Únor 2017

Hudební abeceda - G jako Grammy

23. února 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Grammy jsou významným hudebním oceněním, jež se uděluje už od roku 1958. Dnes se podíváme na některé interprety z oceněných prostřednictvím vašeho výběru, a také vás musím upozornit - na příště nemáme vyhlášeno žádné téma, protože se pro vás chystá speciální díl s prozatímní rekapitulací. Jeho součástí bude určitě i kvíz, abyste se nenudili.

Ještě se podíváme, jak dopadlo hlasování pro "Francii" - podle výsledků vás moc nezaujalo, a tak vlastně nemáme žádného vítěze. Přišlo celkem jedenáct hlasů a skóre je vyrovnané : čtyři skladby mají po dvou hlasech a tři po jednom. To je opravdu málo.
Hudební abeceda - F jako Francie

16. února 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Dnešní hudební pohlednice přišla z Francie - tedy až na jednu výjimku, která potvrzuje pravidlo - a snad se bude líbit, i když na ní není podepsán nikdo ze známých a profláklých (Zaz, Edith Piaf). Než se pustíme do poslechu, přichází na řadu ještě odhalení vítěze ankety z minulého týdne. Byl věnován elektronické hudbě a i přes těsné výsledky si zlato odnáší Alan Walker ( Sing Me To Sleep ) a Jean Michel Jarre ( Oxygène ). Obě písně mají po třech hlasech, celkový počet hlasujících bylo dvacet.Hudební abeceda - E jako elektronická hudba

9. února 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Vítejte u dnešního dílu, který je věnován elektronické hudbě. Někteří z vás psali, že tohle téma pro ně byl trochu problém, protože tomuto žánru příliš neholdují - ale i tak se nakonec sešlo docela dost příspěvků.

Minule jste hlasovali pro nejoblíbenější skladbu z debutového alba a jak to dopadlo? Sešlo se sedmnáct hlasů a nejvíc ( čtyři) dostali The Doors s Break On Trough. Pomyslné druhé místo a po třech hlasech získali Arctic Monkeys ( I Bet That You Look Good On The Dancefloor) a Katapult ( Hlupák váhá).
Hudební abeceda - D jako debut

2. února 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Dnešní téma debutů je poměrně obsáhlé a sešel se k němu docela zajímavý vzorek skladeb i slušná sbírka informací. Existuje samozřejmě spousta výborných prvotin, jež zde nebyly zmíněny, takže pokud byste si vzpomněli na nějakou, kterou by se patřilo připomenout, můžete ji napsat do komentářů.

A jako vždy ještě krátké ohlédnutí za minulým týdnem, v němž jste hlasovali pro skladbu k písmenu C. V anketě jste měli na výběr z dvanácti písní a pouze polovina z nich byla poctěna vaší přízní. Hlasů se sešlo celkem čtrnáct a nejlépe si u vás vedli tentokrát Radiohead se skladbou Climbing Up The Walls. Tento výborný kousek jich dostal pět.