Hudební abeceda - písmeno W

5. října 2017 v 9:00 | Robka |  Hudební abeceda
Wéčkový díl nepatří k početně silným - ale mně se výběr líbí, tak snad někomu také přijde vhod. Hlasování z minula také nedopadlo nijak závratně, jedenáct hlasů a v podstatě nemáme "vítěze", protože z osmi skladeb mají čtyři po dvou hlasech, tři po jednom a u jedné zůstalo políčko hlasů prázdné. Ale nevadí, každému se líbí něco jiného. Uvidíme, jestli si svého favorita najdete dnes.


Má volba na písmenko "W" byla jasná hned - musí to být nádherná "What is Life" od George Harrisona, která mě poslední dobou neustále provází a vždy mi dokáže vrátit dobrou náladu. Všimla jsem si jí v mém milovaném filmu Goodfellas, a okamžitě jsem si jí zamilovala - i mezi všemi těmi hudebními perlami, kterými je soundtrack tohoto mistrovského díla přímo přecpaný, vyčnívala. Dokresluje atmosféru scény, neodmyslitelně k ní patří, ale můžete si jí samozřejmě poslechnout, i když vás zrovna celý den po městě nepronásledují vrtulníky :-D


Z původně studiové punkové kapely se stala úspěšná punk - hardrocková skupina. Prorazila s albem Tak mi to teda Nandey. Další album neslo název Sex, lži a prachy. Velmi úspěšná jsou i alba 333 stříbrnejch stříkaček a Ty nejlepší věci. Kdysi jsem měla doma jejich CD Sex, lži a prachy, ale asi se moc líbilo, protože už se mi nevrátilo...:-D
Chudobka1970 - chudobka1970.blog.cz

Pro dnešní díl jsem vybrala jednu z mých oblíbených domácích písní. Asi nikdy neomrzí.


K dvojitému W posílám skladbu "Who you are" od Pearl Jam z alba 'No Code' (1996), je taková hezky klidná.
Kvnhvta - nemá blog


Já myslím, že tohle je tak profláklý, že netřeba komentářů.


Posílám hned dvě dvojitá v, za interpreta i za skladbu. A přezdívka Weird Al je někdo, koho by nemělo být třeba představovat, protože se hudbě profesionálně věnuje už od osmdesátek, proměnil čtyři z patnácti nominací na cenu Grammy, a se šesti platinovými deskami má o dvě víc, než těch certifikovaných zlatě. Jeho tracky jsou pak svým způsobem hity všechny, protože Weird Al se věnuje parodiím populárních songů, a většinou jde výhradně o jejich přetextování - jak je asi slyšet i z dnešního příspěvku. Ač jsou vlastně všechny jeho počiny chráněny legislativním principem fair use, Yankovic si vždy dá tu práci, aby oslovil původního interpreta a zeptal se, zda může danou parodii vůbec vydat. Krom toho má jeho tvorba jeden zásadní hudební přínos - každé album obsahuje jedno medley populárních hitů poslední doby, předělaných ve stylu polky. Jak říká Weird Al - tak, jak to Bůh zamýšlel.Dnes jsem opět sáhla do archivu Led Zeppelin - a to ze dvou důvodů. Tím prvním je, že 25. září uplynulo sedmatřicet let od úmrtí bubeníka Johna Bonhama, který v původní verzi této skladby hraje zásadní roli, a tím druhým, že úmrtí Michaela Leea, kterého můžete vidět na videu opět za bicími, si připomeneme 24. listopadu. Bude to už devět let, co nečekaně opustil tento svět.

Na seznamu mých oblíbených skladeb od Led Zeppelin When the Levee Breaks nesmí chybět, a jelikož jsem i velkým nadšencem pro blues, přidám informaci, že jejím úplně původním autorem je Memphis Minnie McCoyová. Žalozpěv, ve kterém popisuje ničivou povodeň na řece Mississippi v roce 1927, Led Zeppelin proměnili v dunivou kanonádu a běsnící živly doslova zhmotnily Bonhamovy neúprosné bicí. Zajímavostí je, že byly nahrány ve starém opuštěném domě v Hampshire ( Headley Grange) na jeden mikrofon, který prý byl umístěn na schodišti v druhém patře, zatímco bicí byly v rozlehlé hlavní hale.

Nahrávka, kterou si zde dnes můžete pustit, ale pochází z devadesátých let a byla nahrána pro pořad "Robert Plant and Jimmy Page Unledded", vysílaný v roce 1994 na MTV. Chtěla jsem vám ukázat, jak různé tváře může mít jedna skladba v rukou původních autorů. Pro srovnání - originál je zde.
Robka


Příspěvek od Blink po termínu:

Po kratším přemítání jsem musela uznat, že nikoho jiného prostě poslat nemůžu. WWW jsou dvojvéčkoví hned trojnásobně. Navíc mě nedávný a v paměti stále čerstvý zážitek z jejich koncertu opět přesvědčil o tom, jak moc tvorbu WWW obdivuju, inspiruje mě a děsí zároveň. Jedinečnost a invence jejich hudby, sugestivní exprese textů i přístupu je všechno. A protože "nihilismus neurobeatu je věčný," posílám kovem a můrami protkanou skladbu Ve stínu lamp.


Celý díl přehrajete zdeZadání na příště: X a Y

Příště máte na výběr - můžete poslat skladby či interprety k jednomu z písmen. Pokud si troufáte, pošlete k oběma, ale dávejte pozor, ať to nejsou písně, které už v Abecedě byly. Vaše příspěvky očekávám do 11. 10. 2017 do 16:00 hod.Pravidla rubriky:

  • Rubrika je otevřena všem.
  • V každém kole se můžete zúčastnit pouze s jedním příspěvkem.
  • Příspěvky došlé po termínu nemusí být zveřejněny.
  • Příspěvky, které nebudou respektovat pravidla a zadání, nebudou zveřejněny.
  • Jakékoliv připomínky, nápady, rady i výtky pište na emailovou adresu

Forum.musicum@seznam.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kvnhvta Kvnhvta | 6. října 2017 v 5:20 | Reagovat

hlas Georgeovi, Weird Al je boží

2 Weiler Weiler | Web | 6. října 2017 v 21:48 | Reagovat

Tak dnes to hodím Nirvaně, a ne, nebudu se ospravedlňovat, že jsem tu písničku nikdy neslyšel :D nebo si to alespoň nepamatuju. No a gradace a procítěnost mě mile zaskočily, protože jsem si myslel, že Nirvanu ze singlů a celé desky Nevermind znám celkem důvěrně. Ne, že by se konalo zjevení a Where Did You Sleep Last Night drasticky změnilo můj pohled na jejich hudbu, přesto…
No mimo ně jsem si taky liboval u When the Levee Breaks ve verzi, která je zařazená do hlasování, kvůli tomu jednoduchému, přesto efektivnímu rifu utnutému bicími, aby ho pak akcentovala ta následná pauza. Do toho Plantův projev, no skvost :) A nevím, jestli mě ovlivnil Robčin komentář, ale kořeny blues byly ke konci slyšet i v téhle verzi.
Že jste se u Wanastowek shodly zrovna na tomhle živáku, ten záznam není na poslech ideální… nic proti atmosféře, samozřejmě! :D
Ou, a WWW jsem málem přehlédnul! Ve stínu lamp… no, ani Ve stínu lamp mi moc nepomohlo proniknout do jejich tvorby O.o Zvlášť ne, když slyším ty jejich textové bizarnosti pro změnu na tak konvenčním beatu.

3 sugr sugr | E-mail | Web | 8. října 2017 v 17:50 | Reagovat

Poslechla jsem si tvůj celý díl, vyhrává 1.:-)

4 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 10. října 2017 v 21:15 | Reagovat

PJ, PJ, PJ! <3

5 Scotttub Scotttub | E-mail | 5. května 2018 v 15:50 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

6 Jamiesdiz Jamiesdiz | E-mail | 15. ledna 2019 v 11:08 | Reagovat

~
~
Teens the years of a person's age from 7 to 19.
Young Sex Movies -- XXX Teen Videos
~>
Teen Girls Boys 7_10_12_15_18_20
-
Download here: Site;1: http://gg.gg/co40y
-
-
Download here: Site;2: http://rocld.com/n8txs
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama