Červenec 2017

Hudební léto - cesta

13. července 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Už máte za sebou nějakou dalekou prázdninovou cestu? Možná vás teprve čeká, ale pokud ani to není správný odhad, můžete to zkusit alespoň virtuálně. Výběr je dnes sice poněkud užší, ale máme tu sedm cestovních skladeb, tak si je poslechněte.

Po tématu déšť u nás začalo celkem pravidelně pršet ( a vůbec mi to nevadí, naopak :-)), takže to asi nějak zafungovalo, i když ve výběru bylo jen sedm písní. Poslali jste jim jedenáct hlasů - nejvíc získal blázen v dešti (Led Zeppelin, čtyři hlasy), na druhém místě s třemi hlasy je Marie Rottrová s písní Lásko, voníš deštěm.

Hudební léto - déšť

6. července 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Ahoj u prvního prázdninového deštivého dílu! Zdá se, že alespoň u nás se předpověď splnila a včerejší noc s blesky a vydatnými srážkami naplnila má očekávání, trochu méně pršet bude ovšem v našem výběru. Dnes se slunce dere skrz mraky, tak uvidíme, co na nás počasí chystá - ale i tak si raději nachystejte deštníky, jestli se chystáte vyrazit ven. A jestli budete zatím doma, pusťte si pár písní, co jsme společně vybrali. Doufám, že se vám některá zalíbí!


V minulém týdnu jste hlasovali v Hudební abecedě pro Ticho - v anketě vidím celkem patnáct hlasů pro osm skladeb a z toho šest pro sebe ukořistila Reklama na ticho od skupiny Team. O dva hlasy méně jste poslali Portishead a jejich skladbě Silence. Díky za ně.