Listopad 2016

Ve znamení - ženy

24. listopadu 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Dnešní díl na čistě ženské téma je posledním, do nějž jste mohli posílat soutěžní příspěvky - příště si všechno pěkně zrekapitulujeme, a také vás ještě trochu potrápím hudební hádankou či kvízem. Ale nebojte se, rubrika nekončí, pojedeme dál. Jsem také ráda, že se v posledních dílech objevili mezi přispívajícími nováčci, které potřebujeme k osvěžení výběru jako sůl.

Než si pustíte dnešní díl, ohlédneme se za minulým. Před dvěma týdny jsme tu měli téma skladeb, které rádi posloucháme i přes jazykovou bariéru, a vy jste do ankety poslali šestnáct hlasů. Jednoznačného favorita na vítěze přesto nemáme - největší počet hlasů u jednotlivých skladeb nepřesáhl číslo tři a tohle bodové hodnocení si nakonec odnesly skladby dvě. Jsou jimi Petroleum lampa od maďarské skupiny Omega a Je Suis Malade francouzsky zpívající Lary Fabian.Ve znamení - skladba v řeči, které nerozumím

10. listopadu 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Pomalu se blíží zima, což se projevuje i na počasí, a je třeba pomalu pomýšlet na finiš. Před námi je toho sice ještě spousta - dnešní díl v "cizí" řeči, další dva týdny máte na výběr skladeb žen hudebnic, a poté si dáme ještě jeden rekapitulační speciál (možná i s nějakým zpestřením) - ale přece jen se už nezadržitelně přibližuje konec roku a tím i konec rubriky Ve znamení. Mě by zajímalo, zda byste v příštím roce chtěli pokračovat v podobném duchu - napadlo mě i opakování úspěšné Abecedy, která skýtá hromadu možností. Napište mi do komentářů, nebo třeba na níže uvedenou mailovou adresu, jestli máte zájem - jedině z toho budu vycházet, protože rubrika funguje hlavně díky vám. Musím také podotknout, že mě moc těší, že fungujeme samostatně už téměř dva roky - od doby, kdy bylo zrušeno Forum Musicum na blogu Autorského klubu. Považuji to za úspěch a vůbec jsem nepočítala s tím, že to takhle dopadne. Všem, kdo se kdy zapojili, moc děkuji.


Teď ještě krátce k minulému dílu - anketa nabídla jedenáct skladeb k tématu Krása a zvítězila hned první písnička You're so beautiful, kterou zpívá Joe Cocker. Dostala od vás šest hlasů z sedmnácti celkově poslaných. Na druhém místě stanula Wonderful One Roberta Planta a Jimmyho Page s čtyřmi hlasy. No a teď už nás čeká další hudební nálož, tak hurá na ni.
Ve znamení - Krása

3. listopadu 2016 v 9:00 | Robka |  Ve znamení
Minulý týden jsem si v dílu o anarchii stěžovala na slabší účast a co jste zameškali v příspěvcích, dohnalo hlasování. Tentokrát přišlo dvacet hlasů a výsledky jsou velmi těsné - první místo se sedmi hlasy obsadil Kryl s Bratříčkem, druzí jsou Green Day a jejich americký idiot (6) a třetí Sex Pistols a anarchie ve Spojeném království (5). Na ostatní skladby zbyly pouhé dva hlasy. Dnes máme na programu krásu, tak si pojďme tento dušičkový čas zpříjemnit poslechem písní, které se ve výběru sešly.