Ve znamení - život a smrt

1. září 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Život bývá zakončen smrtí a smrt začíná životem - je jasné, že tato dvě témata jsou propojena, což je nakonec znát i u některých příspěvků. Tentokrát je jich víc, protože jste mohli (ale nemuseli) poslat dvě skladby, a přece jen v nich dominuje temná stránka. Tak jsem zvědavá, na kterou stranu vah se nakonec převáží jazýček při rozhodování o "vítězi" tohoto kola.

Z minula už máme jasno, vyhrála u vás Metallica se skladbou Whiskey In the Jar a se čtyřmi body z celkových šestnácti. Ještě připomenu, že tématem minulého dílu byl alkohol.

Rozhodla jsem se dnes poslat opět příspěvky dva. Oba svým názvem sice balancují na pomezí obou zadání, ale uvědomuju si, že obsahem spíš přepadávají do té negativnější části. Nu což. Tenhle kousek od Good Charlotte jsem mívala hodně v oblibě, to už je tak deset let zpátky (sakra, je to možný?) a Lana je prostě Lana - něco mi na ní strašně moc vadí a něco se mi u ní docela i líbí.


Zní mi to optimisticky, tady jsou slova:

This is a thing I've never known before
It's called easy livin'
This is a place I've never seen before
And I've been forgiven
Easy livin' and I've been forgiven
Since you've taken your place in my heart
Somewhere along the lonely road I had tried to find ya
Day after day on that windy road I had walked behind ya
Easy livin' and I've been forgiven
Since you've taken your place in my heart
Waiting, watching
Wishing my whole life away
Dreaming, thinking
Ready for my happy day
And some easy livin'


Tentokrát za mě vybíral manžel. Měl jasno okamžitě po zadání. Obě písničky jsou od Jaromíra Nohavici. Přiznávám, že Život jsem neznala a že se mi víc líbí Převez mě, příteli. Muž má Nohavicu dost rád. Dodnes mě mrzí, že jsem si nevyměnila službu a on šel na jeho koncert sám. Jeho písničky jsou ze života. Zasmála jsem se u báječných textů Ladovské zimy, Milionáře a Baraba mi šahá na babu. Mozart!!! taky nemá chybu. U písniček Jaromíra Nohavici se prostě nenudím.
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.cz


Písničku od Redhotů bych ráda jednou i na svém pohřbu.

K životu jsem vybrala No Doubt, i když... jak koukám na ten klip, tak si říkám, jestli by se spíš nehodila taky k tý smrti...


Túto pieseň považujem za jednu z najnádhernejších piesní od Nightwish. Je pre mňa veľmi osobná, preto som aj nejaký čas váhala či ju vôbec poslať. Pieseň je podľa slov Tuomasa Holopainena jedna z najosobnejších piesní aké zložil na album Wishmaster.

Táto pieseň pochádza z prvého a zatiaľ jediného sólového albumu Tuomasa Holopainena "The Life And Times Of Scrooge McDuck". Album je založený na komiksových sériách o Scroogeovi McDuckovi od Dona Rosu (ktorý nakreslil aj obal albumu) pod rovnakým názvom. Tuomas vraj vždy túžil zložiť k tomuto komiksu hudbu. Túto skladbu, rovnako ako aj veľa ďalších na albume, odspievala Tuomasova manželka, fínska popová speváčka Johanna Kurkela. Skladba je jediným singlom z albumu.
Yuki - bez blogu


Tuhle písničku si chci, bez keců, nechat zahrát na pohřbu. Fakt. Byl jsem všehovšudy na jedinym pohřbu, kterej si pamatuju, a při představě, že by moje poslední rozloučení probíhalo stejně… že by se lidi sešli vokolo bedny a pracovnice pohřebního ústavu by četla neosobní předpřipravenou eulogii, zatímco by hrály instrumentální verze písniček, který bych si v životě neužil, bych v tý rakvi zdechnul podruhý. Rád bych, aby se na mě vzpomínalo jinak. Aby se sešlo pár lidí, prohodilo pár slov, šouplo mě do hlíny a zalili místo mýho odpočinku skotskou. Vim, že mi to nakonec může bejt jedno, ale pokud by byť jedinej člověk vznesl námitku, že se podobná píseň na pohřeb nehodí, bylo by jasný, že mě za život moc neznal a nejspíš nemá co dělat na mym pohřbu.


Alive je jedna z nejznámějších grungeových klasik. Eddie ji napsal jako reakci na to, že mu matka lhala o tom, kdo je jeho pravý otec. Zatímco si myslel, že je jím někdo, kdo byl ve skutečnosti jeho otčím, jeho pravý otec zemřel.

Neil Young patří k těm hudebníkům, kteří budou mít inspiraci po celý život a důkazem toho je i tato píseň, kterou složil k filmu Dead man od Jima Jarmusche.
Ann-ihilation - ann-ihilation.blog.cz


Song pro památku legendárního Paula Wolkera. Víc slov tato písnička ani nepotřebuje.

Takové to, že znáte celý život nejznámější hit, ale nikdy jste ani nepřemýšleli nad tím, čí ale tak známý hit je. To celý život pro mě znamená tenhle hit z roku 1985 Life is Life. Pamatuju si, jak jsme kdysi dávno měli doma kazeťák a několik kazet, a na jedné byla i tato písnička.


Tahle písnička je podle mě na pomezí mezi životem a smrtí. Bohužel se mi nepodařilo najít celou téměř dvacetiminutovou verzi z alba.
yellow - bez blogu


Neprávem podhodnocená deska neúplných Pink Floyd - bez Rogera Waterse, zato s autorským přispěním klávesáka Richarda Wrighta. Texty na albu jsou převážně dílem spolupráce Davida Gilmoura a jeho ženy Polly Samson, výjimku tvoří právě song z mého výběru, který napsal sám Gilmour. Division Bell mám v oblibě a vždy, když jedu žlutým vlakem do Prahy, pouštím si ho do sluchátek. Je asi jediným, které z jejich nabídky (žlutých vlaků, ne Pink Floyd, tam by se oblíbenců našlo víc) vydržím poslouchat od začátku do konce. Sledovat při poslechu ubíhající krajinu je už jen bonus navíc. :-)

Atomic Rooster je britská progresivní rocková kapela, která svůj vrchol zažila počátkem sedmdesátých let. Mezi jejími členy byl například bubeník Carl Palmer (později člen Emerson Lake&Palmer), zpěvák Chris Farlowe (zpíval také na albu Outrider Jimmyho Page), kytarista John Du Cann a Vincent Crane, který pro kapelu napsal většinu skladeb. Ta ve výběru je ze stejnojmenného alba z roku 1970 ( na obalu je Nabuchodonosor od Williama Blakea) a zejména díky hororovému úvodu navozuje ponurou atmosféru.


Poslední skladba posledního řadového alba Innuendo, které vyšlo v roce smrti Mercuryho. The Show must go on je doznáním člověka, který si je vědom, že umírá a je s touto skutečností smířený - přijímá osud a ví, že život bude pokračovat dál. Vybavuji si přesně ten den, kdy Freddie zemřel a dodnes, když slyším tuto skladbu, mám slzy na krajíčku.
Robka


Celý díl přehrajete zde


Zadání na příště:

Téma - Škola

do 7. září

Jak si můžete všimnout, tentokrát mě Jirka opět zradil na poslední chvíli, takže téma vyhlašuji bez jakýchkoliv ozdob a příkras. Dnes nám začal školní rok, což jistě vyvolává spoustu radosti jak u školáků, tak i jejich rodičů, a mě napadlo zatáhnout školu i na blog. Co vy na to?


Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoliv připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yuki Yuki | 1. září 2016 v 11:46 | Reagovat

Váhala som medzi Queen a Pink Floyd, napokon som hlasovala pre Floydov. Veľmi sa mi taktiež páčili Pearl Jam a 2Pac, aj napriek tomu že rap bežne nepočúvam.

2 Jirka Jirka | Web | 1. září 2016 v 15:15 | Reagovat

Hlas pro Good Charlotte :-) Bohužel jsem se nějak zapomněl zůčastnit, tak co třeba https://www.youtube.com/watch?v=VRFCMM3bra8 Billy talent - Viking Death March nebo https://www.youtube.com/watch?v=Ki0SmnaAgBo MCR - Dead

3 ANNihilation ANNihilation | Web | 1. září 2016 v 15:36 | Reagovat

Na Floydy jsem zapomněla! :) A přitom jí mam tak ráda! Taky si myslím, že je Divison bell zbytečně opomínané album - jsou to jiní Floydi, ale jsou to oni - hudebně, textově..

4 Miloš Miloš | Web | 1. září 2016 v 20:48 | Reagovat

Teď mám jasno hned, "jurája híp" je mou z nejoblíbenějších skupin. Dokonce o této skladbě jsem už uvažoval minule, ale nakonec zvolil Look at Yourself.
A teď jsem zase uzávěrku nestihl, z první vody mě napadá Co je život I https://www.youtube.com/watch?v=ZOJAkbyChkk z alba Mozek skupiny Progress 2.

5 Miloš Miloš | Web | 1. září 2016 v 20:57 | Reagovat

A The Show Must Go on je také má oblíbená, od Queen ji mám nejradši.

6 Tea Tea | E-mail | Web | 1. září 2016 v 23:50 | Reagovat

No Doubt It´s my life a příjemné bylo i od Tuomas Holopainen

7 Šárka Šárka | Web | 2. září 2016 v 11:28 | Reagovat

O životě se určitě dobře píše popík, což není žádné překvapení. Mimochodem u bylo téma láska? :D Mohl by být rekordní počet příspěvků.
Poslechla jsem si jich nespravedlivě asi půlku a pak se rozhodla pro Floydy, protože přesně jak píšeš, je to podceňovaná deska (a není sama). :)

8 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 4. září 2016 v 18:21 | Reagovat

Tak za mě je to úplně jasný, že jo. PJ a jejich Alive!

9 Van Van | Web | 4. září 2016 v 23:24 | Reagovat

Fakt to děsně flákám (ale neúmyslně, vždycky jsem odhodlaná se do téhle skvělé přehlídky zapojit a než se k tomu dostanu, utečou tři týdny a já jsem zase jako hubkař. Ale moje chyba, uznávám.
Téma škola?
Tak to bude mazec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama