Květen 2017

Hudební abeceda - P jako peníze

25. května 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Napsat článek je pro mě každý týden tak trochu "porod", neustále mi totiž vypadává načítání blogu a automaticky mě to odhlašuje, takže mi vždycky trvá celou věčnost, než sem propašuju text. Nemluvím už o jeho uložení. Nemáte někdo také ten problém? Nevím, v čím systému je chyba :-)

No ale k věci - tedy k penězům, jak hlásá nadpis. I když téma skýtá celkem dost možností, přišlo poměrně střídmé množství příspěvků. Postrádám tady především Kvnhvtu, který se už minule odmlčel, i další víceméně pravidelné účastníky. Mohu doufat, že se ještě někdy potkáme? Byla bych ráda. I tak věřím, že se vám něco z "finančního" dílu zalíbí - a samozřejmě můžete doplnit své tipy do komentářů.

Minule jsme se věnovali skladbám s "oční" tematikou - z deseti hlasů v anketě to u vás vyhrál Peter Gabriel (In your eyes) se čtyřmi hlasy. Tolik k tradičnímu ohlédnutí a teď už šup do víru peněz!

Hudební abeceda - O jako oči

18. května 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Další týden je tu a s ním i nový výběr skladeb v Abecedě ( nějak nám to rychle utíká). Minule jsem vás nechala hádat známé muzikanty podle fotografií z jejich raných let - moc jsem vás ale nezaskočila a většina z hádajících mi napsala správné odpovědi. Byli to:
Ell-e, Kety, Blink, Chudobka1970, Opica, ANN-ihilation, K. a Weiler. Děkuji všem za účast a zvu vás k poslechu dnešního dílu!
Hudební abeceda - speciál 2

11. května 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Máme za sebou šestnáct dílů nové Hudební abecedy a přichází čas na další speciální díl s hádáním a rekapitulací. Ta se bude týkat nejen vaší účasti, ale také si můžete poslechnout výběry skladeb, jež v anketách za celou dobu získaly nejvíce hlasů. Pokud si je pustíte, zjistíte, že v posledním dílu k písmenu N u vás bodovala skladba Thunder od skupiny Imagine Dragons. Vítězství jí zajistily pouhé tři hlasy ze třinácti celkových v anketě. Jinak zrovna Imagine Dragons budou letos na Colours of Ostrava, takže je (stejně jako já, lístek už od září odpočívá v šuplíku) můžete vidět naživo.
Hudební abeceda - N jako Novinka

4. května 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Pokud sledujete hudební scénu, jistě vám neunikla některá z vydaných alb - a že jich stále vychází dost. Samozřejmě se každý z nás zaměřuje na něco jiného, což je vidět i v následujícím výběru. Než se do něj pustíme, podíváme se na anketu z minulého týdne, v němž jste hlasovali o nejoblíbenější skladbu z alb, která začínají písmenem M. Z jedenadvaceti hlasů mají nejvíce (po pěti) songy Levan polkka ( Korpiklaani, album Manala) a Teardrop ( Massive Attack, album Mezzanine). A teď už hezký poslech dnešního dílu a malé upozornění - na příště není vyhlášeno téma, protože nás čeká letos už druhý speciální díl!