Březen 2016

Ve znamení - jméno

31. března 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Jmenný díl je zde! Podobně jako Ell-e jsem byla zvědava, v jakém poměru se sejdou mužská a ženská jména v poslaných písních a obě jsme se shodně snažily pozvednout momentálně utlačovanou mužskou menšinu.:-) Nakonec to pro muže skončilo velmi nevyrovaným skóre. O ženách se zkrátka asi zpívá víc.

Minule jsme se zabývali filmovými melodiemi, k nimž se sešlo čtyřiadvacet příspěvků a úplně stejný počet vašich hlasů v anketě. Nakonec zvítězil soundtrack z filmu Rekviem za sen se čtyřmi hlasy a na druhém místě skončila Tina Turner a GoldenEye, která od vás má hlasy tři. A teď už hezký poslech!

Ve znamení - filmové melodie

24. března 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Ahoj, ahoj! Setkáváme se tentokrát netradičně až po dvou týdnech a já vám dlužím vysvětlení, proč tomu tak je. Původně jsem chtěla minulý týden věnovat rekapitulaci vaší účasti i probraných témat, ale abych se přiznala, docela jsem to zaspala. Zato vy jste neusnuli a posílali skladby na téma filmu - a jelikož jste měli tentokrát možnost posílat rovnou dvě, sešla se nám pěkně bohatá směska melodií.

No a než se pustíme do tohoto dílu, podíváme se na hlasování k "slunečnímu" tématu. Celkem jste poslali devatenáct hlasů jedenácti skladbám a na celé čáře zabodovala Set the Controls for the Heart of the Sun od Pink Floyd s pěti hlasy. Druzí jsou Meybe ( I follow the Sun) a David Guetta (Lovers of the Sun) s třemi hlasy.The Long Road - Various artists

20. března 2016 v 13:17 | Robka |  Alba
Čtvrtého března 2016 vyšlo pod hlavičkou Britského červeného kříže minialbum s pěti skladbami, na němž známí umělci představují reálnou situaci uprchlíků a žadatelů o azyl. Na základě rozhovorů s lidmi nucenými opustit své domovy a hledat útočiště ve Velké Británii, vznikl charitativní záznam, který - pokud nic jiného - přispěje na dobrou věc. Potěšující je, že se mezi umělci objevilo i jméno Roberta Planta.
Už ne, prosím!

19. března 2016 v 19:43 | Robka |  Život ve verších a rýmech
Zkus to znovu, zkus to zas,
hlavně už to nepokaz.
Někdy jednou jen to stačí,
snaž se proto, prosím, radši.

Zkus se trefit na to místo
nezkoušej to nanečisto,
strach mi vládne, strach mě tíží,
když se ke mně náhle blížíš.

Vidím jenom bílou skvrnu
divže hrůzou neochrnu,
radši oči zavřu pevně
dělá se mi šoufl zjevně.

Nevyšlo to napoprvé,
ani kapka mojí krve,
jak ráda bych byla za ni
to netušíš zjevně ani.

Je to se mnou vždycky svízel,
úsměv ti už z tváře zmizel,
vím, co řekneš v příští chvíli -
Vy nemáte žádné žíly!

Ve znamení - slunce

10. března 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Ani sluneční téma nepomohlo přivolat skutečné teplo - předpovědi se zatím neplní, a tak se můžete zahřát snad jen při poslechu jedenácti skladeb dnešního výběru. No a ještě se podíváme na anketu z minulého týdne, v němž jste hlasovali pro nejoblíbenější "nakopávák". Celkem jste skladbám poslali šestnáct hlasů a nevíc (tři) získala hned první písnička výběru - Juodaan viinaa od skupiny Korpiklaani. A teď už hezký poslech dalšího dílu!


Paul Rees - Robert Plant

6. března 2016 v 16:08 | Robka |  Hudební
Za zhruba patnáct let u nás vyšel překlad řady knih o tvorbě skupiny Led Zeppelin. Příběh kapely, která prodala celosvětově více než třista milionů alb a patřila k těm nejvlivnějším, fascinuje fanoušky i po letech - kouzlo jejich hudby a určitá aura nedotknutelnosti, jež ji dodnes obestírá, stále udržuje pozornost. Přispívá k tomu i fakt, že se kapela nikdy znovu nezformovala; pokud nepočítáme několik (dnes už legendárních) vystoupení. Věčné dilema reunionu je tématem, které dodnes fanoušky zajímá - ať už z nostalgie, či proto, že kapelu nikdy živě neviděli. Poslední možnost měli v roce 2007 v londýnské O2 Aréně a právě zde se otevírá biografická kniha o Robertu Plantovi.

Ve znamení - nakopávák

3. března 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Zdravím po týdnu u naší pravidelné hudební rubriky, do níž jste tentokrát vybírali skladby s nábojem neboli "nakopáváky". V článku naleznete čtrnáct písniček, které vám pomáhají vstávat, překonat pracovní povinnosti nebo vám prostě dělají radost - a pokud se vám některá zalíbí, můžete jí v anketě dát svůj hlas. V minulém hlasování k tématu Nostalgie zvítězila Lonely Day od System of A Down s pěti hlasy z celkových devatenácti.