Ve znamení - baskytara

30. června 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Prázdninové radovánky klepou na dveře a před námi je poslední červnový výběr - tentokrát na téma baskytary. Příští týden věnujeme opět speciálu, v němž bude jako bonus k přehledu vaší účasti i nějaké to hádání, a potom budeme dále pokračovat ve společném hledání hudby Ve znamení.

Zajímá vás, jak dopadl minulý díl? Čtrnáct hlasů v anketě, z nichž čtyři patří skupině U2 a jejich skladbě Fez - Being Born a po třech hlasech získali Jason Mraz ( I'm Yours) a Submotion Orchestra (Always). Díky za hlasy i přízeň a přeji všem ty nejlepší letní (hudební) zážitky!

Do tohoto kola jsem vybrala jednu z čerstvého alba RHCP, kde mě Flea a jeho baskytara opravdu baví.


Tohle je pro mě velmi obtížné vybírání. Nemám až tak dobrý hudební sluch. Nejprve jsem si vyhledala top baskytaristy a pak si vybírala z jejich nej skladeb. Michael Balzary alias Flea malou chvilku bojoval s Paulem McCartneyem, ale vyhrál. Tahle skladba se mi prostě zalíbila a dostala pod kůži.
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.cz


K rozhodování, co pošlu do tohoto dílu, jsem si na pomoc otevřela seznam 100 top bass songů (k dispozici zde: https://hiddenunderheadphones.com/2014/03/10/the-100-greatest-bass-songs-of-all-time/ a s velkým politováním zjistila, že jsem si solidně vypálila rybník v předešlých dílech, protože bych dnes moc ráda poslala Bílýho králíčka (kterýho jsem již posílala) a nebo Seven Nation Army (zde jsem přesvědčena, že jsem už někdy poslala). Ale žebříček nabízí plno krásných a kvalitních kousků a já sahám po Lou Reedovi, protože Walk on the wild side zkrátka zbožňuju.


Cliff Burton je jednoznačne jeden z najlepších basgitaristov, aký kedy žili a Orion je jeho majstrovské dielo.
Yuki - nemá blog


Při slově baskytara jsem okamžitě věděl, ke komu si pro ni zajít. I když ve většině případů je trošku těžší si jí u RAtM všimnout, když ji pochopitelně zastiňuje Tom Morello - čistě však zvukem, nechci rozhodně posuzovat, kdo je z obou hráčů lepší kytarista. Without a Face jsem vybral čistě proto, že se v ní baskytara Tima Commerforda rozhodně neztrácí.


Rybičky se tady už párkrát objevily, ale mám je opravdu hodně ráda a když už je to poslední díl před prázdninami,
tato písnička se tu hodí maximálně. Baskytara Kuby Ryby je základ jejich boží hudby. Lééééto.


Geniální baskytarista Richard Bona 11. července přijede do Olomouce s vycházející albovou novinkou Heritage. Nové album jsem ještě neslyšela, proto sahám do osvědčených vod předchozího Bonafieldu, z nějž vybírám lahůdkovou instrumentální úpravu písně Jamese Taylora On the 4th of July.
Robka


Přepracované blues Killing Floor Howlin' Wolfa vyšlo na albu Led Zeppelin II a vyniká kromě výborného kytarového sóla Jimmyho Page a vášnivého zpěvu Roberta Planta také výraznou basovou linkou, která je dílem J. P. Jonese. I když má svá léta, je to skvělá věc!
Robka


Celý díl přehrajete zde

Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoliv připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 30. června 2016 v 9:41 | Reagovat

Hlasuji pro Metallicu, měl jsem v úmyslu poslat jiného baskytaristu této skupiny - Jasona Newsteda - https://www.youtube.com/watch?v=DVhp8p6dByE, který Cliffa Burtona po jeho tragické smrti nahradil, ale nezdá se mně to extra úžasné, ty nejlepší jsem už vyčerpal v dřívějších příspěvcích (Sting, The Police - Every Breath You Take; Sideridis, Progress Organization - Klíč k poznání; Ditrich, Abraxas - Měsíc).

2 Miloš Miloš | Web | 30. června 2016 v 9:43 | Reagovat

Ještě díky Ell-e za seznam 100 top bass songů, to bude studnice na rozšíření obzorů.

3 Fredy Fredy | Web | 30. června 2016 v 9:55 | Reagovat

super :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama