Leden 2017

Hudební abeceda - skladba na C

26. ledna 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Je tu už třetí abecední díl, věnovaný skladbám začínajícím písmenem "c" a já musím napravit renonc z minula, kdy jsem opomněla uvést výsledky ankety. Dnes tedy dvakrát - k písním z alb na "a" přišlo 19 hlasů a nejvyšší počet (po třech hlasech) si odnáší Danny Brown a When It Rain (z alba Atrocity Exhibition), R.E.M. a Drive (z alba Automatic For The People), Nightwish a Angels Fall First (z alba Angels Fall First) a nakonec Animé - Shine (z alba Animé). Soudě podle vašeho výběru šlo o dost vyrovnaný díl.


Minulý týden jsme poslouchali blues ( k písmenu "b") a zde bylo hlasování jednoznačnější - z šestnácti hlasů si přední příčky ankety udržely dvě skladby se shodným počtem třech bodů. Tentokrát jste dali přednost klasice v podobě Janis Joplin (Piece Of My Heart) a Led Zeppelin (I can't quit you baby). No a dnes je v nabídce dvanáct písní se zatím nejasným výsledkem - takže poslouchejte, hlasujte, pište. Díky.

Hudební abeceda - B jako blues

19. ledna 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Blues je jedním ze zásadních milníků v historii populární hudby. Ač bluesová struktura vypadá velmi jednoduše, je to hudební jazyk, který není snadné si osvojit. Je v něm obsaženo mnoho odstínů co se týče zabarvení hlasu, a také vyžaduje specifický hudební výraz. Napodobováním bluesových nahrávek se učili hrát a zpívat ti nejpopulárnější muzikanti na světě. Každý z rockových kytaristů, který hraje s kovovým nebo skleněným bottleneckem na prstě - ať už vědomě, či nevědomě - vzdává hold takovým hudebníkům, jako byl Muddy Waters nebo Robert Johnson. My se dnes podíváme na výběr blues, který jsme společně dali dohromady - a doufám, že vám padne do noty.
Hudební abeceda - A jako album

12. ledna 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
První letošní téma nové Hudební abecedy se vydařilo - moc jste mě potěšili svými příspěvky. Podívejte se sami v celém článku, co se nám tu všechno k albům na A sešlo!Hudební abeceda - pilotní díl

5. ledna 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Dobré dopoledne po vánoční odmlce, milí příznivci rubriky. V prvé řadě by se slušelo přivítat vás v novém roce a popřát vám do něj jen to nejlepší, což je sice dost provařené přání, ale asi nic originálnějšího nevymyslím :-) Možná vás letos potěší společný projekt, do nějž se můžete zapojit bez ohledu na to, zda máte blog či jste v Autorském klubu - jsme otevřeni všem, kteří mají rádi hudbu a chtějí se s ostatními o své hudební zážitky podělit.