Hudební abeceda - H jako Hard & Heavy

9. března 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Minulý týden jsme tu měli jakési průběžné resumé prozatímních výsledků Hudební abecedy a také malý kvíz - teď se tedy dozvíte, jaké měly být odpovědi a to, kdo z vás tipoval správně. Také nás čeká další hudební nálož, tentokrát ve stylu tvrdé muziky, ale nepředbíhejme.


Takže nejprve výsledky hádání :
Otázka první: V jednom ze starších dílů jsme poslouchali zpěvačku Lorde. Kterou její skladbu v něm nenajdeme?
a) Everybody Wants to Rule the World
b) Ribs
c) Tennis Court

Správná odpověď je za b. A a c můžete najít v tomto dílu.


Otázka číslo dvě: Kterou z těchto skupin jsme v Hudební abecedě nikdy neslyšeli?
a) Quicksilver Messenger Service
b) Twisted Sister
c) Traffic

Správná odpověď je za c. Quicksilver Messenger Service se objevili zde( posílala jsem je já:-)) a Twisted Sister poslala Chudobka tady.


Otázka třetí: Kdo složil skladbu Learn to Fly?
a) Blink 182
b) Foo Fighters
c) Faith no More

Správně je za b. Zjistíte to zde.


U čtvrtého zadání byl obrázek skupiny a vy jste měli hádat, která to je. Na výběr jste měli z kapel
a) The Kinks
b) Small Faces
c) The Who

Správná odpověď je za a - The Kinks


Poslední otázka byla opět s obrázkem - z výřezu z obalu alba jste hádali skupinu i název onoho díla.

Všichni hádající poznali debutové album Nightwish Angels Fall First.


Na všechny kvízové otázky správně odpověděli: Vencisak, Tea, Chudobka1970, Weiler, K., Ell-e. Blink má malou chybu u druhé otázky a od kvnhvty mi přišlo řešení na email a také se nechal zviklat v druhé otázce. Ještě uvidíme, co nám to udělá s celkovým pořadím.

Písnička je jedním z Cooperových největších hitů (7. místo v žebříčku Billboard Hot 100 a 2. místo v britském žebříčku UK Singles Chart), web Ultimate Classic Rock o ní napsal: "Po deseti letech bezvýznamnosti se Cooper v roce 1989 vrátil se svým za dlouhou dobu nejlepším albem s názvem 'Trash'. Úvodní skladba 'Poison' místy zní jako typický osmdesátkový pop-metal, ale Cooperova intenzita jí vynáší na úplně jinou úroveň."
Kvnhvta - nemá blog


Tentokrát je pro mě výběr docela snadný, protože jedna z mých posledních vzpomínek na uplynulou sobotu (potažmo neděli) je ta, kterak ve sklepení divadla Husa na provázku ve velké večerní róbě buším do parketu na RATM.Na rozlišování stylů si moc nepotrpím, takže jsem musela trochu zapátrat, kteří interpreti se do této kategorie řadí. A prý že Iron Maiden. Nejsem žádný jejich skalní fanda, ale sem tam mi v práci naskočí v rámci automatického přehrávání. A tohle je jedna z těch písniček která se mi hodně líbí.Zrovna v sobotu jsem si na tuhle starou dobrou pecku zapařila na maškarním převlečená za šenkýřku. Musel to být pohled pro bohy, jak si to užívám na parketu v dobovém kostýmu. Podlaha nám pod nohama duněla. A nebyli to jenom Black Sabbath. Hráli nám samé metalové hity. Nepochybuju o tom, že pár jich bude i v tomhle dílu. Jako třeba AC/DC, Metallica, Rammstein, Iron Maiden, Judas Priest, Accept, Kiss.... Mám ráda nejrůznější druhy hudby, ale pár lidí mi už řeklo, že duší jsem rockerka. Asi mají pravdu... :-)
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.cz


Nejtvrdší muzika, kterou poslouchám by se dala napěchovat do "punkové" škatulky. Punk je všechno - živelná energie, nedospělá rozjařenost, absolutní svoboda, sebevyjádření, životní kodex či neochota vyrůst, někam patřit a zmoudřet, arogantní sebeláska, bezhlavé řádění a bezedná studnice nápaditosti a hledání. Teda aspoň tohle byl punk vždy pro mě - a vlastně se mi hnusí slovo "punk" vůbec používat, protože je ověšeno strašnou spoustou bláta a stereotypů. Punk JE mrtvý - to, z čeho vzešel ale přetrvá a bude žít ve všech budoucích generacích znovu a znovu, protože punk je především chuť žít. Tady a teď. Pro ilustraci posílám skladbu dříve úžasné kapely FIDLAR, jejichž nihilistní energie a roztomilá arogance se krásně rozplývá do zvuků špinavé garáže.


