédiím. Od té doby se po podobných tragédií písnička objevovala v setlistech koncertů a Boss ji považuje za jednu ze svých nejlepších písní, takže se v loňském roce dočkala studiové verze, která se objevila na albu High Hopes.
yellow - bez bloguNa tuhle písničku mě navedl manžel. Já ji sice taky znám, ale on byl první...
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.czS tolika číselnejma výzvama k tomu muselo nakonec dojít. Je to tak, posílám snad až nechvalně známého 50 Centa - rappera, který je pro mnohé ikonou komerčního hip hopu a důkazem pro onen mýtus, že se texty tohoto žánru točí jen okolo peněz, zbraní a sexu. Málokdo už pak nahlédne za tuhle slupku, aby viděl Curtise jako nesmírně chytrého člověka, se skvělým smyslem pro humor, úspěšného podnikatele a především někoho, jehož gangsterská image není pouhou pózou, nýbrž přímým odrazem jeho začátků jako mladistvého dealera, co prodával drogy, aby se uživil po smrti své matky. V roce 2000 byl postřelen hned devíti ranami. Hudba byla pro 50 Centa jedinou možností, jak dostat sebe a svou babičku z nebezpečných chudinských čtvrtí New Yorku.

Vybral jsem písničku Many Men, protože je i přes 50 Centův klidný přednes velmi sugestivní, syrová a plná opravdových emocí a skoro až trademarkového "nonšalantního hněvu". Je to na tomhle tracku, kde se objevuje moje asi nejoblíbenější vypointování sloky všech dob. "Now it's clear that I'm here for a real reason. Cause he got hit like I got hit, but he ain't fucking breathing," rapuje Fifty a nemůže to už znít hrozivěji.Millencolin jsou švédskou skate punk rockovou kapelou. Jméno kapely je odvozeno právě z triku na skateboardu: melancholy. Písnička do mého výběru je zpívána ve švédštině, ale jinak zpívají anglicky. Snad se bude líbit. Přeji příjemný poslech...
Tento příspěvek pro vás připravil Jirka :)Dnes bych ráda spojila své dvě lásky a uvádím v poslední číselné výzvě živou verzi skladby kalifornské psychedelické party kolem Arthura Lee - skupiny Love (originál k poslechu zde). Pochází z jejich druhého alba s názvem Da Capo z roku 1966 a tentokrát se jí ujal Leeův obdivovatel a dlouholetý fanoušek Robert Plant. Love byla významnou skupinou šedesátých let a ovlivnila mnohé další, které přišly po ní - ale i své současníky. Arthur Lee kupříkladu zapřičinil nepřímo i úspěch kapely The Doors - to když přesvědčil Jacka Holzmana z vydavatelství Electra Records, aby s nimi podepsal smlouvu.

Starý dobrý song 7 and 7 is zahrál Plant už na Colours - dobře si ho pamatuji z onoho památného koncertu. Asi o rok později to rozbalil na festivalu Exit, jenž se konal v srbském městě Novi Sad. Polooficiální záznam z tohoto mimořádně zdařilého koncertu se dal svého času sehnat i u nás (prodával ho Popron, momentálně je DVD vyprodáno) a je na něm deset písní ( jak klasických zeppelinovek, tak i novinek).

Arthur Lee zemřel 3. srpna 2006 na akutní myeloidní leukémii ve věku 61. let. Na finanční podporu léčby této choroby byl 23. června roku 2006 uspořádán v Beacon Theather v New Yorku benefiční koncert, na němž se představil i Robert Plant. Ale peníze už nemohly pomoci - Lee skonal v memphiské nemocnici s manželkou Dianou po boku.
RobkaCelý díl přehrajete zdeZadání na příště:


Příští týden budeme poslouchat vaše příspěvky k písmenu Y - v případě, že je pošlete:-)


Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoliv připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Egoped Egoped | E-mail | Web | 29. října 2015 v 10:24 | Reagovat

Hmhm, pustil jsem si celý díl a v hlavě mi z něj zůstalo především "ku*va drát, padesát". Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale hlas tedy Visacímu zámku :)

2 Janinka Janinka | E-mail | Web | 29. října 2015 v 18:47 | Reagovat

Tentokrát se sešlo hodně libozvučných kousků!

3 Miloš Miloš | Web | 29. října 2015 v 20:43 | Reagovat

Jako obyčejně se mně nejvíc líbí tvrdší rockové skladby, např. od 3 Pill Morning nebo Millencolin, ale líbí se mně i ta, kterou vybrala yellow a  Egoped (je škoda, že se zapojil až téměř na konci), ale nakonec jsem hlasoval pro Planta. Starší písně v jeho repertoáru mám radši než novější.

4 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 29. října 2015 v 22:11 | Reagovat

Tak tohle je hodně dobrej díl a fakt dneska nevím, kam kliknout a zanechat tam hlas. Ale tak dobře, asi to přistane u Egopeda, protože si tuhle melodii pamatuju poměrně příjemně z dětství. .) Ale One od Apocalyptiky - boží, Aerostmith - super, a i když jsem si všimla, že s Teou mám docela odlišnej vkus, tak Maroon 5 pro mě dneska fakt skvělý! Potom 3 Pill Morning taky moc fajn, Visáči a Plant též. A Springsteen je tady strašně, strašně silnej.
Ach, prostě super poslech před spaním.

5 Van Vendy Van Vendy | Web | 29. října 2015 v 23:10 | Reagovat

To je pěkný výběr, mně se moc líbí Neneh Cherry, ale vybavila jsem si taky 99 balonků od Neny. Těch číselných písniček je určitě víc, Ročník 47 od Wabiho Daňka,Pátá osudová, Pátá od Vondráčkové,nebo skupina 4 Non Blondes :-)
A zase jsem to prošvihla. Asi jsem to už vzdala, prošvihávám kdeco. Naštěstí tady to pořád funguje tak, jak má a ostatní jsou odpovědnější a zapálenější než já.

6 Tea Tea | Web | 31. října 2015 v 1:18 | Reagovat

[4]: Oh, díky moc :) Tak mně se líbí jak pop-punkové kapely, tak rockovější i ty komerční, co se hrajou v rádií a tahle od Maroon 5 mě musela nakazit no :D

7 Šárka Šárka | Web | 2. listopadu 2015 v 19:47 | Reagovat

HA! Koukám, že přichází na řadu samá zajímavá témata (dobrá písmenka, symboly...) :) Visáči pobavili, E20 znám neznámo odkud..
Tentokrát hlasuju pro Doors, ale jen těsně před 7 and 7, protože tahle verze je naprosto skvělá A. Leemu ať je země lehká!

8 Robka Robka | Web | 2. listopadu 2015 v 22:20 | Reagovat

[3]: Já mám ráda v jeho repertoáru i starší i novější.:-)

[5]: Je to zázrak, že Abeceda funguje už téměř rok poté, co byl uzavřen blog AK. Doufám, že bude fungovat i do budoucna, i když bych mohla být v "lovení" přispěvatelů aktivnější (hledat hudební blogy, psát komentáře).

[7]: Doors jsou také mí oblíbení.:-)

9 Weiler Weiler | Web | 4. listopadu 2015 v 8:58 | Reagovat

Za mě určitě Visáči. A Egopedův příspěvek mi přivodil hrozný flashbacky. Nevim, jestli ji znám taky z MTV, nebo odjinud, každopádně je mi až strašidelně povědomá.

10 yellow yellow | 4. listopadu 2015 v 14:29 | Reagovat

Dnes se mi líbilo hodně písniček, ze kterých jsem nakonec hlasovala pro 7 Seconds.

11 Invisible H Invisible H | Web | 12. listopadu 2015 v 22:18 | Reagovat

Je pěkné, že se tu objevila píseň One ve verzi od Apocalypticy. Také jsem byla na jejich koncertě, takže musím souhlasit, že je to velice povedená verze. Je to až magické, co dokaží s violoncellama vytvořit. Můj hlas je jejich. ;)

12 AndryJossy AndryJossy | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 10:18 | Reagovat

<a href=https://nvzmk.ru/nashi-obekty/proizvodstvo-konstruktsiy-iz-metalla-i-montazh-gazoraspredelitelnogo-punkta-dlya-sbrosa-gaza-na-ks-1/>Производство конструкций из металла и монтаж газораспределительного пункта</a>

13 dferesw dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 13:33 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

14 Jamiejjdiz Jamiejjdiz | E-mail | 28. ledna 2019 v 11:40 | Reagovat

_
_
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/mpp45
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama