Září 2016

Ve znamení - Města

29. září 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
V obvyklý čas vychází další díl hudebního projektu, který je určen všem bez rozdílu (jedinou podmínkou je poslat skladbu k tématu) - a dnes se podíváme, jaká města jste zvolili pro dnešní téma. Nejprve je ale třeba udělat tečku za předešlým speciálem, v němž jste hádali alba a jejich tvůrce podle výřezu z coverů. Celkem se zapojilo deset hádajících a protože za každou správnou odpověď je jeden bod, dopadlo to následovně - TlusŤjoch (3), K. (5), Miloš (2), Opica (5), yellow (5), Yuki (5), Ell-e (5), Chudobka1970 (4), Tea (2), Weiler (5). Pro úplnost ještě znovu uvedu správné řešení:


Nirvana - Nevermind
The Beatles - Abbey Road
Pink Floyd - Atom Heart Mother
The Doors - Strange Days
Björk - Homogenic
***


Ve znamení - speciál 3

15. září 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Zdravím všechny u třetího speciálního dílu a hned v úvodu se vrhneme na statistiky. Rubrika Ve znamení funguje od ledna letošního roku a celkem v ní najdete (i s dnešním příspěvkem) pětatřicet dílů. Za každý díl přispívající získali po jednom bodu, takže bez dnešního - zatím pochopitelně nehodnoceného - mají ti nejvytrvalejší bodů třicet čtyři. Stejně jako loni pro ně určitě připravím nějaký dárek a budu se snažit udělat to v předstihu, aby mě nezaskočil předvánoční shon a přetížená Česká pošta.Ve znamení - škola

8. září 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Září je v plném proudu, což pro mnohé znamená opětovné zasednutí do školních lavic a právě škola je hlavním námětem dnešního dílu Ve znamení. Podle frekvence vašich příspěvků mi připadalo, že se vám do výběru moc nechtělo - nakonec jsme ale společně dali dohromady celkem pestrou sbírku skladeb. Jsou tu dva kousky, u nichž jsem trochu váhala, zda je zveřejnit; ale vybrali jste je vy, rubriku Ve znamení dělám pro vás, takže je v nabídce "školních" skladeb najdete také. Zkuste schválně hádat, o které jde :-)


Podívejme se ještě na výsledky minulé ankety, v níž jste si vybírali skladbu z tématu Život a smrt. I když temnější stránka v příspěvcích převažovala, vítězi se stávají písně o životě - Pink Floyd (Coming Back to Life) má pět hlasů a Uriah Heep ( Easy Livin') hlasy čtyři. Celkem se sešlo šestnáct hlasů.


Na příště tentokrát nevyhlašuji žádné téma, protože jsem chtěla zase po nějakém čase udělat speciální díl s přehledem účasti a snad i nějakým bonusovým hádáním. Poslouchejte, hlasujte a mějte se zatím fajn.
Krok a pokrok

4. září 2016 v 20:48 | Robka |  Téma týdne
Bez kroků by nebyl pokrok. I pro malé dítě, které se učí chodit, je každý samostatný krůček postupem vpřed. Asi žádné dítě totiž nedělá první krok pozadu. Je to dost krkolomné a takový pohyb už vyžaduje velkou dávku koordinace. Až později, v dětských hrách, se objevují kroky račí, které ovšem dítko provádí nerado, neboť ho nevedou k vítězství. A také rodiče mají radši, když se jejich děti pohybují správným směrem. Však se také ve všech stádiích dětství doslova zkoumá každý pokrok a zvlášť maminky se rády chlubí, jak šikovného mají potomka a co všechno se už naučil. To asi zůstalo léty nezměněno, změnily se jen kulisy.


Ve znamení - život a smrt

1. září 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Život bývá zakončen smrtí a smrt začíná životem - je jasné, že tato dvě témata jsou propojena, což je nakonec znát i u některých příspěvků. Tentokrát je jich víc, protože jste mohli (ale nemuseli) poslat dvě skladby, a přece jen v nich dominuje temná stránka. Tak jsem zvědavá, na kterou stranu vah se nakonec převáží jazýček při rozhodování o "vítězi" tohoto kola.

Z minula už máme jasno, vyhrála u vás Metallica se skladbou Whiskey In the Jar a se čtyřmi body z celkových šestnácti. Ještě připomenu, že tématem minulého dílu byl alkohol.