Říjen 2016

Ve znamení - anarchie

27. října 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Blogeři asi moc anarchii nefandí, což se odrazilo i na příspěvcích. Jde opět o početně méně silný díl, ale snad si i tak vyberete skladbu, která se vám bude líbit. V minulém týdnu jste hlasovali pro jídlo a tentokrát jste projevili smysl pro zdravou výživu - vítězem se stal špenát v podání Jiřího Schelingera. Získal od vás tři hlasy z celkových deseti. A ještě jedna poznámka - jelikož máme přeinstalovaný počítač, nedostala jsem se na svůj účet na youtube, abych nahrála skladby do celého dílu. Slibuji, že to v nejbližší možné době napravím.Růžová a modrá

22. října 2016 v 20:54 | Robka |  Téma týdne
Růžová je pro holčičky a modrá pro chlapečky - to je pravidlo zažité generacemi. Mít kluka nastrojeného v růžové asi neplánuje žádná matka, jedině snad v případě, že jde o zděděné oblečení pro úplně malé škvrně, které z toho ještě nemá rozum. Kluk v růžové soupravičce bude ale určitě vypadat jako holčička jen díky barvě, stejně tak modře oblečenou dívenku budou kolemjdoucí obdivovat jako pěkného klučinu. Dnes sice díky technice většina matek dopředu ví, co se jí narodí, ale i tak na to nelze stoprocentně spoléhat.


Ve znamení - jídlo

20. října 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Čekala jsem, že jídelní díl bude trochu bohatší na chutě, než se nakonec ukázalo - máme dnes ve výběru pouhých osm skladeb, jimž můžete vyjádřit svou přízeň v anketě. Minulý týden jsme hlasovali pro tajemství, které od vás získalo ( tedy skladby získaly) třináct hlasů a na prvním místě stanula skladba Saurceful of Secrets od Pink Floyd, které jste poslali pět hlasů.


Ve znamení - tajemství

13. října 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Ahoj u pravidelného čtvrtečního dílu Ve znamení! Dnes budeme trochu tajemní, alespoň tedy tématicky - a než se do výběru pustíme, je třeba ještě zrekapitulovat ten předešlý. Minule jsme si vzali na paškál děti a k deseti skladbám jste poslali celkem třináct hlasů. Na celé čáře to tentokrát vyhrála skladba O Children od Nicka Cavea & The Bad Seeds, která získala šest hlasů. Přeji hezký poslech a dobrý zvuk.Ve znamení - děti

6. října 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Dětství je věnována řada známých skladeb - ať už v přeneseném slova smyslu či konkrétně. V našich podmínkách a době je spojeno s radostí, bezstarostností a starostlivostí rodičů, všechny děti na světě však takové štěstí nemají. Dnes si tedy budete moci poslechnout, co jsme k tomuto tématu vybrali - ale ještě nás čeká ohlédnutí za minulým dílem, v němž jsme se věnovali městům.


Poslali jste celkem patnáct hlasů a jednu třetinu z nich získal a první místo tím pádem obsadil Scott McKenzie se známou písní San Francisco. A teď už vám přeji hezký poslech!
Ben Harper & The Innocent Criminals ve Foru Karlín

2. října 2016 v 14:31 | Robka |  Akce
Na svátek svatého Václava, tedy přesně 28. září, vystoupil poprvé v České republice fenomenální americký kytarista, zpěvák a skladatel Ben Harper. Lístek na jeho koncert jsem si opatřila v předstihu a velmi jsem se těšila, neboť jsem milovníkem mísení stylů jako je blues s funky, reggae i folku a rocku. Přesně to vše s velkým nasazením předvedl tento pán s jeho po letech znovu obnovenou kapelou The Innocent Criminals a připravil pro nepočetné ale o to nadšenější publikum pořádnou nálož skvělé muziky.

Ben Harper, Leon Mobley a Juan Nelson
***