Co může být tvrdší, než nejtvrdší superhrdina Batman. Podle téhle logiky tedy nemůže být tvrdší metal, než Batmetal. To je název animovaného projektu ruské skupiny animátorů, která si říká Red Medusa. Málokdy posílám písničky s videem, protože sám na videoklipy tady ve výběru nekoukám, pokud je někdo zrovna nedoporučí. Ale tahle senzační animace stihla obletět internet, protože je vážně kvalitně udělaná, plná detailu, popkulturních referencí a hlavně dokonalého spojení juvenilního humoru a krvavých obrazů. Já mám podobnou kontrastní komedii rád. Písnička samotná není originálním dílem studia Red Medusa, ani pro účely videa nevzniknula - pochází od virtuální kapely Dethklok ze seriálu Metalocalypse, který je tak trochu parodií metalu a okolní kultury, tak trochu zároveň ale i holdem metalu.


Hned po přečtení dalšího tématu mi bylo jasné, že budu muset poslat svou starou lásku Iron Maiden. Před dvěma týdny jsem začala po zimní sezóně konečně zase běhat. Sotva popadám dech, přesto si nahlas zpívám refrén z písničky Run to the hills. Běz něj mi to nejde. Vybrat příspěvek do Hudební abecedy proto nebylo vůbec složité. :)Poprvé jsem tuto partu poznal jako předskokany mých oblíbených Rise Against. Koncert měl nehoráznou sílu. Zpěvák Architects rozhodně patří mezi nejlepší v tomto žánru soudě podle živého výkonu. Díky tomuto zážitku jsem je začal poslouchat.

K BMTH jsem se dostal, když vydávali album Sempiternal v roce 2013. Díky singlu Shadow Moses jsem je začal poslouchat. Album That's The Spirit, ze kterého pochází tento song, jsem si oblíbil hned celé. Sice už trochu vyměkli od svých předchozích počinů, ale podle mě jejich současná hudba říká daleko víc - je taková vypracovanější. Přeji příjemný poslech...

Tyto příspěvky pro vás připravil Jirka :-)


Dnešním tématem jsem si na sebe upletla bič - mohla jsem samozřejmě poslat Led Zeppelin coby představitele hard rocku ( někdy též řazené do škatulky praotců metalu, což beru s rezervou), ale ti už v Abecedě byli zmíněni několikrát. Iron Maiden jsem viděla koncertně a jako týnýdžr jsem je měla ráda ( ve školním pouzdru jsem nosila jejich fotku vystřiženou z nějakého časopisu), ale jak je vidět, i ti už zde mají své zastoupení. No a protože na onom koncertě na Bazalech jsem byla ( mimo jiné) s basákem z kapely Malignant Tumour, kterého tak trochu znám z práce, rozhodla jsem se poslat skladbu právě od nich. Je z posledního alba The Metallist, jež vyšlo loňského roku. Jo a jsou to Ostraváci.:-)
RobkaCelý díl přehrajete zdeZadání na příště: I jako Interpret na I

Je to jasné, posílejte skladby k zadání do 15. 3. 2017 do 16:00.

Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoliv připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 9. března 2017 v 10:53 | Reagovat

Za mě hlas pro tu šerednou pani Alici Cooperovou. :D
A teda, Ostravaci jedou a i ten klip mě baví. :D

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 9. března 2017 v 11:55 | Reagovat

Black Sabbath !

3 Kája Kája | E-mail | Web | 9. března 2017 v 12:10 | Reagovat

Hmmm, to abych Maideny poslala ještě jednou.  :D Můžu poslat dvakrát za sebou stejnou kapelu?

4 Kája Kája | E-mail | Web | 9. března 2017 v 12:13 | Reagovat

Za nepoznání alba bych se měla stydět. Obrázek se mi zdál povědomý, to jo, ale nic víc. A ono je to Nightwish! *popadá se za hlavu"

5 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 9. března 2017 v 16:37 | Reagovat

Hlas pro Bring Me The Horizon. Naprosto souhlasím s tím, co Jirka napsal jako poslední.
Navíc jsem se k nim dostal úplně stejně, akorát skrz Can You Feel My Heart :)

6 Kvnhvta Kvnhvta | 10. března 2017 v 8:29 | Reagovat

[1]: Krasavice Alice si tvůj hlas zaslouží ;).

7 Kvnhvta Kvnhvta | 10. března 2017 v 8:34 | Reagovat

Toto je pěkný díl, batmetal je super, batpunk jakbysmet, Sabbathy jsem také zvažoval, i Ironi se dají poslouchat a to je jinak ani nemusím. A Ostravaci dobře tancujou :).
Doufám, že napříště někdo dáte Iggyho Popa, já už mám jiného interpreta.
A ještě k dnešnímu dílu, v záloze jsem měl písničku 'Já mám boty z umělý hmoty (a tkaničky z nerezu)' od skupiny Kiss - https://youtu.be/zlSFmotba2I

8 blink blink | E-mail | Web | 11. března 2017 v 19:01 | Reagovat

[7]: hehe, stalo se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama