Červen 2017

Hudební abeceda - T jako ticho

29. června 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Léto je v plném proudu, prázdniny těsně za dveřmi, tak jsem se rozhodla přerušit abecední příspěvky až do září, abych nediskriminovala ty z vás, kteří se budou nacházet mimo dosah internetu. Jako předešlé roky ale i letos budou v červenci a srpnu vyhlašována témata mimo "soutěž", tedy takový letní speciál. Poslechněte si Ticho v posledním předprázdninovém dílu a ať budete v následujících týdnech kdekoliv, mějte se krásně.

Minulý týden jste hlasovali pro Štěstí a sešlo se pro něj celkem patnáct hlasů. Nejlépe dopadli Freedom Call (Hugh Up) a The Loners ( Lucky Boy), kteří mají po třech hlasech.

Hudební abeceda - Š jako štěstí

22. června 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Kdo by nechtěl mít v životě trochu štěstí - toužíme po něm, někdy ho máme a ani o tom nevíme... Dnes ho můžete zažít i poslechem našich "šťastných" skladeb ve výběru, pokud budete chtít. Přeji hezký poslech a než se do toho pustíme, připomenu ještě minulé hlasování.


K smyčcovým písním přišlo jedenadvacet hlasů a nejlépe si u vás vedly kapely Omega (Gyöngyhajú lány) a Apocalyptica (Path), které získaly po čtyřech hlasech. Pokud byste chtěli vědět, kdo se umístil v těsném závěsu, tak vám to prozradím: Radiohead (Burn the Witch), Björk (Jóga) a Divokej Bill ( Malování) mají po třech hlasech.
Hudební abeceda - S jako smyčce

15. června 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Po dvoutýdenní prodlevě je tu opět hudební výběr, tentokrát na téma smyčců. Poslechněte si jedenáct písní, nebo si vyberte jedinou, která vás zaujala - případně můžete doplnit svůj tip do komentářů. Samozřejmě nezapomeňte hlasovat v anketě! Minulé téma rozchodů nasbíralo celkem třiadvacet hlasů a na celé čáře v něm zabodovala Pink se skladbou So what. Poslali jste jí devět hlasů. Druhé místo také stojí za zmínku - s pěti hlasy se na něm umístili Joy Division a jejich skladbaLove Will Tear Us Apart. Hezký poslech!Hudební abeceda - R jako rozchod

1. června 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Minulý týden jsme tu měli peníze, teď rozchod... On kolikrát takový rozchod je i kvůli prachům, že jo :-) Cinkot mincí ostatně ovládl minulou anketu, zlato si tentokrát odnáší Money od Pink Floyd ( 6 hlasů z celkových patnácti) a Rich Woman ( R. Plant & A. Krauss) spolu s Free Money (Patti Smith) mají po dvou hlasech, v což jsem v případě bohaté ženské vůbec nedoufala. Díky všem za hlasy a pojďte si pustit dnešní "rozchodový" výběr!