Ve znamení - koncert

11. února 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Dnes se naše pravidelná hudební rubrika točí kolem koncertních pódií - za chvíli si budete moci poslechnout třináct živých skladeb, které jsme společně vybírali. Ale ještě se podíváme, jak dopadla kytarová sóla v hlasování z minulého týdne. Sešlo se k nim devatenáct hlasů a prvenství si odnáší skladba Led Zeppelin Stairway To Heaven s šesti hlasy. Na druhém místě je stejná kapela s písní Since I've Been Loving You, která od vás dostala hlasy čtyři. Všem, kteří se zapojují a hlasují, moc děkuji a přeji krásný poslech "živého" dílu!

Líbí se mi videoklip promítaný na obrazovkách za kapelou. Myslím, že pomohl rozparádit už tak slušně rozjeté publikum. Atmosféra musela být špičková. Když byli Muse v Praze, měla jsem zrovna denní směnu. Navíc cena vstupenky byla tehdy pro mě příliš vysoká. O pár dnů později jsem si celý koncert mohla vychutnat i na YouTube. Koncem loňského roku dokonce i na ČT/D/ART. Není to to pravé ořechové, vím, ale lepší něco než nic.
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.cz


Možná jsem už otravná, když na blogu pořád podporuju kapely ze svého města... Tentokrát se s tím však nedá nic dělat, mám radši malé koncerty u nás ve městě, než obrovské akce za drahé vstupné. Dnes vám představím písničku od asi úplně nejoblíbenější kapely, která už bohužel pořádně nefunguje. Na koncertě, ze kterého video pochází, jsem byla a hodně jsem si ho užila.


Poslední dobou jsem Taylor docela přišla na chuť a zrovna tuhle verzi její písničky si často pouštím... A tak ji posílám do tohoto živého tématu. :)


Pro dnešek vybírám tuto, abych se taky furt neopakovala. :) Myslím, že se vzhledem k událostem hodí a že je živě zahrána a hlavně zazpívána velmi dobře!


Nightwish počúvam od roku 2000, trikrát som ich videla naživo (v roku 2003 a 2015 v Banskej Bystrici a v roku 2005 v Žiline) a ich hudbu jednoducho milujem. Ich živé vystúpenia sú podľa mňa vždy skvelé (teda aspoň s Tarjou a Floor, Anette má naživo isté medzery), a preto boli pre mňa jasnou voľbou. Vybrala som skladbu Ghost Love Score z koncertu End of an Era v Hartwall aréne v Helsinkách, čo bol aj posledný koncert kapely s Tarjou a je to jeden z mojich najobľúbenejších Nightwish koncertov. Skladba Ghost Love Score je už dlho moja veľmi obľúbená skladba a má pre mňa dosť osobný význam.
Yuki - nemá blog


Tuto píseň jsem si oblíbila už při prvním poslechu alba Terrapie. Píseň vyjadřuje zklamání z lásky k ženě. Já jako žena to asi plně nepochopím, ale o to mám větší chuť si píseň zpívat, ani nevím proč. Nikdy jsem nikomu neublížila, přesto mám niterný pocit, že je jakoby o mě. Asi sugesce nebo co, nevím ... Jedině Tamara prostě ...

A ještě něco: Kdo z Vás bude mít v létě čas - sledujte události Léta plného hvězd, ze kterého je právě výše zmíněný záznam, pořady stojí za to, snad nikde nezažijete více srandy než zde.
dashenecka89 - dashenecka89.blog.cz


Na živém provedení skladeb se mně líbí, když hudbu vizuálně dotváří. Nejvyššího mistrovství v tomto ohledu dosáhly rockové opery Pink Floyd, ale povedené je také provedení skladby Highway to Hell australské rockové skupiny AC/DC. V potemnělém sále skupinu není vidět, ozvou se elektrizující tóny kytary, na pódiu šlehají plameny a sloupy kouře a do toho z podzemí (z pekla) vyjede na povrch kytarista Angus Young s rohy na hlavě, jehož vzezření a pohyby samy o sobě dovedou fanoušky strhnout. A k tomu ta "highway" do nitra sálu.


Váhal jsem, jestli vůbec vybírat mezi živáky hip hopu, protože ze záznamu stojej celkem pravidelně za hovno. Samozřejmě se najdou i výjimky (např. Prago Union, který jezděj s živou kapelou), ale když se nad tím zamyslíte, co může rapper opravdu předvést na pódiu - dlouhý sloky sám neudejchá, takže jeho vokální projev stojí převážně za starou bačkoru a na nástroje nikdo nehraje, maximálně tam někde může DJ šudlat desky. Na druhou stranu, nikdo jinej by nikdy žádnej živák z rapovýho koncertu neposlal, takže to cejtim jako svou občanskou povinnost.

Posílám záznam z předávání cen BET, kde se podařilo Bustovi na remix své písničky dotáhnout překvapivé množství hostů, takže krom clickbaitového Eminema (který se v té době mimochodem nikde neobjevoval, protože bojoval s drogovou závislostí) si všimnete také will.i.ama, Mary J. Blige a Missy Elliott mimo jiné. Vystoupení natřískaný energií, kde publikum nadšeně řve s každou novou tváří, co přijde na stage.Skupina je ze Španělska a hraje power metal. Přijde mi zajímavé, že se kytarista a baskytarista ve zpěvu doplňují. Hlavně kvůli tomu jsem vybrala toto video.


Není to tak dlouho, co tu byla písnička od Teamu, tak jsem původně chtěla vybrat něco jiného. Ale když koncert, tak u mě je na prvním místě vždy Team. Ač už jsem na pár koncertech byla, té atmosféře na koncertech Teamu se z mého pohledu nikdy nic nevyrovnalo. No a bez Reklamy na ticho by to prostě nešlo.
yellow - bez blogu


Hit z nejvíc božího hudebního trháku Rock of ages. Hit me with your best shot se mi více líbila v podání Catherine Zeta-Jones, ale originál Pat Benatar se mí líbí taky. Vystoupení začne asi po minutě po zapnutí videa.


Tenhle živák je prostě úžasný :D Spolu s Placebo je na pódiu zpěvák z Pixies, kterým tento song patří. Rozhodně nejlepší verze této písničky. Má takovou pořádnou atmosféru, že jsme si s kámošem řekli, že na ni musíme udělat cover. A ten si můžete pustit zde (pozor, zpívám to já:-)
Přeji příjemný poslech...
Tento příspěvek pro vás připravil Jirka :-)


Jeden z mých dlouhodobě nejoblíbenějších "živáků" je How Many More Times (Led Zeppelin I) v jeho skvělém provedení v Royal Albert Hall v roce 1970. Je mi jasné, že z důvodu délky videa si ho asi málokdo poslechne celý, nicméně pokud se tak stane, doporučuji zejména střední část s improvizacemi.

Na tomto záznamu můžeme dobře pozorovat průběh koncertu kapely, která hrála opravdu velmi těsně spolu. Při improvizovaných částech bylo důležité, aby mezi všemi členy panovala souhra a také vzájemná pozornost k tomu, co právě který z nich dělá. Při takových koncertech působili Zeppelini, jako by vytvářeli hudbu na pódiu přímo před očima diváků a přitom si od nich brali zpět nadšení a vzrušení. Je to hodně patrné právě v této písni, v níž můžeme pozorovat proměnlivost nálad - aniž by kdokoliv z kapely vypadl z konceptu. Když to sleduji, tak posté žasnu a smekám pomyslný klobouk.
Robka


Celý díl přehrajete zdeZadání na příště:
Když jsme s Jirkou přemýšleli nad příštím tématem, shodli jsme se na ukolébavkách. Nemyslím tím teď, abyste posílali klasiku ve stylu "spi děťátko, spi", ale prostě písně, které vás uklidní, ukolébou a třeba při nich i usnete ( jen ne nudou:-)) Počasí je k tomu jako svořené - lehce depresivní a svádějící k posezení se sklenkou něčeho dobrého ( klidně i ostřejšího) - a k tomu patří i poslech hudby. Takže doufám, že nějakou ukolébavku pošlete a že nezaspíte termín.

Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoliv připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Grumpy Grumpy | Web | 11. února 2016 v 9:55 | Reagovat

Hlasovala jsem pro Nightwish - Ghost Love Score. Od staré sestavy to byla svého času (když jsem byla puberťačka a Nightwish byli téměř smysl mého života :-D) jedna z nejoblíbenějších skladeb a verze z End of an Era je prostě fenomenální.

2 Tea Tea | Web | 11. února 2016 v 11:55 | Reagovat

Jo ten záznam z koncertu Team je boží :) Z dnešního výběru je to pro mě nejblíž hudebně taky jsem pro něj hlasovala.

3 yellow yellow | 11. února 2016 v 14:02 | Reagovat

Živé verze až tolik nemusím, ale tentokrát se mi líbili AC/DC.

4 Miloš Miloš | Web | 11. února 2016 v 18:07 | Reagovat

Hlasoval jsem pro Team, skladba je v živém podání mnohem působivější než studiová nahrávka. Dunivé kytary i kytarová sóla a atmosféra koncertu byly příjemným překvapením.
Velmi se mi líbili i Muse, Placebo (cover Plevelu je také povedený, Jirka má pěkný hlas - kdyby měli vlastní repertoár, můžou prorazit) a Led Zeppelin (sóla Jimmyho Page mohla být příspěvkem minulého dílu).

5 Robka Robka | Web | 11. února 2016 v 21:10 | Reagovat

[4]: Sóla Jimmyho Page byly příspěvkem minulého dílu - Stairway to Heaven a Since I've Been Loving You, kterou jsi poslal ty:-) Mohla jsem do živého dílu poslat něco jiného, ale zrovna nedávno jsem si How Many More Times pouštěla a celou dobu se rozplývala, jak je to perfektní. Svého času jsem to na DVD sledovala obden.:-)
Jirka s kamarádem mají i vlastní repertoár, jen na coverech se chtějí trochu procvičit.:-) U nás doma v obýváku je zkušebna, kde se kluci schází a zrovna dnes se Jirkův nástrojový park rozrostl o další kombo Marshall a elektrickou kytaru.:-) Už má doma baskytaru, akustiku a teď i elektriku. Prý jim chybí bicí, ale to už se nám nevleze do bytu.:-)

6 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 12. února 2016 v 10:57 | Reagovat

Hlas jsem dala Palovi Haberovi, moc se mí líbilo, že se dokázal radovat jako malý kluk :-)

7 Janča Janča | Web | 12. února 2016 v 11:11 | Reagovat

Hlasovala jsem pro Reklamu na ticho. Líbila se mi reakce obecenstva :-)
Na druhém místě pro mě je Ghost Love Score. Hlavně kvůli hudbě, zpěv mě už tak nebavil.
Cover Plevelu je dobře zahraný i zazpívaný.

8 Jirka Jirka | Web | 12. února 2016 v 15:33 | Reagovat

Jsem rád, že se vám náš cover líbí :D Právě chystáme další cover naší oblíbhené a zároveň vzorové kapely Sum 41. Jinak sem ještě posílám skvělý živák Green Day z Readiung Festivalu 2013. https://www.youtube.com/watch?v=uPMDPiNG4TE

9 Miloš Miloš | Web | 13. února 2016 v 21:24 | Reagovat

[5]:Vím, ale Jimmy Page by mohl naplnit 15 dílů :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama